Arka Planı
Göster/Gizle
KAPADOKYA KIRŞEHİR GEZİSİ

KAPADOKYA KIRŞEHİR GEZİSİ

Etkinlik : Konaklamalı Geziler
Tarih : 18 Mayıs 2016 , Çarşamba Saat: 22:00 | Arası
Süre : 4 GÜN
Kontenjan : 15 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : Kapadokya Kırşehir
Not :

19 Mayıs Tatilinde Kapadokya ve Kırşehir Gezisi

19 Mayıs tatilinde Güzel atlar Ülkesi Kapadokya ve Ahilik merkezi Kırşehir’i görmeye gidiyoruz. 4 gün boyunca dolu dolu bir programla adeta bölgenin altını üstüne getireceğiz. Ihlara vadisi, Selime Katedrali, Uçhisar, Derinkuyu yeraltı şehri, Avanos, Ürgüp, Göreme, Zelve, Güvercinlik Vadisi, Hacıbektaş, Kaman Kalehöyük ve Japon Bahçesi, Kırşehir, Cacabey Türbesi, Kırşehir Müzesi ve daha pek çok yeri göreceğiz. 2 Gün Avanos’ta şehri yukarıdan gören, taştan inşa edilmiş muhteşem manzaralı butik bir otelde kalacağız. 1 gün Kırşehir’de 4 yıldızlı bir termal otelde kalacağız. Bol bol havuz ve sauna keyfi yapma şansımız olacak. Çömlek atölyeleri, yerel tatlar, balon turu gibi sürprizlerde bizi bekliyor.

Program koordinatörü Nurcan Taşpınar. Bilgi almak için 0506 787 52 05 yada bilgi@dagtrek.com. Sevgili Nurcan Taşpınar’ın Nevşehir’li olduğunu belirtmek isteriz.

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu, bineceğiniz durak bilgilerini içeren bir mail gönderebilir yada internet sitemize üye olarak sitemizden etkinliğe kendinizi ve misafirlerinizi ekleyebilirsiniz. www.dagtrek.com

Kayıt olduktan sonra etkinlik kaydınızın kesinleşebilmesi için aşağıda yazan hesap numarasına 200 TL ön ödeme göndermeniz gerekmektedir.

Faik Kayhan Is Bankasi Siracevizler Subesi TR 3500 0640 0000 1117 3037 6171

1618 sayılı yasa kapsamına giren  bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur

  • Program
  • Araç Durakları
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Parkur Fotoğrafları

18 Mayıs Çarşamba akşamı saat 22:00’de İstanbul’dan yola çıkıyoruz.

1. gün 19 Mayıs Perşembe günün ilk saatlerinde ilk durağımız Tuz gölü. Göl kenarında vereceğimiz molada tuz üzerinde yürüme şansımız olacak. Kahvaltımızı alacağımız Aksaray’da bize katılacak olan profesyonel kokartlı rehberimizi de alacağız. İlk durağımız Kapadokya’nın en büyük katedrali olan Selime Katedrali ve Selime köyü. Artık peribacalarını görmeye başlıyoruz. İkinci durağımız Melendiz çayı tarafından binlerce yılda 150 metre derinlikte oyularak oluşturulan Ihlara Vadisi. Başlangıç noktasından Belisırma köyüne kadar yaklaşık 2 saatlik bir yürüyüşle bu vadinin bütün güzelliklerini göreceğiz.  Yılanlı Kilise, Ağaçaltı Kilisesi, Sümbüllü Kilise, Kırk Dam Kilisesini görecek ve Melendiz çayı boyunca baharın bütün güzelliklerini taşıyan vadi boyunca doğanın ve tarihin keyfini çıkaracağız. Belisırma köyünde yürüyüş bitiminde Melendiz çayı kenarında bulunan tesislerde öğle yemeğimizi alacağız. Ihlara’dan sonra Derinkuyu’ya ( duruma göre Kaymaklı’da olabilir) geçiyoruz ve yerin altına doğru metrelerce kat kat oyulmuş, binlerce kişinin aylarca saklanabileceği nitelikte inşa edilmiş yer altı şehrini geziyoruz. Derinkuyu’dan sonraki durağımız, Güvercilik vadisi, Uçhisar kalesinide görerek Avanos’a geçiyoruz ve akşam otelimize yerleşiyoruz.

