Arka Planı
Göster/Gizle

HASAN DAĞI KIŞ TIRMANIŞI 2

Etkinlik : Dağcılık
Tarih : 22 Ocak 2015 , Perşembe
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

hasan_dagı

Anadolu’nun ortasında Aksaray ilimizde bulunan Hasan Dağı’nda zirve yapmayı deneyeceğiz. Tırmanış rotamız, bir değişiklik yapmak zorunda kalmazsak Yılankar rotasıdır. Faaliyetimize Kış Dağcılığı eğitimi (Temel Kazma krampon teknikleri) olan kişiler katılabilirler. Faaliyet katılımı 14 kişi ile veya yeterli katılım olursa 22 kişi ile sınırlıdır.

Kayıt: bilgi@dagtrek.com mail adresine ad-soyad, telefon numarası, vatandaşlık numarası, kan gurubu bilgileri içeren bir mail atmanız gerekmektedir.Bilgi için Faik Kayhan 0532 792 49 39

Faaliyet Koordinatörü; Faik Kayhan 0532 792 49 39

Program: 27 Şubat Cuma akşamı saat 22:00 de İncirli’den hareket.

Cumartesi sabah erken saatlerde Aksaray’a varış, kahvaltı ve son alışveriş molası ardından Helvadere köyüne hareket. Traktörle kamp alanına ulaşım ve kampın kurulması.

Pazar Gece 02:00 da hareket ve zirve denemesi, duruma göre dönüş ve İstanbul’a hareket. Gece 01:00 civarı İstanbul’a gelmiş olmayı umuyoruz.

Fiyata Neler Dahil: Ulaşım ve kamp alanına traktör transferi Rehberlik Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyat: 240 TL (katılım bildirenlerden kapora alınacaktır)

Gerekli Malzemeler: Kamp için: Çadır, tulum, mat, ocak ve tencere seti ( her çadırda 1 set)

Tırmanış için: Kask, Kazma ve Krampon, kafa feneri, baton. Kıyafet: İçlik, polar, ceket, pantolon, isteğe bağlı su geçirmez pantolon, tozluk, bileği saran bot, termos, balaklava, bere, eldiven, termal çorap ve krampon kullanımına ve kış şartlarına uygun dağcılık botu ( 3/4 yada 4/4 taban) Yiyecek: 1 kahvaltı, 1 akşam yemeği, 2 öğle yemeği, atıştırmalıklar

Not: Çadır olmayan kişilerin bu durumu mutlaka bildirmesi gerekmektedir. İmkanlar ölçüsünce ve çadır sahiplerinin onayı ile çadır dağılımı yapılacaktır.

Kamp Kuralları:

  • Faaliyet süresince (İstanbul’dan hareket edip tekrar İstanbul’a dönene kadar geçen süre) tek yetkili faaliyet lideridir.
  • Bütün katılımcılar faaliyet lideri tarafından konulan kuralları uygulamakla yükümlüdür.
  • Bütün faaliyet süresince, tırmanışa katılacak sporcuların alkollü ürünleri tüketmesi yasaktır.
  • Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz.
  • Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir.
  • Hava durumu, kar ve diğer koşullar nedeni ile tırmanış planlarında değişiklik yapılabilir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.

Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Araç Durakları:                                                   22:00 İncirli 22:15 Mecidiyeköy 22:20 Yıldız Sait Çiftçi 22:45 Kadıköy Evlendirme 22:50 Göztepe 22:55 Kozyatağı 23:00 Bostancı 23:10 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Cuma akşamı trafik vb. nedenlerle araç belirtilen saatlerde duraklara gelemeyebilir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren  bu faaliyetimiz, Türsab A Gurubu 5910 numaralı Seyahat Acentası Extway Turizm ile yapılmaktadır

 

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0