Arka Planı
Göster/Gizle

KARASAY ZİRVE TIRMANIŞI

Etkinlik : Dağcılık
Tarih : 20 Mart 2014 , Perşembe
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

karasay_site1

Niğde’de bulunan ve Türkiye Dağcılığının mabedi Aladağlar’a gidiyoruz. Karayalak vadisi rotasından Karasay Zirve denemesi yapacağız. Sırt hattında kar durumu müsait olursa Eznevit zirveyi de deneyebiliriz. Faaliyetimize Kış Dağcılığı eğitimi almış olan kişiler katılabilirler. Faaliyet katılımı maksimum 23 kişi ile sınırlıdır.

Kayıt: bilgi@dagtrek.com mail adresine ad-soyad, telefon numarası, vatandaşlık numarası, kan gurubu bilgileri içeren bir mail atmanız gerekmektedir.

Katılım sayısına göre maksimum 16 yada maksimum 23 kişi ile sınırlıdır.

Program: 11 Nisan Cuma akşamı saat 21:00 de İncirli’den hareket.

12 Nisan Cumartesi sabah kahvaltı molası ve saat 10:00 gibi Çukurbaş köyüne varış. Traktörle kamp alanına ulaşım ve kampın kurulması.

Pazar Gece 02:00 da hareket ve zirve denemesi, duruma göre dönüş ve İstanbul’a hareket. Pazartesi sabah 05:00 civarı İstanbul’a gelmiş olmayı umuyoruz.

Gerekli Malzemeler: Kamp için: Çadır, tulum, mat, ocak ve tencere seti ( her çadırda 1 set)

Tırmanış için: Kask, Kazma ve Krampon, kafa feneri, baton. Kıyafet: İçlik, polar, ceket, pantolon, isteğe bağlı su geçirmez pantolon, tozluk, bileği saran bot, termos, balaklava, bere, eldiven. Yiyecek: 1 kahvaltı, 1 akşam yemeği, 2 öğle yemeği, atıştırmalıklar

karasay_site2

Not: Katılımcılara ayrıntılı malzeme listesi gönderilecektir. Çadır olmayan kişilerin bu durumu mutlaka bildirmesi gerekmektedir. İmkanlar ölçüsünce ve çadır sahiplerinin onayı ile çadır dağılımı yapılacaktır.

Kamp Kuralları:

  • Faaliyet süresince (İstanbul’dan hareket edip tekrar İstanbul’a dönene kadar geçen süre) tek yetkili faaliyet lideridir.
  • Bütün katılımcılar faaliyet lideri tarafından konulan kuralları uygulamakla yükümlüdür.
  • Bütün faaliyet süresince, tırmanışa katılacak sporcuların alkollü ürünleri tüketmesi yasaktır.
  • Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz.
  • Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir.
  • Hava durumu, kar ve diğer koşullar nedeni ile tırmanış planlarında değişiklik yapılabilir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.

Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Araç Durakları:                                                   21:00 İncirli 21:15 Mecidiyeköy 21:20 Yıldız Sait Çiftçi 21:45 Kadıköy Evlendirme 21:50 Göztepe 21:55 Kozyatağı 22:00 Bostancı 22:10 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Cuma akşamı trafik vb. nedenlerle araç belirtilen saatlerde duraklara gelemeyebilir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren  bu faaliyetimiz, Türsab A Gurubu 5910 numaralı Seyahat Acentası Extway Turizm ile yapılmaktadır

[caption id="attachment_3226" align="aligncenter" width="640"]karasay_site3 Karasay ve Eznevit Sırt Hattı[/caption]

 

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0