Arka Planı
Göster/Gizle
İĞNEADA LONGOZ ORMANLARI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ 4. PROGRAM

İĞNEADA LONGOZ ORMANLARI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ 4. PROGRAM

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 29 Kasım 2015 , Pazar
Süre : 5 SAAT 12 KM
Kontenjan : 28 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 28
Nerede : KIRKLARELİ İĞNEADA
Not :

Talep nedeni ile tekrar yürüyüşü

12 km Kolay Parkur

Bu yıl son kez İğneada Longoz Ormanları programını yapıyoruz. Bu yıl 3 defa Cumartesi günü yaptığımız bu etkinliği Pazar günü gelebilecekler için son kez tekrarlıyoruz.

Kırklareli’de bulunan İğneada ilçesinde Avrupa’nın en büyük Longoz Ormanları içinde yürüyeceğiz. Hava durumu raporları bu hafta güneşli bir hava durumu göstermektedir. Muhteşem bir tabiat örtüsünde dünyanın sayılı Longoz rezervuarlarından birisini birlikte keşfedeceğiz. Parkurumuz bölgenin coğrafi özelliği dolayısıyla çok fazla iniş çıkış içermemektedir. Mert gölü ve Hamam gölünü görebileceğiz.

Program: Sabah Pendik'ten hareket ederek aşağıda belirtilen duraklarda katılımcılarımızı alıyoruz ve uygun bir yerde kahvaltı ve alışveriş molası veriyoruz. Yürüyüşlerin bitiminde akşam yemeği molası ve dinlenme molası vereceğiz.

Longoz Ormanları

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir.

Yürüyüş Lideri Faik Kayhan

Faaliyet hakkında bilgi almak için Faik Kayhan 0532 792 49 39 ve Nurcan taşpınar 0506 787 52 05

Fiyata Neler Dahil: Rehberlik Zorunlu Seyahat Sigortası Ulaşım

Fiyat: 70 TL (23 kişi üzeri katılımlarda geçerlidir, 23 ve altı katılımlarda 80 TL) Fiyatlarımız araçların yaptığı km.ye göre hesaplanmaktadır.

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Cuma günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Longoz ormanları

Gerekli Malzemeler:

Herhangi bir bot, herhangi bir sırt çantası, herhangi bir yağmurluk yada mont, polar ve sentetik t-shirt, 1-2 litre su, öğle yemeği için kumanya ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs, varsa kullandığımız ilaçlar. Yürüyüş sonunda değiştirmek için yedek kıyafet ve spor ayakkabı ( araçta bırakılacak)

Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir. Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Araç Durakları: 06:15 Pendik 06:20 Kartal 06:25 Maltepe 06:35 Kozyatağı-Bostancı-Göztepe 06:45 Kadıköy Evlendirme 07:10 Mecidiyeköy 07:20 İncirli 07:25 Avcılar-Beylikdüzü-Büyükçekmece

Not: Avcılar Ünversite durağı, Beylikdüzü Migros karşısı ve Metrobüs son durak. Mecidiyeköy Murat Muhallebicisi önü.

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur.

Longoz Ormanları

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0