Arka Planı
Göster/Gizle
İSPİR YAYLALARI VE KAÇKARLAR TRANS YENİ ROTA

İSPİR YAYLALARI VE KAÇKARLAR TRANS YENİ ROTA

Etkinlik : Konaklamalı Geziler
Tarih : 23 Temmuz 2016 , Cumartesi
Süre : 5 Gün yada 7 Gün
Kontenjan : 14 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede : Erzurum İspir Rize Çamlıhemşin
Not :

Gidilmeyen Rotalardan Kaçkarlar Transı

İspir Kaçkar dağlarının güneyinde Erzurum’a bağlı bir ilçemiz. Kaçkar dağlarının eteklerinde bulunan bu ilçemizin köylerinde çok az gidilen vadiler, yaylalar ve köyleri keşfedeceğimiz bu programımızda bölge insanının yüzyıllardır Kaçkar Dağlarının kuzeyine gitmek için kullandığı geçitleri kullanarak İspir’den Rize Verçenik bölgesine dağları aşan bir yolculuk yapacağız.

Bütün program boyunca kamp yükünü hiç taşımayacağız. İspirde kamp alanına kadar eşyaların transferi, kamp sonrasında eşyalarımızın İspir’den Çamlıhemşin Çat köyüne kadar transferi araçla yapılacaktır. Dileyenler programımızın ilk 5 günlük bölümüne katılabilir ( 23-27 Temmuz). 5 gün sonunda ayrılacak olanları sayımıza bağlı olarak ya havaalanına yada Pazar ilçesinden Havaş araçlarına transfer edeceğiz. Dileyenler Cuma gününe( 29 Temmuz) kadar Kaçkarlar’da bizimle kalarak Ayder’de kaplıca sefası ve Huser Yaylası bölümlerine katılabilirler. Yine sayımıza bağlı olarak kalanları ya doğrudan havaalanına yada Pazar ilçesinden Havaş araçlarına transfer edebiliriz. Her iki koşulda da bu transferin maliyetini biz karşılayacağız.

İspir’den ayrıldıktan sonra kamp alanında geçireceğimiz 2 gece için ortak mutfak oluşturalacaktır. Kamp alanında piknik tüpü ve tencere, çaydanlık sağlayacağız. Kendi çayımızı demler kendi yemeğimizi yapabiliriz. Aşçılık bizden. Ortak mutfağa katılmak istemeyenler kendi kamp ocaklarını ve yemek tertibatlarını getirmelidirler. Kamp ocakları için kargolama ve gönderim işini isteminiz halinde faaliyetten 10 gün önce biz hallederiz. Gönderimin sağlıklı olması için bu işi biz organize edeceğiz.

Etkinliğe kayıt olabilmek www.dagtrek.com internet sitemize üye olmanız ve buradan faaliyete katılmanız gerekmektedir. 2016 yılı başlarına kadar başvurular toplanacak ve ön kayıt için kaparo talep edilecektir.

Bilgi almak için Faik Kayhan 0532 792 49 39 veya bilgi@dagtrek.com

Uçuş Önerileri

23 Temmuz Cumartesi

İstanbul Erzurum Uçuşları Pegasus Sabiha Gökçen Erzurum 06:20-08:10 uçuşu

THY Atatürk Erzurum 07:00 – 08:45

Dönüş uçakları

İlk 5 güne katılacaklar için 27 Temmuz Çarşamba 18:00 den sonra Trabzon-İstanbul uçuşları

7 günlük programa katılacaklar için 29 Temmuz Cuma 18:00 den sonraki Trabzon-İstanbul uçuşları

Erzurum’a Otobüsle gelecekler için Otogar buluşma saatimiz 09:00 dur.

  • Gerekli Malzemeler
  • Program
  • Uyarılar
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Parkur Fotoğrafları

Gerekli malzemeler

Yürüyüş botu ve tozluk

Sentetik tshirt, polar, su geçirmez mont ve panço, yürüyüşe uygun pantolon, çorap, bere ve eldiven

Çadır, tulum ve mat

Güneş gözlüğü ve kremi, varsa kullandığınız ilaçlar

Tabak, kırılmaz kupa ve çatal,kaşık

Yemeğini kendisi yapacaklar için ocak ve tencere seti ( gazları ücreti mukabilinde biz göndereceğiz)

1. Gün 23 Temmuz Cumartesi; Erzurum havaalanında buluşuyoruz ve bizi bekleyen aracımızla oyalanmadan İspir’e doğru yola çıkıyoruz. Kahvaltıyı yolda Uzundere civarında yol üstünde yapacağız. Tortum Şelalesi’nide görebileceğiz. İspir’de eşyalarımızı kalacağımız tesise yerleşiyoruz ve vakit kaybetmeden başka bir araçla Yedigöller’e hareket ediyoruz. Burası dağların zirveleri arasına serpilmiş birbirinden güzel dağ göllerini barındıran bir bölge. Manzara muhteşem. Yedigölleri arkamızda bırakarak İspir’e dönüyoruz ve konaklayacağımız tesise yerleşiyoruz.

2. Gün 24 Temmuz Pazar; Sabah bizi almaya gelen araca eşyalarımızı yüklüyoruz ve dağların koynuna doğru bir yolculuğa başlıyoruz. Uzak bir dağ köyü üzerinde bir yaylada 2300 metrelerde kampımızı kuracağız. 2 gece geçireceğimiz bu yayla etrafında kampımızı kurduktan sonra etrafı keşfetmeye çıkıyoruz. BU Burduhan vadisi boyunca kısa yürüyüşler yaparak hem yükseğe alışacağız hemde bölgenin güzelliklerini keşfedeceğiz. Belki bu vadinin göllere kadar çıkabiliriz. Akşam çadırlarımızda uyuyoruz.

