Arka Planı
Göster/Gizle
GÜRCİSTAN SVANETİ MESTİA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ VE GEZİ PROGRAMI

GÜRCİSTAN SVANETİ MESTİA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ VE GEZİ PROGRAMI

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 13 Ağustos 2016 , Cumartesi
Süre : 6 GECE 7 GÜN
Kontenjan : 16 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 6
Nerede : Gürcistan Svaneti Bölgesi Mestia Şehri
Not :

6 Gece 7 Gün Svaneti Bölgesinin Muhteşem Doğası

Sınır komşumuz Gürcistan, muhteşem doğası Avrupa kentlerini aratmayan şehirleri ile keşfedilmeyi bekliyor. Üstelik bu ülkeye gitmek için sadece TC Kimlik Kartınızın olması yeterli. Vize derdi yok, pasaporta gerek yok.

Lütfen bu programı Mestia’da bolca bulunan Guest House ve pansiyonlarda konaklama yapılan programlarla karşılaştırmayın. Bölgede bu tip konaklama yerlerinde tuvalet ve banyolar ortak kullanımdır. Bu programda konaklayacağımız yer bölgenin iyi otellerinden birisidir. Konaklamamız banyosu içinde 2 kişilik odalarda kahvaltı ve akşam yemeği dahil yapılacaktır. Ayrıca bu program maksimum 17 katılımcı ile gerçekleştirilecektir. Bölgenin muhteşem doğasını sakin ve doya doya yaşayacaksanız. Gürcistan’ın en kuzeyinde yer alan ve oldukça yüksek rakımda olan bölgenin hava durumu genellikle soğuk, sisli ve zaman zamanda yağmurludur. Gittiğimiz tarih bölgenin en iyi hava ortalamalarının yaşandığı dönemidir.

Geçen yıl gittiğimiz ve Gürcistan’da harika zamanlar geçirdiğimiz Svaneti bölgesi tam bir doğa cenneti. Kafkas dağlarının Gürcistan sınırlarında Svaneti 5.000 metrelik dağlar ve derin vadilerle izole olmuş bir coğrafyadır. Kafkasların en yüksek 10 zirvesi bu bölgede bulunur. El değmemiş doğası ve korunan tarihi değerleriyle görülmeye değer bu bölge Avrupa’nın en yüksek yerleşim merkezidir. Svaneti’nin genel görünümünü, derin vadilerle birbirinden ayrılan yüksek dağlar oluşturur. Bölgenin büyük bölümü, deniz seviyesinden 1.800 metreden daha yüksektir. Ormanlık alanlarda bölgeye özgü türlere, huş, ladin, köknar, kayın, meşe, gürgen gibi bitkilere rastlanır.

Tiflis’e yapacağımız uçuş ve sonrasında yapacağımız 8 saatlik bir araba yolculuğu ile ulaşacağız bu bölgeye. 6 gece 7 gün sürecek programımız süresince Svaneti bölgesinin başkenti olan Mestia Kasabasında kalacağız. 2 kişilik odalarda ve otelde konaklayacağız. Lütfen ortak banyo ve tuvaletli Guest House yada pansiyonlarda konaklama yapılan programlarla bu programı karıştırmayınız. Mestia’da akşamları kasaba merkezinde bulunan yerel kafelerde çok keyfili zamanlar geçirebilirsiniz. Dünyanın pek çok yerinden gelen ziyaretçilerin arasında yerel bira ve şarapların tadına bakabilir yerel müzikler dinleyebilirsiniz.

Bilet alınması gereken uçuşlar;

Atlas Jet’in aşağıda belirtilen uçuşları şu anda Gidiş Dönüş 102 Euro. Bir an önce biletlerinizi almanız artan uçak fiyatlarından etkilenmemeniz için önerilir.

Gidiş; 12 Ağustos Cuma 23:10 – 02:15 ( iniş13 Şubat Cumartesi)  Atlas Jet Atatürk Havalimanı – Tiflis

(Bu uçuştan daha geç saatte Tiflis’e inen bir uçaktan bilet almayınız lütfen)

Dönüş; 20 Ağustos Cumartesi 05:15 – 06:45 Atlas Jet Tiflis - Atatürk Havalimanı

(Bilet fiyatları her geçen gün yükseliyor, gelecek olanların bir an önce biletlerini almaları tavsiye edilir)

Katılmak için bilgi@dagtrek.com mail adresine isim-soyisim, TC No, kan gurubu ve acil durumda aranacak kişi adlarını gönderebilir yada yada internet sitemize üye olarak sitemizden etkinliğe kendinizi ve misafirlerinizi ekleyebilirsiniz .www.dagtrek.com  

Başvurunuzu yaptıktan sonra aşağıda yazan hesap numarasına 100 USD ön ödeme göndermeniz gerekmektedir. (gönderdiğiniz tarih itibari ile geçerli olan kurdan)

Faik Kayhan, İşbankası Sıra Cevizler Şubesi

TR3500 0640 0000 1117 3037 6171

1618 sayılı yasa kapsamına giren  bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur

  • Program
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Gerekli Malzemeler
  • Parkur Fotoğrafları

