Arka Planı
Göster/Gizle
KARGALI ve ŞARLAK ŞELALELERİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ 1

KARGALI ve ŞARLAK ŞELALELERİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ 1

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 7 Şubat 2016 , Pazar Saat: 06:30 | 16:00 Arası
Süre : 5 saat
Kontenjan : 56 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : Gebze Kargalı Köyü
Not :

2 Parkur 14 km Kolay ve 20 km Orta Zor Parkur

Artan sıcaklıklar ve pırıl pırıl bir hafta sonu bizleri bekliyor. Fırsatını yakalamışken 2 şelaleyi aynı günde görebileceğimiz bir parkurda yürüyeceğiz. Kim bilir belki bir sürpriz yapar 3. şelaleyide görürüz.

Gebze Kargalı köyünden başlayacak olan parkurumuzu 2 ekip olarak yürüyeceğiz. 2 rehberle yapacağımız etkinlikte  bir ekip 14 km Kolay rotada yürüyecek ve diğer ekip 19-20 km Orta Zor rotada yürüyecek. . Orman patikaları, çayırlar ve dağ yollarından geçen parkurlarımız Şarlak ve Kargalı Şelalelerinden geçerek Şile köylerinde son bulacak.

Program; Sabah 06:30 hareketle İncirli’den yola çıkıyoruz. ( duraklar aşağıda yer almaktadır) Yol üzerinde kahvaltı ve alışveriş molası veriyoruz. Yürüyüş programı bitiminde gurup kararına göre yemek molası verebiliriz.

Bilgi almak için Faik Kayhan 0532 792 49 39 yada bilgi@dagtrek.com

Yürüyüş Liderleri Faik Kayhan ve Uğur Sarısoy


Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu, bineceğiniz durak bilgilerini içeren bir mail gönderebilir yada internet sitemize üye olarak sitemizden etkinliğe kendinizi ve misafirlerinizi ekleyebilirsiniz.

Bilgi ve irtibat için Faik Kayhan 0532 792 49 39

1618 sayılı yasa kapsamına giren  bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur

  • Araç Durakları
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Gerekli Malzemeler
  • Uyarılar
  • Parkur Fotoğrafları

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

Araç Durakları:
06:30 İncirli
06:40 Mecidiyeköy
06:45 Yıldız Sait Çiftçi
07:05 Kadıköy Evlendirme
07:10 Göztepe
07:15 Kozyatağı
07:15 Bostancı
07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

Belirtilen fiyat internet sitemiz üyeleri için indirimli fiyattır. Sitemize üye olmayanlar için fiyat 60 TL'dir. 22 kişi ve daha az katılımlarda mevcut fiyatlara 5 TL ilave olunur.

Fiyata Neler Dahil:
Ulaşım
Acente Maliyetleri ve Rehberlik

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

 

Yürüyüşe uygun bot ve tozluk,

Küçük sırt çantası,

Su geçirmez yağmurluk panço yada mont,

Polar ceket ve yedekli sentetik t-shirt,

Bere ve eldiven,

Kafa feneri ve yedek piller,

1-2 litre su, en az 2 öğün yiyecek ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs,

Varsa kullandığımız ilaçlar.

Yürüyüş sonunda değiştirmek için yedek kıyafet ve spor ayakkabı (araçta bırakılacak)

Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.
Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0