Arka Planı
Göster/Gizle
İĞNEADA KIYIKÖY VİZE 5 YILDIZ OTEL KONAKLAMALI GEZİ

İĞNEADA KIYIKÖY VİZE 5 YILDIZ OTEL KONAKLAMALI GEZİ

Etkinlik : Konaklamalı Geziler
Tarih : 2 Nisan 2016 , Cumartesi Saat: 06:30 | 20:00 Arası
Süre : 1 Gece 2 Gün
Kontenjan : 23 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 4
Nerede : İğneada, Kıyıköy ve Vize
Not :

İğneada Kıyıköy ve Vize'nin güzelliklerini beraber keşfedelim

Trakya’nın güzelliklerini doyasıya yaşayacağımız dolu dolu bir programımız var. 5 yıldızlı bir otelde konaklayacağımız bu programımızda İğneada, Vize ve Kıyıköy gibi bölgenin bütün güzelliklerini bir arada görebileceğiz. Bir doğa yürüyüşü programı olmayan bu faaliyetimizde bol bol gezecek ve fotoğraf çekebileceğiz. 5 yıldızlı otelimizin kapalı havuz, sauna, buhar odası, jakuzi, hamam gibi olanaklarından faydalanabileceksiniz.

 

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu, bineceğiniz durak bilgilerini içeren bir mail gönderebilir ya da internet sitemize üye olarak sitemizden etkinliğe kendinizi ve misafirlerinizi ekleyebilirsiniz .www.dagtrek.com  

 

Kayıt olduktan sonra etkinlik kaydınızın kesinleşebilmesi için aşağıda yazan hesap numarasına 100 TL ön ödeme göndermeniz gerekmektedir.

Faik Kayhan Is Bankasi Siracevizler Subesi TR 350006400000111730376171

Bilgi almak için Faik Kayhan 0532 792 49 39 yada bilgi@dagtrek.com

 

1618 sayılı yasa kapsamına giren  bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur

  • Program
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Araç Durakları
  • Parkur Fotoğrafları

1. Gün; 2 Nisan Cumartesi günü sabah İstanbul’dan hareket ederek yola çıkıyoruz. İlk durağımız Vize yakınlarında Çakıllı köyü. Bu köyde bizim için hazırlanan köy kahvaltısını alacağız. Asırlık bir çınarın altında ettiğimiz bu kahvaltının ardından ikinci durağımız olan Vize kasabasına geleceğiz. Türkiye’nin 10 yavaş şehrinden birisi olarak seçilen bu kasabada (Cittaslow) Trakya bölgesinin tek Antik tiyatrosunu göreceğiz. Romalılar döneminden kalma bu tiyatroyu gördükten sonra Vize kalesine çıkacağız ve manzarayı izleyeceğiz. Küçük Ayasofya Kilisesi ( Bu gün Süleyman Paşa Camii) ve Hasanpaşa Camii göreceğimiz yerler arasında.

Vizeden sonra rotamızı Poyralı köyüne çeviriyoruz. Bu küçük yol üstü köyünde isteyenler köy kahvesinde çay içerken dileyenler köyde bulunan küçük bir müzeyi gezebilirler. El işi örnekleri ve yöresel dokuma örnekleri görebilirsiniz. Hemen belirtelim yörenin meşhur Pancar pekmezi bu köyde üretilir. Tezgahlarda satılan bu pekmezden alabilirsiniz.

Poyralıdan sonra uğrayacağımız durağımız Demirköy. Bu kasaba yakınlarında bulunan arkeolojik kazı alanını ve tarihi dökümhaneyi göreceğiz. Fatih Dökümhanesi olarak adlandırılan bu alan Osmanlı İmparatorluğu zamanında kullanılan bir silah üretim merkezinden geriye kalanları barındırıyor. Dökümhaneyi gördükten sonra Demirköy’de acıkanlar için küçük bir mola verebiliriz.

Bu gün son durağımız tabiî ki İğneada Longoz ormanları. Longoz ormanlarının en büyük rezerv gölü olan Mert gölünü ve Longoz ormanlarını göreceğiz. Avrupa’nın en büyük su basar ormanları olan İğneada Longoz ormanlarında kısa bir geziden sonra İğneada merkezde bulunan denize sıfır otelimize doğru hareket ediyoruz. Artık biraz dinlenme, otelimizin spasından faydalanma zamanı. Buhar odası, hamam, kapalı havuz, sauna bizleri bekliyor.

Akşam yemeğimizi açık büfe olarak otelimizde alacağız. Akşam bize ne gösterir kim bilir.

