Arka Planı
Göster/Gizle

GÜNÜBİRLİK YEDİGÖLLER FOTOĞRAF ve DOĞA GEZİSİ

Etkinlik : Günübirlik Gezi
Tarih : 25 Ekim 2015 , Pazar
Süre : 5 saat 5 km
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede : Bolu Yedigöller Milli Parkı
Not :

Yedigöllerin Muhteşem Tabiatında Bir Gezi

yedigoller_site (7)

Yurdumuzun Batı Karadeniz Bölgesinde, oldukça engebeli bir yöre de bulunan Yedi göller Milli Parkı heyelanın oluşturduğu göller ile "Orman Denizi" ni andıran zengin bitki örtüsüne sahiptir. Göller, kayan kitlelerin, vadilerin önlerini kapaması sonucu arkada suların biriktiği set gölleridir. Bunlardan bazıları dip kaçakları ile birbirine bağlantılıdır. Çöküntü sonucu oluşan bu yedigölün adları şöyledir. Büyükgöl, Küçükgöl, Kurugöl, Sazlıgöl, Nazlıgöl, Deringöl ve Seringöl . Yürüyüş pakurumuzda bu gölleri görebileceğimiz muhteşem tabiat örtüsü içinde kayın, gürgen, kızılağaç, karaçam, sarıçam, göknar, karaağaç, meşe, ıhlamur ve porsuk gibi değişik tür ağaçları da görme şansımızda olacak.

yedigoller_site (11)

Faaliyet Koordinatörü Faik Kayhan 0532 792 49 39 ve Nurcan Taşpınar 0506 787 52 05

Kayıt için bilgi@dagtrek.com mail adresine Ad-Soyad, telefon numarası, bineceğiniz durak, kan grubu ve acil durumda aranacak kişi ve telefon bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir.

Program

Sabah İstanbul’dan ayrılacak ve yolda vereceğimiz kahvaltı ve alışveriş molasını takiben Yedigöller’e ulaşacağız. Milli park içinde yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra manzara seyir noktasında manzaranın muhteşemliğini izleyeceğiz ve dönüş için yola çıkacağız. Fotoğraf çekimi ve anılar biriktirmek için serbest zamanımızda olacak. Fotoğraf makinelerinizi, pillerini ve hafıza kartlarını kontrol etmeyi unutmayınız.

yedigoller_site (5)

Gerekli Malzemeler

Yağmurluk veya panço, küçük sırt çantası, öğle yemeği için atıştırmalıklarınız, su, isteğe bağlı termos ve çay, yürüyüş için rahat ayakkabı vs …

Fiyata Neler Dahil;

Rehberlik, Ulaşım, Millipark giriş ücretleri Zorunlu seyahat sigortası,

Fiyat; 100 TL (23 kişi ve üzeri katılımlarda gecerlidir, 23 altında 110 TL)

yedigoller_site (9)

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.

Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Araç Durakları: 06:30 İncirli 06:40 Mecidiyeköy 06:45 Yıldız Sait Çiftçi 07:05 Kadıköy Evlendirme 07:10 Göztepe 07:15 Kozyatağı 07:15 Bostancı 07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur.

yedigoller_site (1)

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0