3. gün 25 Temmuz Pazartesi; sabah kahvaltı sonrasında başka bir vadi hattına girerek Yedigöller adı ile bir bölgeyi görmeye gideceğiz. 3000 metrelere kadar yükseleceğiz ve dağların arasına sıra sıra dizilmiş göller ve coğrafyanın güzelliğine şahit olacağız. Akşam kamptayız.

4. gün 26 Temmuz Salı; Bu sabah kampta yapacağımız kahvaltının ardından kamp yükümüzü araca vererek biz yürüyüşümüze başlıyoruz. Öyle bir noktaya yürüyeceğiz ki varacağımız noktaya aracın gelmesi için 350 km yol yapması gerekiyor. Biz dağların üzerinden Korhunlu Vadisi boyunca yükselerek önce Korhunlu göllerine ulaşacağız. Göllerden sonra İspir kapı geçidini aşacağız ve Kapılı Göller adı ile bilinen Türkiye’nin en haşmetli zirvelerinden birisi olan Verçenik dağının eteklerindeki bölgeye geleceğiz. Kolay değil tam 3170 metrelik bir geçidi aşarak geldik, biraz dinlenelim göllerin yanında. Buradan devam ederek bu kez Verçenik Yaylasına doğru alçalmaya devam edeceğiz. Mevsim koşullarına göre aracımızın bizi almaya gelebildiği noktaya kadar yürümeye devam. Akşam Çatköy de pansiyonda olacağız. Günler sonra sıcak duş ve hazır yemek.

5. Gün 27 Temmuz Çarşamba; kahvaltı sonrasında önce kısa bir yürüyüşle Çat köyünde bulunan tarihi bir köprüyü göreceğiz. Ardından pansiyonumuzdan ayrılarak Çat vadisi boyunca önce şimşir ormanı, ardından Zilkale ve sonrasında da Çinçiva köprüsünü göreceğiz. Öğleden sonra programı bu gün sonlandıracak olanları Trabzon havalimanına doğru uğurlayacağız. Programa devam etmek isteyenlerle Ayder’de kaplıca sefası yapacağız ve otelimize yerleşeceğiz.

6. gün 28 Temmuz Perşembe; Sabah Ayder yaylasından başlayarak Huser yaylasına dik bir şekilde tırmanan patikayı izleyerek Huser yaylasına ulaşacağız. Dik biliyorum ama burayı inmek mümkün değil en iyisi çıkmak. Huser Yaylasında Verçenik’ten Altıparmak yaylasına kadar giden bütün Kaçkar Dağları silsilesini görmek mümkün. Yaylada öğle yemeği molası vereceğiz ve niye buradan çıkmadık diyeceğiniz güzellikte bir yoldan tekrar Ayder yaylasına ineceğiz. Akşam yine kaplıca sefası yada horon keyfi kim bilir.

7. gün 29 Temmuz Cuma; Artık Kaçkarlara veda etme zamanı geldi. Güneyde Erzurum Kaçkarlarında uzak topraklarda başlayan yolculuğumuz Kuzeyde Rize Kaçkarlarında sona eriyor. Kahvaltımız sonrasında Ayder’de alışveriş için serbest zamanımız olacak. Ardından Çamlıhemşin de konaklar mahallesinde tarihi konakları gezeceğiz ve öğle yemeği sonrasında Trabzon havalimanına gitmek için yola çıkacağız.

Faaliyet süresince (Erzurum’dan tekrar Erzurum’a kadar) tek yetkili faaliyet lideridir.
Bütün katılımcılar faaliyet lideri tarafından konulan kuralları uygulamakla yükümlüdür.
Kampta geçirdiğimiz süre boyunca ( 2. ve 3. gün) alkollü ürünlerin tüketilmesi yasaktır.

Devam eden turlarımız nedeni ile Facebook Messenger yada Whats-up vb. mesajlarınıza cevap veremeyebiliriz. Lütfen mail yada doğrudan telefon ediniz 

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Hava durumu, kar ve diğer koşullar nedeni ile tırmanış planlarında değişiklik yapılabilir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.

Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Fiyat:7 gün kalacaklar için 350 TL ilave edilir

Neler Dahil;

1. 4. 5. 6.gün akşam yemekleri, 2.5.6.7. gün sabah kahvaltıları,

Bütün konaklamalar ( İspir, Çatköy ve Ayder)

Gezide belirtilen bütün transferler

Kamp süresince kampta tüp ve tencere bulundurulacaktır.

Yerel Rehberlik

Kamp alanında ortak mutfak için tencere, çaydanlık ve piknik tüpü temini

Dahil Olmayanlar;

İstanbul Erzurum, Trabzon İstanbul ulaşım

Öğle yemekleri, kampta tüketilecek olan atıştırmalıklar ve ortak mutfak yiyecekleri

Yukarıda belirtilmeyen diğer kalemler

Önemli Not: Faaliyet kaydınız sırasında ön ödeme alınacaktır. En geç iptal zamanı 1 Haziran 2016 tarihidir. BUndan sonra yapılan iptallerde kapora iade edilmez.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0