Arka Planı
Göster/Gizle
İĞNEADA LOGOZ ORMANLARI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

İĞNEADA LOGOZ ORMANLARI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 5 Aralık 2021 , Pazar Saat: 05:00 | 16:00 Arası
Süre : 5 Saat ( Yürüyüş süresi)
Kontenjan : 27 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : KIRKLARELİ İĞNEADA
Not :

İğneada Longoz ormanlarında doğa yürüyüşü

Bu hafta Pazar günü muhteşem tabiatı ile İğneada Longoz ormanlarında yürüyeceğiz. Hemen belirtelim, parkurumuzda bataklıkların içine girerek yapılan su geçişleri yoktur. Ama bataklıkları içindeki patikalardan geçerek göreceğiz. Türkiye’nin ve Avrupanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz farklılıkta çok özel bir orman rezervini göreceğimiz ve üzerinde günlerce çalışarak oluşturduğumuz rotamızda bu çok özel coğrafyayı bütün yönleri ile görebileceksiniz. Uzun plaj yürüyüşleri ile ormanın içine girmeden yapılan parkurlar ile bu yürüyüşü kıyaslamayın lütfen. Parkurumuz 14-15 km uzunluğunda ve bölge coğrafyası nedeni ile iniş çıkışları olmayan, tamamen düz bir parkurdur.

 

Yürüyüşümüzün 1. bölümünde Hamam Gölü ve Bulanıkdere’yi göreceğiz. Meşe ve Akçağaçların bolca olduğu bu etap nefis bir plajda sona erecek. Burada öğle yemeği için mola vereceğiz.

2. bölümde ormanın milli park olarak korunduğu çok özel pasajlardan geçeceğiz. Dişbudak, kayın, meşe, akçaağaç, ıhlamur, kızılağaç ve gürgen türlerinden oluşan bu karışık ormanları Türkiye’nin hiçbir yerinde göremezsiniz. Mert gölüne ulaştıktan sonra ormanın çok karışık olduğu bölümlere geçeceğiz. Harika patikaların olduğu bu bölümde ilkbaharda sular altında olan ama bu günlerde suların çekilmiş olduğu sulak alanları göreceğiz ve Çavuşdere ile Kocadere’yi geçerek İğneada merkeze ulaşacağız ve yürüyüşümüz sona erecek. Bu bölümün ne kadar karışık bir patika sistemine sahip olduğunu ve bilen birileri olmadan geçmenin ne kadar zor olduğunu sizlerde göreceksiniz.

 

Program; Yol uzunluğu nedeni ile Sabah 05:00 da İstanbul Pendik’ten hareket ederek aşağıda belirtilen duraklardan katılımcılarımızı alıyoruz. Yolda kahvaltı ve alışveriş için her zamankinden daha kısa bir mola vererek Longoz Ormanları Milli parkına ulaşacağız. Dönüşte Saray’da Trakya’nın enfes lezzette etlerini tadabileceğiniz bir tesiste yemek molası vereceğiz. Kartal dönüşümüz saat 22:30 dan önce olamayacaktır.

 

NASIL KAYIT OLABİLİRİM

1) 0532 792 49 39 Faik Kayhan’a whatsapp ile HES KODU, tc no, ad-soyad, telefon numaranız, bineceğiniz durak, kan gurubunuz, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerinizi gönderebilirsiniz.

veya

2) www.dagtrek.com internet sitemize üye olabilir ve etkinliğe sitemizden katılabilirsiniz.

 

Lütfen Dikkat;

  • Araçlarımızda tam kapasite ile oturulmaktadır. 2 kişilik koltukta yalnız oturmak isteyenler fiyat farkı ödeyerek tek başına oturabilir. (Bknz: Fiyat Bilgisi)
  • Kayıt olan kişilerin Hes Kodu kontrolu etkinlik öncesinde tarafımızdan yapılmaktadır.
  • Ateş ölçümü araçta yapılacaktır.
  • Yolculuk süresince maske takılması zorunludur.

 

Lütfen Dikkat, Ücretlerimiz katılım sayısına göre değişiklik göstermektedir. Lütfen fiyat bilgisi bölümünü okuyunuz.

  • Araç Durakları
  • Gerekli Malzemeler
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Uyarılar
  • Parkur Fotoğrafları

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

Araç Durakları:

05:00 Pendik - Kartal
05:10 Maltepe
05:15 Kozyatağı-Bostancı-Göztepe
05:30 Kadıköy Evlendirme
05:45 Mecidiyeköy
06:00 İncirli
06:15 Avcılar-Beylikdüzü-Büyükçekmece

 

Kesin hareket saatleri faaliyetten önceki gün mail ile bildirilecektir. Belirtilen saatler yaklaşık saatlerdir.

 

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Araçlarımız trafik vs. nedenlerle gecikebilir.

 

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 11339 numaralı Bigbam Travel Seyahat Acentası organizasyonudur.

Tercihen yürüyüşe uygun yürüyüş botu ve tozluk,

Yürüyüş kıyafetleri (rahat tshirt,pantolon, tayt vs),

Küçük sırt çantası,

Yağmurluk veya panço,

1 litre su, atıştırmalık veya kumanya.

 

Yürüyüş sonunda giymek için yedek kıyafet ve ayakkabı.

 

Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

Belirtilen fiyat rehberler hariç 23 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir. Daha az katılım halinde 20 TL fiyata ilave olunur. 

Tekli koltukta oturma bedeli ücretin 2 katıdır.

Fiyata Neler Dahil:
Ulaşım
Acente maliyetleri ve rehberlik

 

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Çarşamba günü saat 10:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, bu tarihten sonra sağlıkta dahil herhangi bir nedenle katılım iptali, faaliyete gelmeme yada sabah geç kalarak araca yetişememe durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır. 

ETKİNLİK KURALLARI  

Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir. Faaliyet öncesinde mesaj ile araç durakları ve saatleri, araç iletişim bilgileri bildirilecektir. Faaliyete eklediğiniz yada kaydını yaptırdığınız misafirlerinizin etkinliğe gelmesi ve araç bilgilerine ulaşması misafiri ekleyenin sorumluluğundadır. Lütfen misafirlerinizin isimlerini, tc numaralarını ve telefon numaralarını kayıt sırasında doğru olarak veriniz.

 

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

 

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

 

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.
Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

 

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0