Arka Planı
Göster/Gizle
İP İNİŞİ, EMNİYET ALMA ve TEMEL DAĞCILIK DÜĞÜMLERİ EĞİTİMİ

İP İNİŞİ, EMNİYET ALMA ve TEMEL DAĞCILIK DÜĞÜMLERİ EĞİTİMİ

Etkinlik : Dağcılık
Tarih : 9 Haziran 2018 , Cumartesi Saat: 06:30 | 19:00 Arası
Süre : 1 GÜN
Kontenjan : 25 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 4
Nerede : Gebze Ballıkayalar Tırmanış Bahçesi
Not :

Dağcılık Eğitimlerimiz Devam Ediyor

Dağcılık Eğitimlerimize devam ediyoruz. 9 Haziran Cumartesi günü Ballıkayalar tırmanış bahçesinde olacağız. Bu eğitimimiz kaya tırmanışı eğitimi değildir. Dağlarda bazen eğim ve parkur şartları gereği rotada ip emniyetine girmemiz gerekebilir.

 

Bu eğitim ile açılmış olan ip hattında aşağıya nasıl inileceğini öğreneceksiniz. İpte olan bir arkadaşınızın nasıl emniyetini alacağınızı öğreneceksiniz. Ayrıca ip inişi yaparken ihtiyacınız olan temel düğümleri atmayı öğreneceksiniz.

 

Eğitmenler; Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık Antrenörü, Dağ Mihmandarı ve Rehberi Adem Gül, 


Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık Eğitimlerini tamamlamış olan Dağ ve Doğa Yürüyüşü Rehberi Faik Kayhan 
 

NASIL KAYIT OLACAĞIM 

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, tc no, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu, bineceğiniz durak bilgilerini içeren bir mail gönderebilir, 0532792 49 39 Faik Kayhan ile Whtasapp yada telefon ile iletşime geçebilir yada internet sitemize üye olarak sitemizden etkinliğe kendinizi ve misafirlerinizi ekleyebilirsiniz .www.dagtrek.com


Kayıt için www.dagtrek.com internet sitemize üye olabilir ve etkinliğe sitemizden katılabilirsiniz ya da bilgi@dagtrek.com adresine bineceğiniz durak, ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atabilirsiniz.

 

Bilgi almak için Faik Kayhan 0532 792 49 39 ( Telefon yada Whatsapp ) veya bilgi@dagtrek.com

 

Bu program eğitmenler hariç minumum 12 kişi, maksimum 24 kişi ile yapılır.Program: 
9 Haziran Cumartesi sabah 06:30 İncirliden hareket, Tavşanlı köyünde kahvaltı ve alışveriş molası. Bütün gün tırmanış bahçesinde eğitim ve aynı gün akşam İstanbul’a dönüş .

 

Fiyatlarımız katılım sayısına göre değişebilmektedir. Lütfen aşağıda bulunan Fiyat Bilgisi bölümünü inceleyiniz.

  • Araç Durakları
  • Gerekli Malzemeler
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Parkur Fotoğrafları

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

Araç Durakları:
06:30 İncirli
06:40 Mecidiyeköy
06:45 Yıldız Sait Çiftçi
07:00 Kadıköy Evlendirme
07:05 Göztepe
07:10 Kozyatağı
07:15 Bostancı
07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

 

Kesin hareket saatleri faaliyetten önceki gün mail ile bildirilecektir. Belirtilen saatler yaklaşık saatlerdir.

 

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Araçlarımız trafik vs. nedenlerle gecikebilir.

 

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 9361 numaralı Seyahat Acentası organizasyonudur.

Eğitim için gerekli olan, ip ve teknik malzeme tarafımızdan karşılanacaktır. Katılımcıların yanında getirmesi gereken malzemeler

 

Kask, Emniyet kemeri, 2 Kilitli Karabin ve 1 HMS Karabin ve 1 Atc . Malzemesi olmayanlara bu malzemeler tarafımızdan kiralık olarak sağlanacaktır.

1 metre 5 yada 6 mm yardımcı ip ve 1 metre tüp perlon ( olmayanlara 20 TL karşılığında sağlanacaktır, zorunlu malzemedir)

 

Kiralık Malzeme

Kask 25 TL

Emniyet Kemeri, 1 Atc, 1 HMS Karabina ve 1 Kilitli Karabina 50 TL (Sadece kemer 25 TL)

 

Ek olarak Küçük bir sırt çantası içinde mont, polar, üzerine oturmak için mat vs, termos içinde sıcak içecek öğe yemeği için kumanya, 1,5 - 2 litre su. Uzun saçlı olanlar için buff, şal, bere vs. saçı kapatabilecek bir malzeme.

 

Önemli Not İp inişi bir kaya seti üzerinde yapılacaktır. Bütün gün burada olacağımız ve iniş için sıra bekleyeceğimiz için genellikle durağan olacağız. Burada beklerken üşümemek için kıyafetlerimizi buna göre seçelim. İp inişi sırasında tshirt ve polar yeterlidir. Ancak sıra beklerken üzerinize alabileceğiniz kalın kıyafetlerle üşümeziniz. Cumartesi gündüz bölgede yağış görünmemektedir. Yüzük, kolye, küpe gibi takılarınızı çıkararak gelmeniz gerekiyor, en iyisi evde bırakın. Uzun saçlarınızın bir buff vb ile toplanması gerekiyor.

 

Fiyat 90 TL ( 20 ve üzeri katılımlarda geçerlidir daha az katılım halinde 100 TL.) Belirtilen fiyatlar Dağtrek Dağcılık ekibi üyeleri için geçerlidir. Üye olmayanlar için fiyatlar sayıya bağlı 110 ve 120 TL dir.


Fiyata Neler Dahil;
Ulaşım
Rehberlik
Acente Hizmetleri

Dahil olmayanlar

Tabiat parkı giriş ücreti( en son durum nedir bilmiyoruz daha önce 5 TL idi)


Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Faaliyetten önceki son Çarşamba günü saat 14:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

UYARILAR
Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.
Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0