Arka Planı
Göster/Gizle

HADİ ÖLDÜRSENE CANİKOM

Etkinlik : Tiyatro
Tarih : 10 Ocak 2014 , Cuma
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

Tarih: 6 Aralık Cuma Saat: 20:30 Sahne: Akatlar Kültür Merkezi DağTrek Özel Fiyatı: 20 TL (isim yazdırıp gelmeyenlerden bilet ücreti alınacaktır) Gişe Fiyatı: 40,00 TL Buluşma Yeri: 19:30 Akatlar Kültür Merkezi Kafe Etkinlik Koordinatörü: Nurgül YEZİZ – 0533 322 59 09 Bilet alabilmek için bilgi@dagtrek.com mail adresine ad-soyad, istenilen bilet sayısı ve telefon numarası bilgileri içeren bir mail atmanız gerekmektedir. HADİ ÖLDÜRSENE CANİKOM hadiöldürsene canikom3Yazan: Aziz Nesin Yöneten: Haldun Dormen Dekor: Osman Şengezer Oyuncular: Dilek Türker, Ayberk Attila, Tiraje Başaran

Oyun Hakkında:

Dilek Türker,  1990 yılında Aziz Nesin’in kendisi için yazdığı  “BİR ZAMANLAR MEMLEKETİN BİRİNDE” adlı  oyunu sahnelemek için Türkiye’ye dönerek Tiyatro Ayna’yı kurdu. İşte bu vefa duygusu ile  “HADİ ÖLDÜRSENE CANİKOM” oyununu sahneye koyarak,  24 yıl sonra hem Aziz Nesin’e bir selam göndermeyi hem de Nesin Vakfı’na bir katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

hadi öldürsene canikomAvrupa’daki ilk projesine destek vermek üzere  Almanya’ya giderek onu yalnız bırakmayan Haldun Dormen ve Osman Şengezer bu anlamlı projede de Dilek Türker’e destek verdiler.

Aziz Nesin’in insan, sevgi ve paylaşım üzerine yazdığı en sevilen komedisi olan bu oyun;  bir apartmanın zemin katında yalnız yaşayan iki dul ve yaşlı kadının trajikomik hikayesidir.  Beraber yalnızlıklarını paylaşan bu iki kadından Siyen, ölmüş kocasının anıları, Diha ise sahte aşk mektupları ile avutur kendisini.

Gazete ve radyo haberleri, kendini havagazı memuru olarak tanıtan, evine girdiği yalnız kadınları öldüren bir erkekten bahseder. Havagazı memuru gelir ve hayatın sürprizleri, gerçekleri ortaya çıkar. 1970’lerde yazılmış bu eser Aziz Nesin’in kendisine özgü güçlü mizahı ile günümüz insanının yalnızlık ve sevgisizlik sorununa da gülerek ve düşünerek bakmamızı sağlıyor.

hadi öldürsene canikom2

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0