Arka Planı
Göster/Gizle
İĞNEADA LONGOZ BAHAR YÜRÜYÜŞÜ 2017

İĞNEADA LONGOZ BAHAR YÜRÜYÜŞÜ 2017

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 8 Nisan 2017 , Cumartesi Saat: 06:15 | 16:30 Arası
Süre : 5 Saat ( Yürüyüş Süresi )
Kontenjan : 21 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : İğneada Kırklareli
Not :

İğneada Longoz Ormanlarında Bahar Şenliği

Bu hafta Cumartesi günü Kırklareli’de bulunan İğneada ilçesinde Avrupa’nın en büyük Longoz Ormanları içinde yürüyeceğiz. Sezonun ilk İğneada yürüyüşünde baharın coşkusunu yaşayan bu ormanları göreceğiz. Muhteşem bir tabiat örtüsünde dünyanın sayılı Longoz rezervuarlarından birisini birlikte keşfedeceğiz. Parkurumuz bölgenin coğrafi özelliği dolayısıyla neredeyse hiç iniş ve çıkış içermemektedir ve 12 km kolay parkurdur. Mert gölü, duruma göre Hamam gölü ve muhteşem manzarasıyla Karadeniz kıyılarını görebileceğiz.

Program: Sabah 06:15 de Pendik'ten hareket ederek aşağıda belirtilen duraklarda katılımcılarımızı alıyoruz ve uyun bir yerde alışveriş ve kahvaltı molası veriyoruz. Yürüyüşlerin bitiminde akşam yemeği molası verilecektir.

Kayıt için: www.dagtrek.com internet sitemize üye olabilir ve etkinliğe sitemizden katılabilirsiniz yada  bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atabilirsiniz. Siteden kendi kaydınızı yaptıktan sonra misafirlerinizi ekleyebilirsiniz. Cuma günü araç durakları ve saatleri, araç iletişim bilgileri mail ile bildirilecektir. Lütfen faaliyet öncesinde maillerinizi kontrol ediniz. Faaliyete eklediğiniz yada mail ile kaydını yaptırdığınız misafirlerinizin etkinliğe gelmesi ve araç bilgilerine ulaşması misafiri ekleyenlerin sorumluluğundadır. Lütfen misafirlerinizin isimlerini, mail adreslerini ve telefon numaralarını kayıt sırasında doğru olarak veriniz.

Bilgi almak için Faik Kayhan 0532 792 49 39 veya bilgi@dagtrek.com (Facebook Messenger yada Whatsup vb mesajlarınıza cevap veremeyebiliriz. Lüfen mail gönderin yada doğrudan telefon ediniz)

  • Araç Durakları
  • Gerekli Malzemeler
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Uyarılar
  • Parkur Fotoğrafları

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

Araç Durakları:
06:15 Pendik/Kartal
06:25 Maltepe
06:35 Bostancı-Kozyatağı
06:40 Göztepe
06:45 Kadıköy Evlendirme
07:00 Mecidiyeköy
07:15 İncirli
07:40 Avcılar-Beylikdüzü

Kesin hareket saatleri faaliyetten önceki gün mail ile bildirilecektir. Belirtilen saatler yaklaşık saatlerdir.

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Araçlarımız trafik vs. nedenlerle gecikebilir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 9361 numaralı Seyahat Acentası organizasyonudur.

Herhangi bir bot, herhangi bir yağmurluk, herhangi bir sırt çantası, molalarda üşümemek için bir polar, isteğe bağlı tozluk ve baton,

Kafa feneri ve yedek piller,

1-2 litre su, en az 2 öğün yiyecek ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez ve tercihen termos içinde sıcak su, çikolata, kuruyemiş vs,

Varsa kullandığımız ilaçlar.

Yürüyüş sonunda değiştirmek için yedek kıyafet ve spor ayakkabı (araçta bırakılacak)

Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

Yukarıdaki fiyatlar 23 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir, daha az katılım halinde 10 TL ilave olunur.

Fiyata Neler Dahil:
Ulaşım
Acente maliyetleri ve rehberlik

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Doğada karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Faaliyet öncesinde mail ile araç durakları ve saatleri, araç iletişim bilgileri mail ile bildirilecektir. Lütfen faaliyet öncesinde maillerinizi kontrol ediniz. Faaliyete eklediğiniz yada mail ile kaydını yaptırdığınız misafirlerinizin etkinliğe gelmesi ve araç bilgilerine ulaşması misafiri ekleyenin sorumluluğundadır. Lütfen misafirlerinizin isimlerini, mail adreslerini ve telefon numaralarını kayıt sırasında doğru olarak veriniz.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir. Faaliyetimiz süresince molalar dışında sigara içilmesi ve programda aksi belirtilmediği sürece alkollü ürünlerin tüketilmesi yasaktır.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.
Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0