Arka Planı
Göster/Gizle

İSTANBUL ARKEOLOJİ MÜZELERİ Ücretsiz Cumartesi Etkinliği

Etkinlik : Dağcılık
Tarih : 10 Ocak 2014 , Cuma
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

arkeoloji_müzesiBu hafta İstanbul’un en değerli kültür hazinelerinden birisi olan İstanbul Arkeoloji Müzesi’ni gezeceğiz. Birbirinden değerli pek çok koleksiyon barındıran bu müzemizin binası da önemli bir kültür varlığımızdır. Bu gezimiz sırasında İstanbul Arkeoloji Müzesinde görevli arkeologlar bize eşlik ederek müze ve eserlerle ilgili önemli bilgileri bizimle paylaşacaklar.

DİKKAT: Gezimizin anlaşılabilir olması için katılımcı sayımız sınırlı olacaktır. Bu yüzden bu geziye katılabilmek için mutlaka ön başvuru yapmış olmanız gerekmektedir.

büyük_iskenderKatılım kontenjanımız 30 kişi ile sınırlıdır. Katılım için mutlaka bilgi@dagtrek.com mail adresine mail atarak ad-soyad ve telefon bilgileri gönderilmesi gerekmektedir. Bilgi için Faik Kayhan 0532 792 49 39

Bu gezimiz tamamen gönüllü katılımlarla yapılmaktadır ve herhangi bir ücret içermemektedir. Her katılımcı müze giriş ücretini kendisi ödeyecektir. Müze kart için giriş ücretsizdir. Müze giriş ücreti 10 TL.

Arkeoloji müzesi gezisinden sonra isteyenlerle Ayasofya ziyareti yapabiliriz. Tabii arada Sultanahmet Köftecisi’ni ziyaret etmeyi unutmayacağız. Vakit ve enerjimiz kalırsa en son Caferağa Medresesinde kahve keyfi yaparız.

Program: 09:00 Arkeoloji Müzesi önünde buluşma 09:15 Gezimizin başlaması 12:00 Gezi Bitişi 12:30 İsteyenlerle Sultanahmet Köftesi 14:00 Ayasofya Gezisi 16:30 Caferağa Medresesi kahve keyfi

51_4_iskender-lahdi

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0