Arka Planı
Göster/Gizle

KAÇKAR DAĞI ZİRVE TIRMANIŞI ve GÜNEY KAÇKAR YAYLALARI

Etkinlik : Dağcılık
Tarih : 15 Ağustos 2015 , Cumartesi
Süre : 4 Gece 5 Gün
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede : Artvin Yusufeli
Not :

Kaçkar Dağlarının Zirvesine Bir Yolculuk

Kaçkar Zirve Hattından Deniz Gölü

Kaçkar Zirve Hattından Deniz Gölü

Türkiye’nin 4. En yüksek zirvesi Kaçkar Dağları’na zirve tırmanışı yapacağız. Güney Kaçkar dağlarında konaklayacağız ve neredeyse 4.000 metre olan zirveye ulaşmak için bir dağ faaliyeti planına uygun bir tırmanış yapacağız. Karadeniz’in büyüleyici güzelliklerini birde bu bölgenin zirvesinden izleyin..

Kaçkar Dağları güney parkurunda tırmanışlara 2150 metrede bulunan Olgunlar yaylasından başlanır. Doğru yükseklik uyumu için burada 1 gece kalmak ve sonra 2900 metrede bulunan Dilberdüzü kamp alanına giderek 1 gecede burada kalmak gerekir. Son gün 3932 metrelik zirveye ulaşmak için son gün tırmanış yapılır ve ekseriyetle 1 gece daha Dilberdüzü’nde kalınır.

Olgunlar Yaylası

Olgunlar Yaylası

Tırmanışımız boyunca kamp mutfağımız olacak ve kahvaltı, akşam yemeği ve öğle için kumanyalarımız mutfakta hazırlanacak. Çadırı olmayanlar için çadır temin edebiliyoruz. (2 kişi 1 çadır) Sadece uyku tulumunuz ve batonlarınızla katılabileceğiniz bu tırmanış uzun bir trekking zirvesi gibi anılsa da özellikle son etapları dik çarşak kulvarlardan oluşur. Orta zor ve zor doğa yürüyüşlerini yapabilenler için rahatça tamamlanabilecek bir rotadır ve teknik etapları yoktur. Tırmanış rotası 4.000 metrelik bir dağın irtifasına uygun olacak bir tempo ile yapılacaktır. Olgunlar yaylasında kalacağımız Kaçkar pansiyon bölgenin en iyi konaklama tesisidir, 50 TL ye kalınan ucuz pansiyonlarla karıştırmayın.

 

Olgunlar Yaylası

Olgunlar Yaylası

Son kayıt tarihi 30 Haziran 2015’tir. Katılımcılardan 200 TL ön ödeme alınacaktır.

Bilgi için Faik Kayhan 0532 792 49 39

Katılım için; bilgi@dagtrek.com mail adresine isim-soyisim, TC No, telefon numarası, kan gurubu ve acil durumda aranacak kişi ismi ve telefon numarası bilgilerini göndermeniz gerekmektedir.

Program;( Uygun Uçuşlar aşağıda listelenmiştir)

15 Ağustos Cumartesi 1. Gün sabah Erzurum’da buluşuyoruz. Öğle yemeğimizi Yusufeli kasabasında yiyoruz ve son alışverişler için kısa bir mola veriyoruz. Bizi bekleyen aracımızla 2150 metrede bulunan Artvin Yusufeli Olgunlar yaylasına ulaşıyoruz ve pansiyonumuza yerleşiyoruz. ( Kaçkar Pansiyon) Yükseklik uyumunun ilk gününde çevrede kısa bir yürüyüş yapıp vücutlarımızı irtifaya alıştırmaya başlıyoruz.

Hastav Yaylası

Hastav Yaylası

16 Ağustos Pazar 2. Gün Kahvaltımızı pansiyonda aldıktan sonra eşyalarımızı katırlara yüklüyoruz ve 2900 metrede bulunan Dilberdüzü kamp alanına doğru yola çıkıyoruz. Hastav Yaylasını görerek kampımızı kurduktan sonra 300 metre kadar daha yükseleceğiz ve kamp mutfağında bizim için hazırlanan akşam yemeğimizi yedikten sonra dinlenmeye çekileceğiz.

Dilberdüzü Kamp Alanı

Dilberdüzü Kamp Alanı

17 Ağustos Pazartesi 3. Gün Kamp mutfağında bizim için hazırlanan kahvaltımızı aldıktan sonra gece saat 02:00 gibi tırmanışımız başlayacak. Kamp alanından zirveye gidiş dönüş yaklaşık 14 saatlik bir tırmanışımız olacak. Zirve dönüşü yine kamp alanında kalacağız. Olgunlar Dilberdüzü yaklaşık 3 saatlik tırmanış ve 800 metre irtifa kazanımı.

Zirve Hattından Deniz Gölü

Zirve Hattından Deniz Gölü

18 Ağustos Salı 4. Gün sabah erkenden kahvaltımızı kamp mutfağında yaptıktan sonra eşyalarımızı katırlara veriyoruz ve Olgunlar yaylasına doğru yürüyüşe geçiyoruz. Olgunlar Yaylasında pansiyonumuza yerleşiyoruz ve gelmek isteyenlerle beraber Altıparmak Dağları eteklerine doğru Körahmet Vadisinde kısa bir yürüyüş yapacağız. Hevek, Koromit yaylası ve Satelef yaylası görebileceğimiz yerler. Akşam yemeğimiz pansiyonda.