2. gün 20 Mayıs Cuma Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra Avanos’ta çanak atölyelerini ve seramik kapların nasıl üretildiğini göreceğiz. Yine bölgenin ünlü Onyx taş atölyelerinide gördükten sonra  Kapadokya’yı gezmeye devam ediyoruz. Ürgüp turu ve Göreme Açıkhava müzelerini göreceğiz. Göreme’de Elmalı Kilise, Yılanlı Kilise ve Tokalı Kilise ve burada bulunan şapeller ve tarihi mezarlar göreceklerimiz arasında. Kapadokya’nın sembolü Üçgüzeller, Paşabağları ve Dervent gibi bölgenin en güzel Peribacalarının olduğu bölgeleri göreceğiz. Turasan şarap Mahzenleri ve Zelve açıkhava müzesi göreceğimiz diğer yerler arasında. Dolu geçen gün sonunda akşam yemeğini isteyenlerle beraber Türk gecesinde kutlayacağız. (ekstra)

3. gün 21 Mayıs Cumartesi; bu gün dileyenler güne meşhur balon turuna katılarak başlayabilirler. Günün ilk ışıkları ile Kapadokya’yı yukarıdan seyretmenin keyfi inanılmaz. Balon turu sonrasında otelde kahvaltımızı alacağız ve otelden ayrılıyoruz. Anadolu’nun bozkırının uçsuz bucaksız düzlüklerinde bir kültür sanat merkezi, Neşet Ertaş’ın memleketi bozlaklar diyarı Kırşehir’i görmeye gidiyoruz. İlk durağımız olan Hacıbektaş kasabasına doğru yola çıkıyoruz. Anadolu kültüründe önemli bir yere sahip olan Hacıbektaş dergahının önemli izlerini taşıyan Hacıbektaş müzesini gezdikten sonra Kırşehir’e geçiyoruz. Rehberimiz eşliğinde Cacabey medresesi ve Ahilik merkezi Kırşehir müzesini geziyoruz ve akşam kalacağımız 4 yıldızlı termal otelimize yerleşiyoruz. Sauna ve otelin havuzlarında bol bol dinlenme ve keyif yapma şansımız olacak. Akşam yemeği otelimizde.

4. gün 22 Mayıs Pazar; Otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında otelden ayrılıyoruz ve Kırşehir Kaman’ın Çağırkan beldesinde bulunan ve Japon Hükümeti tarafından kültürel mirası koruma projesi kapsamında kurulan Kalehöyük Arkeoloji müzesini geziyoruz. Devam eden kazı görünümü model alınarak yapılan müzede 3 boyutlu animasyonlarla anlatım zenginleştirilmiştir. Bölgede ayrıca Japon Arkeoloji Enstitüsü’de bulunmaktadır.

Kazıevinin hemen yanında Japonya Ortadoğu Kültür Merkezi tarafından 1993 yılında, Altes Prensi Takahito Mikasa’nın Kalehöyük kazılarını başlatması anısına açılan Japon Bahçesi (Mikasanomiya Anı Bahçesi) göreceğimiz bir başka güzellik. Japon bahçesi, Japonya sınırları dışında bulunan en büyük botanik bahçesidir ve müzeyi mutlaka görmelisiniz.

Müze gezimizden sonra dönüş için İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz ve akşam saatlerinde İstanbul’da turumuz sona eriyor.

Araç Durakları:

22:00 İncirli
22:15 Mecidiyeköy
22:20 Yıldız Sait Çiftçi
22:45 Kadıköy Evlendirme
22:50 Göztepe
22:55 Kozyatağı
23:00 Bostancı
23:10 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

 

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Çarşamba akşamı trafik vb. nedenlerle araç belirtilen saatlerde duraklara gelemeyebilir.

Fiyata Neler Dahil;

2 gece Avanos’ta butik otelde konaklama

1 gece Kırşehir’de 4 yıldız Termal otelde konaklama

İstanbul gidiş dönüş ulaşım ve bütün gezilerin transferleri

Kalınan otellerde 3 kahvaltı

Kalınan otellerde 2 akşam yemeği

Profesyonel Rehberlik

Zorunlu seyahat ve konaklama sigortası

Dahil olmayanlar;

Öğle yemekleri

2. gün akşam yemeği ve 1. gün kahvaltı

Tüm yemeklerde alınan içkiler

İstanbul gidiş dönüş ulaşımları sırasında yolda alınan yemekler

Ören yeri giriş ücretleri

Belirtilmeyen diğer kalemler

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda ön ödeme yerinize birisi bulunamazsa iade edilmez.

9 Mayıs Pazartesi gününden sonra yapılan iptaller geçerli değildir.

Belirtilen Fiyat İnternet sitemiz üyeleri ve onların misafirleri için geçerlidir. Üyemiz olmayanlar için fiyatlara 20 TL ilave edilir.

Yukarıdaki fiyatlar 21 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir, daha az katılım halinde 40 TL ilave olunur.

Bu program minumum 14 katılımcı olması halinde yapılacaktır.

Faaliyet koordinatörü lüzumu halinde program akışında değişiklik yapabilir.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0