Arka Planı
Göster/Gizle

ILGAZ DAĞI ZİRVE TIRMANIŞI ve TEMEL DAĞCILIK KAMPI

Etkinlik : Seminer
Tarih : 10 Ocak 2014 , Cuma
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

[caption id="attachment_2600" align="aligncenter" width="640"]Büyükhacet Zirvesinden Küçük Hacet Zirvesi Kasım 2013 Foto: Faik Kayhan Büyükhacet Zirvesinden Küçük Hacet Zirvesi Kasım 2013 Foto: Esin Kayhan[/caption]

Devam eden Dağcılık seminerlerimiz için uygulama kampı ve tecrübeli arkadaşlarımız için ise bir dağ tırmanışı. Geçen yıl ulaştığımız Büyükhacet zirvesinden sonra (2587 m) bu yıl Küçükhacet zirvesine (2546 m) ulaşmayı deneyeceğiz. Kamp yerine kadar 2 km uzunluğunda bir yürüyüş vardır.

Kamp süresince yeni başlayan arkadaşlar için kampçılık kazma ve krampon teknikleri pratikleri yapılacaktır. Tırmanışa malzemesi tamam olan herkes katılabilir. Tırmanış sırasında parkur koşullarının yeni başlayan arkadaşların seviyesine uygun olmadığı gözlemlenirse ( aşırı buzlanma gibi) ekip ikiye bölünebilir.

Tırmanışa katılmak istemeyen ve sadece kampa katılmak isteyenlerde gelebilir.

Kayıt: bilgi@dagtrek.com mail adresine ad-soyad, istenilen bilet sayısı ve telefon numarası bilgileri içeren bir mail atmanız gerekmektedir.

Program: 27 Aralık Cuma 22:00 hareket Cumartesi: Sabah saatlerinde Ilgaz’a varış ve kamp yerine hareket. Kampın kurulması ve kazma krampon pratikleri. Pazar: Gece zirveye hareket ve kamp alnına dönüş (12:00) Dönüş hazırlıkları ve İstanbul’a dönüş. Gece 12:00 ve sonrasında İstanbul’a dönmüş olmayı umuyoruz.

Gerekli Malzemeler: Kamp için: Çadır, tulum, mat, ocak ve tencere seti ( her çadırda 1 set) Tırmanış için: Kask, Kazma ve Krampon, kafa feneri, baton. Kıyafet: İçlik, polar, ceket, pantolon, isteğe bağlı su geçirmez pantolon, tozluk, bileği saran bot, termos, balaklava, bere, eldiven. Yiyecek: 1 kahvaltı, 1 akşam yemeği, 2 öğle yemeği, atıştırmalıklar

Not: Katılımcılara ayrıntılı malzeme listesi gönderilecektir. Çadır olmayan kişilerin bu durumu mutlaka bildirmesi gerekmektedir. İmkanlar ölçüsünce ve çadır sahiplerinin onayı ile çadır dağılımı yapılacaktır.

Kamp Kuralları:
  • Faaliyet süresince (İstanbul’dan hareket edip tekrar İstanbul’a dönene kadar geçen süre) tek yetkili faaliyet lideridir.
  • Bütün katılımcılar faaliyet lideri tarafından konulan kuralları uygulamakla yükümlüdür.
  • Bütün faaliyet süresince, tırmanışa katılacak sporcuların alkollü ürünleri tüketmesi yasaktır.
  • Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz.
  • Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir.
Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir. Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir. YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR. Araç Durakları:                                                   22:00 İncirli 22:15 Mecidiyeköy 22:20 Yıldız Sait Çiftçi 22:45 Kadıköy Evlendirme 22:50 Göztepe 22:55 Kozyatağı 23:00 Bostancı 23:10 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Cuma akşamı trafik vb. nedenlerle araç belirtilen saatlerde duraklara gelemeyebilir. 1618 sayılı yasa kapsamına giren  bu faaliyetimiz, Türsab A Gurubu 5910 numaralı Seyahat Acentası Extway Turizm ile yapılmaktadır

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0