Arka Planı
Göster/Gizle

İĞNEADA LONGOZ ORMANI 1. PROGRAM

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 31 Ekim 2015 , Cumartesi
Süre : 5 saat 12 ve 19 km
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede : Kırklareli İğneada
Not :

2 Parkur 12 km Kolay ve 19 km Orta Zor Parkur

igneada_site (1)

2 Parkur birlikte, 12 km Kolay Parkur ve 18 km Orta Zor Parkur

Bu hafta Cumartesi günü Kırklareli’de bulunan İğneada ilçesinde Avrupa’nın en büyük Longoz Ormanları içinde yürüyeceğiz. Hava durumu raporları bu hafta güneşli bir hava durumu göstermektedir. Muhteşem bir tabiat örtüsünde dünyanın sayılı Longoz rezervuarlarından birisini birlikte keşfedeceğiz. Parkurlarımızın her ikisi de bölgenin coğrafi özelliği dolayısıyla çok fazla iniş çıkış içermemektedir. Yavaş yürümek isteyenler için 12 km kolay parkur ve tempolu yürümek isteyenler için 18 km orta zor parkurumuz olacaktır. Mert gölü ve duruma göre Hamam gölünü görebileceğiz.

Mert Gölü

Mert Gölü

Kolay parkurumuz rahat bir tempoda yürümek isteyenler için, orta zor parkurumuz ise seri yürüyen ve kondisyonu yüksek katılımcılar için uygundur.

Gölde Nilüferler

Gölde Nilüferler

Program: Sabah Pendik'ten hareket ederek aşağıda belirtilen duraklarda katılımcılarımızı alıyoruz ve Tem'de bir tesiste kahvaltı ve alışveriş molası veriyoruz. Yürüyüşlerin bitiminde gurup kararına göre akşam yemeği molası verebiliriz. (oylama sonucuna göre karar verilmektedir)

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir.

Longoz Ormanları

Longoz Ormanları

Faaliyet Koordinatörü: Faik Kayhan 0532 792 49 39, yürüyüş liderleri Faik Kayhan, Esin Kayhan ve Uğur Sarısoy.

Fiyata Neler Dahil: Rehberlik Zorunlu Seyahat Sigortası Ulaşım

Fiyat: 70 TL (23 kişi üzeri katılımlarda geçerlidir, 23 ve altı katılımlarda 75 TL) Fiyatlarımız araçların yaptığı km.ye göre hesaplanmaktadır.

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Longoz Ormanları

Longoz Ormanları

Gerekli Malzemeler:

Herhangi bir bot, herhangi bir sırt çantası, herhangi bir yağmurluk yada mont, polar ve sentetik t-shirt, 1-2 litre su, öğle yemeği için kumanya ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs, varsa kullandığımız ilaçlar. Yürüyüş sonunda değiştirmek için yedek kıyafet ve spor ayakkabı ( araçta bırakılacak)

Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Longoz ormanları

Longoz ormanları

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir. Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Araç Durakları: 06:15 Pendik 06:20 Kartal 06:25 Maltepe 06:35 Kozyatağı-Bostancı-Göztepe 06:45 Kadıköy Evlendirme 07:10 Mecidiyeköy 07:20 İncirli 07:25 Avcılar-Beylikdüzü-Büyükçekmece

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur.

Longoz Ormanları

Longoz Ormanları

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0