Zirveden Manzara Zirveden Manzara

19 Ağustos Çarşamba 5. Gün sabah pansiyonda alacağımız kahvaltının ardından aracımızla Barhal’da bulunan yörenin eski tarihlerine ait Gürcü kiliselerini gördükten sonra Erzurum havaalanına gidiyoruz ve dönüş için yola çıkıyoruz. Vaktimiz kalırsa Erzurum şehir merkezinde kısa bir gezi yapmak içinde vaktimiz olabilir.

Fiyata Neler Dahil Zorunlu Seyahat Sigortası ve Acente Hizmetleri 2 gece Olgunlar Kaçkar Pansiyonda konaklama Pansiyonda alacağımız kahvaltı ve akşam yemekleri Dilberdüzü kamp alanında alacağımız kahvaltı ve akşam yemekleri, öğle yemeği için kumanyalar Katır ile eşyaların taşınması Erzurum-Olgunlar Yaylası gidiş dönüş transferler

Fiyata Dahil Olmayanlar; İlk gün ve son gün öğle yemekleri ve son gün akşam yemeği. Tırmanış sırasında yanınzda bulundurmak isteyebileceğiniz atıştırmalıklar Faaliyete katılacağınız yerden Erzurum’a kadar olan gidiş dönüş ulaşım giderleri Çadırı olmayanlar için çadır temini

Fiyat; 750 TL ( 10 kişi ve üzeri katılımcılar için geçerlidir. 8 kişi olursak 780 TL ) Bu faaliyet toplam 15 kişi ile sınırlıdır. Bu faaliyet 8 ve üzeri katılımcı olması halinde yapılır.

Hevek

Hevek

Gerekli Malzemeler;

Teknik ceket yada yağmurluk, mutlaka panço, yüksek bilekli bir trekking botu yada dağcılık botu, uyku tulumu, mat, isteğe bağlı termos, su taşımak için matara, bere ve eldiven, yürüyüş pantolonu, baton (zorunlu malzeme), şapka ve güneş kremi, 1 .gün ve dönüş günü giymek için rahat ayakkabı ve kıyafetler, kampta giymek için sandalet yada terlik.

Notlar

Lütfen bu tırmanışı, dağı hiç bilmeyen ve bu dağa hiç çıkmamış guruplarla yapılan faaliyetlerle karıştırmayın. Faaliyet boyunca katılımcıların dağ ve yüksekliğe uyumu, beslenmesi ve fiziksel durumu faaliyet liderleri tarafından yakından takip edilir. Bütün faaliyetlerimiz ve bu faaliyetimiz Acente programı ile ve zorunlu seyahat sigortaları yapılarak yapılamaktadır.

Tırmanışımız boyunca 2 ekip lideri olacaktır. (Faik Kayhan ve Esin Kayhan)

Faik Kayhan 100 den fazla eğitim kampı, trans ve zirve tırmanışı yapmıştır. 5 kere zirve ve pek çok farklı Kaçkar Dağları trans ve zirve programına katılmıştır

Esin Kayhan 50 den fazla eğitim kampı, zirve tırmanışı ve trans yapmıştır. Tübitak tarafından verilen 15 günlük Kaçkar Dağları eğitim programı, 3 zirve tırmanışı ve pek çok Kaçkarlar trans programına katılmıştır

Satelef ve Kör Ahmet Vadisi

Satelef ve Kör Ahmet Vadisi

Uygun Uçuşlar (Aşağıda yazan fiyatlar havayolları sitesinden faaliyetin yayınlandığı 21 Mayıs tarihinde alınmıştır. İlerleyen tarihlerde fiyat değişikliği olabilir)

15 Ağustos Cumartesi Pegasus İstanbul Sabiha Gökçen Erzurum 05:50-07:50 uçuşu 119 TL Anadolu Jet İstanbul Sabiha Gökçen – Erzurum 07:00 – 08:45 uçuşu 143 TL THY İstanbul Atatürk – Erzurum 07:15-09:05 177 TL

19 Ağustos Çarşamba THY Erzurum-İstanbul Atatürk 18:55 – 21:00 uçuşu 177 TL Anadolu Jet Erzurum-İstanbul Sabiha Gökçen 21:55 – 23:45 uçuşu 143 TL

Kamp Kuralları:

Faaliyet süresince (Erzurum’dan tekrar Erzurum’a kadar) tek yetkili faaliyet lideridir. Bütün katılımcılar faaliyet lideri tarafından konulan kuralları uygulamakla yükümlüdür. Zirve tırmanışı bitene kadar tırmanışa katılacakların alkollü ürünleri tüketmesi yasaktır. Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Hava durumu, kar ve diğer koşullar nedeni ile tırmanış planlarında değişiklik yapılabilir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.

Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

1618 sayılı yasa kapsamına giren  bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0