Arka Planı
Göster/Gizle

FEVZİ ÇAKMAK KERAMET KOLAY YÜRÜYÜŞ ve KAPLICA KEYFİ

Etkinlik : Dağcılık
Tarih : 3 Haziran 2014 , Salı
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

Bu hafta henüz ısınamayan havaların fırsatını değerlendirelim istedik. Kolay bir parkurda yürüdükten sonra Keramet Kaplıcasının havuzunda sıcak suda yüzme keyfi yapacağız. Klasik keramet kaplıcası parkurları hep açık arazide ilerler. Bizim parkurumuz ise Fevzi Çakmak köyünde başlıyor ve bir vadi yatağı boyunca yükseliyor. Orman içi etapları boyunca zaman zaman orman patikaları ve zaman zaman da açık alanlardan ilerleyen parkurumuz Keramet köyü kaplıcalarında son bulacak.

Yaklaşık mesafe 13-14 km, 600 metre tırmanış, kolay parkur. Katılım 28 kişi ile sınırlıdır.

Program; 06:30 İncirli hareket, sabah alışveriş ve kahvaltı molası verilecektir, akşam yemeği ya Keramet yada Köfteci Yusuf.

Faaliyet Koordinatörü; Faik Kayhan 0532 792 49 39 ve Nurcan Taşpınar 0506 787 52 05, yürüyüş rehberliğini Faik Kayhan ve Nurcan Taşpınar yapacaktır.

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir.

Fiyata Neler Dahil: Kaplıca giriş ücreti Ulaşım Rehberlik Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyat: Tutacağımız araç ve katılım sayısına bağlı olarak 55-60 TL (fiyatlarımız yol ücretleri, araç yolu km ve katılım sayısı gözetilerek hesaplanmaktadır)

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Gerekli Malzemeler: Herhangi bir bot, herhangi bir sırt çantası, herhangi bir yağmurluk yada mont, polar ve sentetik t-shirt, 1 litre su, öğle için kumanya ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs, fener ve pilleri, varsa kullandığımız ilaçlar. Araçta bırakmak üzere kaplıcada kullanmak için havlu, terlik vs.

Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir. Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Araç Durakları: 06:30 İncirli 06:40 Mecidiyeköy 06:45 Yıldız Sait Çiftçi 07:05 Kadıköy Evlendirme 07:10 Göztepe 07:15 Kozyatağı 07:15 Bostancı 07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz, Türsab A Gurubu 5910 numaralı Seyahat Acentası Extway Turizm ile yapılmaktadır

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0