2. Gün; 3 Nisan Pazar; Bu gün neredeyse öğleye kadar keyif yapacağız. Sabah kahvaltımız açık büfe olarak otelde. Ayrılış saatimiz olan saat 11:00’e kadar otelin spasından yararlanabilirsiniz. Dilerseniz denize sıfır pozisyonda olan otelimizin plajında kısa yürüyüşler yapabilirsiniz. Dilerseniz İğneada merkez’de keşifler yapabilirsiniz. Saat 10.00 da otelden ayrılarak yola çıkacağız. İlk durağımız Dupnisa Mağarası. Sarkıtlarla doğanın binlerce yılda işlediği bu doğal zenginliğimizi gördükten sonra ikinci durağımıza doğru yola çıkıyoruz.

Kıvrıla kıvrıla ilerleyen köy yollarından geçerek ormanların arasına gizlenmiş Trakya’nın uzak dağ köylerini ve Istrancaların muhteşem doğasını izleyerek Kıyıköy’e geleceğiz.

Kıyıköy şirin bir Karadeniz Kasabası. Görkemli sahili, geçmişten günümüze uzanan sokakları, balıkçı tekneleri ile çok seveceğiniz bir kasaba. Kıyıköy Pabuçdere ve Kazandere arasında denize uzanan bir tepenin üzerine kurulmuş bir kasaba. İlk durağımız Kıyıköy yakınlarında bulunan Aya Nikola Manastırı. Kayalara oyulmuş bu ilginç tarihi yapıyı gördükten sonra Kıyıköy merkezinde şehri çevreleyen surları, giriş kapısını ve kendine özel sokaklarını arşınlayacağız. Yüksek falezlerin üzerinden Karadeniz manzarasını çok seveceksiniz.

Kıyıköy’e kadar gelip balık yemeden gitmek olmaz. Öğle yemeğimizi Kıyıköy Resort Hotel’de alacağız.( ekstra 30 TL) Dileyenler Kıyıköy merkezde de yemek yiyebilir.

Not: Öğle yemeği yemek istemeyenlerin kayıt sırasında bunu belirtmeleri gerekmektedir.

Menü:
- Balık çeşitleri (Çinekop / tekir / istavrit / çupra / levrek seçilebilir, mevsimine göre farklılık gösterebilir)
- Balık tercih etmeyenler kasap köfte veya tavuk pirzola seçebilir
- 3 çeşit meze
- Mevsim salatası
- Patates kızartması
- Tatlı
- Meyve suyu / kola / soda
- Şömine başı çay, neskafe, salep ikramı

Yemekten sonra İstanbul’a dönüş yolunda Vize’ye tekrar uğrayacağız. Vize merkezinde bulunan dükkanlardan Trakya peynirlerinden satın alabilir küçük bir çay kahve molası verebiliriz. İstanbul yolunda dileyenler için Manda yoğurdu ve Trakya sucukları bulabileceğiniz Yoncalı kasabasında da küçük bir mola vererek İstanbul’a dönüşe geçiyoruz.

Fiyata Neler Dahil;

5 Yıldızlı İğneada Resort Otel 1 Gece Konaklama

1.gün köy kahvaltısı, 2.gün otelde açık büfe Kahvaltı

Açık büfe akşam yemeği

İstanbul Gidiş Dönüş Ulaşım

Kapalı Havuz, Sauna, Jakuzi ve Türk Hamamı

Zorunlu Seyahat Sigortası, Acente Hizmetleri ve Rehberlik

Dahil Olmayanlar;

Öğle yemekleri

Yemeklerde alınan içecekler

Otel Spasında masaj hizmetleri

Belirtilmeyen diğer kalemler

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. 25 Mart Cuma gününden sonra yapılan iptaller geçerli değildir. Katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda ön ödeme yerinize birisi bulunamazsa iade edilmez.

Belirtilen Fiyat İnternet sitemiz üyeleri ve onların misafirleri için geçerlidir. Üyemiz olmayanlar için fiyatlara 20 TL ilave edilir.

Yukarıdaki fiyatlar 22 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir, daha az katılım halinde 20 TL ilave olunur.

Bu program minumum 18 katılımcı olması halinde yapılacaktır.

Rehber programda değişiklik yapabilir.

06:30 Pendik/Kartal
06:40 Maltepe
06:45 Bostancı-Kozyatağı
06:50 Göztepe
07:00 Kadıköy Evlendirme
07:15 Mecidiyeköy
07:30 İncirli
07:45 Avcılar-Beylikdüzü-Büyükçekmece

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz. Faaliyetten 1 gün önce kesin hareket saatleri ve araç bilgileri mail olarak paylaşılacaktır.

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0