Arka Planı
Göster/Gizle
KARTALKAYA KIŞ DAĞCILIĞI EĞİTİM KAMPI ve KÖROĞLU ZİRVE TIRMANIŞI

KARTALKAYA KIŞ DAĞCILIĞI EĞİTİM KAMPI ve KÖROĞLU ZİRVE TIRMANIŞI

Etkinlik : Dağcılık
Tarih : 4 Ocak 2019 , Cuma
Süre : 2 GECE 2 GÜN
Kontenjan : 30 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : BOLU KARTALKAYA
Not :

Yeni başlayanlar ve tecrübeliler için eğitim kampı ve zirve trmanışı

Kış Dağcılığı için eğitimlerimiz bu yıl Kartalkaya’da yapılacaktır. Yeni başlayanlar ve deneyimliler için 2 farklı eğitim programı uygulanacaktır. Özellikle yeni başlayanlar için bazı temel malzemeleri kiralık olarak sağlayabiliyoruz. Bu sayede kış dağcılığına devam etmek istemezseniz daha sonra işinize yaramayacak kask, kazma,krampon, ocak - tencere seti ve 5 mevsim dağ çadırı gibi ekipmanları satın almanıza gerek yoktur.

 

1. Grup yeni başlayanlar veya daha önce kış eğitimi almamış olanlar. Bu grupta temel kazma krampon teknikleri ve kış kampçılığı eğitimi yapılacaktır.( Bu eğitimi olmayanlar Haziran ayı’na kadar yapacağımız tırmanışlara katılamaz) Bu eğitim programı kış dağcılığının temelini oluşturur ve kazma – krampon tekniklerini bilmeden yüksekliği ne olursa olsun kar ve buz zemini olan dağ çıkışlarına katılmak hayati tehlike oluşturur. Bu eğitime katılarak güvenle dağ tırmanışlarına katılabilirsiniz.

 

2. Grup Daha önce kış eğitimi alanlar Daha önce kış temel eğitimi alanlar için karda emniyet sistemleri ve ip birliği eğitimi yapılacaktır. Ayrıca bu grupla Köroğlu Zirvesine tırmanış gerçekleştirilecektir. Daha önce gelişim eğitimi alanlar için bivak sahibi olanlarla planlı bivak yada kar barınağında konaklama çalışması yapılacaktır.

 

Ön toplantı 27 Aralık Perşembe günü saat 20:00 de Kadıköy Babil Cafe

 

Program:

4 Ocak’ı 5 Ocak’a bağlayan gece saat 00:00 de İncirli’den yola çıkılacaktır.

 

Sabah 05:30 gibi Kartalkaya’da olacağız. Kamp kuruluşundan sonra ( teleferik ve kamp yükü ile 30 dakika yürüyüş). 1. Gün kış kampçılığı, karda su eritme ve çadır kurma teknikleri eğitimi sonrasında krampon teknikleri eğitimi yapacağız. (Gelişim grubu için emniyet sistemleri kurulması ve ip birliği sistemi ,karda barınak hazırlama. Bivak torbası olanlar barınakta kalabilir ancak çadırlarınında olması gerekiyor)

 

2. Gün sabahtan itibaren kazma düşüşleri çalışmaları yapacağız. Saat 15:00 den sonra çadırlarımızı toplayıp dönüşe geçeceğiz. ( gelişim grubu 03:00 hareket zirve tırmanışı ve dönüş ) İstanbul dönüşümüz saat 24:00 civarı

 


Kayıt İçin Ne Yapmalıyım

1) www.dagtrek.com internet sitemize üye olabilir ve etkinliğe sitemizden katılabilirsiniz         

2) bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, telefon numaranız, bineceğiniz durak, kan gurubunuz, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atabilirsiniz yada

3) 0532 792 49 39 Faik Kayhan’a whatsapp bilgilerinizi gönderebilirsiniz.

Kaydınızı yaptıktan sonra 150 TL ön ödeme göndermeniz gerekmektedir.  

