Arka Planı
Göster/Gizle
İĞNEADA LONGOZ ORMANLARI SONBAHAR YÜRÜYÜŞÜ 5

İĞNEADA LONGOZ ORMANLARI SONBAHAR YÜRÜYÜŞÜ 5

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 20 Ekim 2018 , Cumartesi Saat: 05:30 | 16:45 Arası
Süre : 5 Saat (Yürüyüş Süresi)
Kontenjan : 31 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : Kırklareli İğneada
Not :

Longoz Ormanlarında Sonbahar Yürüyüşü

Bu hafta Cumartesi günü muhteşem tabiatı ile İğneada Longoz ormanlarında yürüyeceğiz. Üzerinde günlerce çalışarak oluşturduğumuz rotamızda bu çok özel coğrafyayı bütün yönleri ile görebileceksiniz. Uzun plaj yürüyüşleri ile ormanın içine girmeden yapılan parkurlar ile bu yürüyüşü kıyaslamayın lütfen. Parkurumuz 12-15 km uzunluğunda ve bölge coğrafyası nedeni ile iniş çıkışları olmayan bir parkurdur.

 

Yürüyüşümüzün 1. bölümünde Hamam Gölü ve Bulanıkdere’yi göreceğiz. Meşe ve Akçağaçların bolca olduğu bu etap nefis bir plajda sona erecek. Burada öğle yemeği için mola vereceğiz.

 

2. bölümde ormanın millipark olarak korunduğu çok özel pasajlardan geçeceğiz. Dişbudak, kayın, meşe, akçaağaç, ıhlamur, kızılağaç ve gürgen türlerinden oluşan bu karışık ormanları Türkiye’nin hiçbir yerinde göremezsiniz. Mert gölüne ulaştıktan sonra ormanın çok karışık olduğu bölümlere geçeceğiz. Harika patikaların olduğu bu bölümde ilkbaharda sular altında olan ama bu günlerde suların çekilmiş olduğu sulak alanları ve Çavuşdere ile Kocadere’yi geçerek İğneada merkeze ulaşacağız ve yürüyüşümüz sona erecek. Bu bölümün ne kadar karışık bir patika sistemine sahip olduğunu ve bilen birileri olmadan geçmenin ne kadar zor olduğunu sizlerde göreceksiniz.

 

Program; Yol uzunluğu nedeni ile Sabah 05:30 da İstanbul Pendik’ten hareket ederek aşağıda belirtilen duraklardan katılımcılarımızı alıyoruz. Yolda kahvaltı ve alışveriş için her zamankinden daha kısa bir mola vererek Longoz Ormanları Milli parkına ulaşacağız. Dönüşte Saray’da Trakya’nın enfes lezzette etlerini tadabileceğiniz bir tesiste yemek molası vereceğiz. Kartal dönüşümüz saat 21:30 dan önce olamayacaktır.

 

Kayıt için:

1) www.dagtrek.com internet sitemize üye olabilir ve etkinliğe sitemizden katılabilirsiniz         

2) bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, telefon numaranız, bineceğiniz durak, kan gurubunuz, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atabilirsiniz yada

3) 0532 792 49 39 Faik Kayhan’a whatsapp bilgilerinizi gönderebilirsiniz.

 

Bilgi almak için Faik Kayhan 0532 792 49 39 veya bilgi@dagtrek.com

 

Fiyatlarımız katılım sayısına göre değişiklik göstermektedir. Lütfen aşağıda bulunan fiyat bilgisi bölümünü okuyunuz.

  • Araç Durakları
  • Gerekli Malzemeler
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Uyarılar
  • Parkur Fotoğrafları

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

Araç Durakları:
05:30 Pendik - Kartal
05:40 Maltepe
05:45 Kozyatağı-Bostancı-Göztepe
06:00 Kadıköy Evlendirme
06:10 Mecidiyeköy
06:25 İncirli
06:40 Avcılar-Beylikdüzü

 

Kesin hareket saatleri faaliyetten önceki gün mesaj ile bildirilecektir. Belirtilen saatler yaklaşık saatlerdir.

 

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Araçlarımız trafik vs. nedenlerle gecikebilir.

 

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 10240 numaralı Seyahat Acentası organizasyonudur.

Yürüyüşe uygun bot ve tercihen tozluk,

Küçük sırt çantası,

Su geçirmez yağmurluk panço yada mont,

Polar ceket ve yedekli sentetik t-shirt,

Kafa feneri ve yedek piller,

1-2 litre su, en az 2 öğün yiyecek ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs,

Varsa kullandığımız ilaçlar.

 

Yürüyüş sonunda değiştirmek için yedek kıyafet ve spor ayakkabı (araçta bırakılacak)

 

Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

Belirtilen fiyat rehberler hariç 24 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir. Daha az katılım halinde 15 TL fiyata ilave olunur. 

 

Fiyata Neler Dahil:
Ulaşım
Acente maliyetleri ve rehberlik

 

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

 

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

 

Faaliyet öncesinde mail ile araç durakları ve saatleri, araç iletişim bilgileri mail ile bildirilecektir. Lütfen faaliyet öncesinde maillerinizi kontrol ediniz. Faaliyete eklediğiniz yada mail ile kaydını yaptırdığınız misafirlerinizin etkinliğe gelmesi ve araç bilgilerine ulaşması misafiri ekleyenin sorumluluğundadır. Lütfen misafirlerinizin isimlerini, mail adreslerini ve telefon numaralarını kayıt sırasında doğru olarak veriniz.

 

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

 

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.
Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

 

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0