1. gün 13 Ağustos Cumartesi Ağustos Perşembe, Yerel saatle 02.45 civarında Tiflis’te oluyoruz ve Svaneti’ye hareket ediyoruz. Yolda kahvaltı faslını doğaçlama halledeceğiz zira Mestia’ya yolumuz uzun. Öğleden sonra 14:00 gibi Mestia’ya geliyor ve otelimize yerleşip dinleniyoruz. Bu gün Mestia kasabasını keşfedeceğiz. Zamanımız olursa kasabada bulunan yerel bir müzeyi gezeceğiz. Yine kasaba içinde bölgedeki evlerin savunma amaçlı yapılmış kulelerinden birisini ziyaret edeceğiz. İzin alabilirsek bir kulenin zirvesine kadar çıkarız. Bu bölgede 1200’lü yıllardan kalan savunma kuleleri evlerin hemen yanında yükselmektedir. Her evin savunma amaçlı sahip olduğu kuleler saldırı olduğunda ev halkının içine girerek kendilerini korudukları yapılar. Akşam yemeğinden önce yerel biraların tadına bakar mekanları keşfederiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. gün 14 Ağustos Pazar; otelde aldığımız kahvaltıdan sonra Chaladi buzulunu görmek için yola çıkıyoruz. Aracımızla ulaştığımız bir noktadan başlayarak çok kuvvetli akan buzul deresi boyunca muhteşem bir ormanda yükseleceğiz ve Chaladi Buzuluna ulaşacağız. Başladığımız noktaya dönecek ve Mestia’ya kadar yürüyüşümüze devam edeceğiz. Toplam yürüyüş mesafesi 14 km süre 6 saat. Yürüyüş sonrasında Mestia içinde serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün 15 Ağustos Pazartesi, sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra aracımızla Mestia’dan ayrılıyoruz ve köylerin içinden geçerek Becho ve sonrasında Mazeri köyüne geliyoruz. Buradan aracımızdan ineceğiz ve Ladin, Göknar ve Huş ağaçları arasında harika bir ormanda Ushba Dağı eteklerinde yürüyüşümüze başlayacağız. Ushba’nın muhteşem manzarasını izleyerek ilerlediğimiz bir patikada birdenbire karşımıza çıkan muhteşem Shdugra Şelalesinin manzarasına inanamayacaksınız. 200 metreden aşağıya kat kat dökülen bu muhteşem şelaleye doğru yükselmeye devam edeceğiz ve şelalenin altına kadar ulaşacağız. Yürüyüş süresi 6 saat, mesafe yaklaşık 15 km. Yürüyüş sonrasında Mestia’ya geri dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

4. Gün 16 Ağustos Salı; Bu gün en zorlu etabımızı yürüyeceğiz. 1600 metre irtifada bulunan Mestia kasabasından başlayacağımız yürüyüşümüzde önce nefis bir ormandan, ardından alpin çayırlardan yükselerek 2600 metrelerde bulunan Koruldi göllerine ulaşacağız. Yaklaşık 18 km ve 8 saat. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. Gün 17 Ağustos Çarşamba, sabah otelimizden ayrılıyoruz ve Mestia’dan başlayan yürüyüşümüz orman patikaları, yemyeşil çayırlar ve zaman zaman da küçük köylerden geçerek Tsaldashi köyünde sona erecek. Kolay olan parkurumuz yaklaşık 14 km ve yürüyüş süresi yaklaşık 6 saat. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. Gün 18 Ağustos Perşembe; sabah otelimizden ayrılıyoruz ve arazi araçları ile Avrupa’nın en yüksek sürekli yaşam merkezi Ushguli köyüne ulaşıyoruz. Ushguli Mestia’ya 50 km mesafede ama bu yolu ancak 2 saatte alabiliyoruz. Unesco tarafından Dünya Kültür Mirası listesine eklenmiş Ushguli köyünün güzelliklerini beraber keşfedeceğiz. Neredeyse kurulduğundan bu yana hiç değişmeyen taş evler, Svan kuleleri ile bu şehir hala ortaçağda yaşamaya devam ediyor. Ushguli’den dönüşte Mestia’ya gelmeden önce telesiyejlerle ulaşacağımız Hotsvili seyir terasından bölgenin muhteşem manzarasını izleyeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün 19 Ağustos Cuma; Bu gün Tiflis’e dönüş günü. Zamana bağlı olarak Kutaisi’de ve belki Tiflis’te keşfedecek bir şeyler bulabiliriz. Uçak saatimize kadar Gürcistan’ın eski ve yeni Başkenti’ni keşfetmeye çalışırız.

20 Ağustos Cumartesi yerel saatle 05:15’te kalkacak uçağımızla sabah erken saatlerde İstanbul’a ulaşmış oluyoruz.

Belirtilen Fiyat İnternet sitemiz üyeleri ve onların misafirleri için geçerlidir. Sitemize üye olmayanlar ve  üye olsalar bile kayıtlarını internet sitesinden yapmayanlar için 30 USD ilave edilir.Sitemiz üyelerinin etkinlik kayıtlarını internet sitesi üzerinden kendilerinin yapıyor olması gerekmektedir.

Bonus özellikli kartlar için 3 taksit (40 USD fark alınır) Kredi kartı ödemelerinde tek seferde bütün ücret alınır

Fiyata Neler Dahil

6 Gece 2 kişilik odalarda konaklama

6 kahvaltı ve 6 akşam yemeği

Mestia'da öğle kumanyaları (sandviç ve meyve)

Gürcistan içinde bütün araç transferleri

Yurtdışı Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Dahil Olmayanlar

Yemeklerde alınan içecekler

İstanbul Tiflis gidiş dönüş uçak biletleri

İlk gün kahvaltı ve öğle yemeği

Son gün öğle ve akşam yemeği

Yurt dışı çıkış harcı ( 15 TL)

Yürüyüşler için bot, yağmurluk veya panço ve trekking pantolonu, fotoğraf makinesi ve şahsi malzemeleriniz.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0