 

Bilgi almak için Faik Kayhan 0532 792 49 39 veya bilgi@dagtrek.com

  • Araç Durakları
  • Gerekli Malzemeler
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Uyarılar
  • Parkur Fotoğrafları

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

Araç Durakları: 
00:00 İncirli
00:15 Mecidiyeköy
00:20 Yıldız Sait Çiftçi
00:45 Kadıköy Evlendirme
00:50 Göztepe
00:55 Kozyatağı
01:00 Bostancı
01:10 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

 

Kesin hareket saatleri faaliyetten önceki gün mail ile bildirilecektir. Belirtilen saatler yaklaşık saatlerdir.

 

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Araçlarımız trafik vs. nedenlerle gecikebilir.

 

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 10240 numaralı Seyahat Acentası organizasyonudur.

(Çadır, Ocak ve tencere seti, Kask, Kazma,Krampon, Emniyet Kemeri kiralık olarak tarafımızdan isteyenlere verilmektedir)


Kamp için: Kış şartlarına dayanıklı Çadır, tulum (konfor değeri -10 -15 caivarında olmalıdır ), mat ( 1,2 cm kalınlığında kış matı veya ince 2 mat), ocak ve tencere seti, 60 Litre civarında bütün eşyalarınızı sığdırabileceğiniz dağcılık çantası.

Eğitim için: Kask, kafa feneri, baton ( 2 adet ve kar paleti olmalı), krampon uyumlu dağcılık botu ( yeni başlayanlar için goretex trekking botuda olur), krampon (12 dişli klasik dağcılık kramponu) ve kazma ( düz şaftlı, dağcılık kazması), kazma düşüşlerinde kullanmak için en az 4 adet battal boy kalın çöp poşeti ve termos (zorunlu malzemelerdir)

Gelişim eğitimine katılacaklar için Emniyet kemeri, 1 HMS karabina, 2 D kilitli karabina, 2 adet 1,5 mt 5 mm yardımcı ip, 1 adet 60 cm kapalı perlon yada 1 adet 150 cm açık perlon )

Kıyafet: İçlik, polar, ceket, pantolon, isteğe bağlı su geçirmez pantolon yada dolgulu pantolon, tozluk, dağcılık botu ve tozluk, termos, balaklava, bere, eldiven, güneş gözlüğü, güneş kremi.

Yiyecek: 1 kahvaltı, 1 akşam yemeği, 2 öğle yemeği, atıştırmalıklar

 

Kiralık Malzeme

Çadır 2 kişi 1 çadır kişi başı 50 TL ( 5 mevsim dağ çadırı )

Ocak ve tencere seti 50 TL ( tek tek alınırsa parçabaşı 30 TL, tüp dahil değildir)

Kazma 30 TL

Krampon 30 TL

Kask 30 TL

Emniyet Kemeri 30 TL
( Emniyet kemeri hariç tüm set 175 TL, Emniyet kemeri dahil 200 TL)

 

Belirtilen fiyat rehberler hariç 20 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir. Daha az katılım halinde 10 TL fiyata ilave olunur. 

 

Fiyata Neler Dahil:
Ulaşım
Acente maliyetleri ve rehberlik

 

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Faaliyetten önceki son Pazartesi günü saat 10:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, Sağlık ve bir yakının rahatsızlanması dahil her ne sebeple olursa olsun katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Kamp Kuralları:
Faaliyet süresince (İstanbul’dan hareket edip tekrar İstanbul’a dönene kadar geçen süre) tek yetkili faaliyet lideridir.


Bütün katılımcılar faaliyet lideri tarafından konulan kuralları uygulamakla yükümlüdür.
Bütün faaliyet süresince, tırmanışa katılacak sporcuların alkollü ürünleri tüketmesi yasaktır.
Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz.


Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir.
Hava durumu, kar ve diğer koşullar nedeni ile tırmanış planlarında değişiklik yapılabilir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.
Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.
 

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0