Arka Planı
Göster/Gizle
KAYAÜSTÜ BÜYÜK KAYA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

KAYAÜSTÜ BÜYÜK KAYA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 13 Mart 2016 , Pazar Saat: 06:30 | 18:00 Arası
Süre : 5 Saat
Kontenjan : 58 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede : Kocaeli Tepecik
Not :

2 Parkur birlikte 12 km kolay ve 18 km orta zor parkur

Bu hafta neredeyse 2 yıldır gitmediğimiz bir parkurda yürüyeceğiz. İzmit-Sakarya sınırında Müfliz Dağlarının batı hattında muhteşem manzarası ile meşhur Kayaüstü yaylası, Serindere Vadisini tepeden izleyen müthiş bir seyir güzelliği sunan Büyükkaya ( Nam-ı diğer Big Rock) ve bunların yanında çok az bilinen ama en az diğerleri kadar iddialı manzara seyri sunan Aksığın sırtlarında başka bir zirvecik. Bu hafta yüksek noktalardan uçsuz bucaksız manzaralar izleyeceğiz.

Parkurlarımız üzerinde önce Aksığın köyü sırtlarında adeta bir kartal yuvası gibi duran bir noktadan İzmit körfezini ve bütün Kocaeli ovasını izleyeceğiz. Daha sonra ulaştığımız Kaya üstü yaylasından Tepecek, Serindere ve Camidüzü köylerini ve uzaklarda İzmit Körfezinden Sapanca gölüne kadar uzanan coğrafyayı izleyeceğiz. En son ulaşacağımız Büyükkaya’ya çok şaşıracaksınız. Orman içinde inanılmaz sık ağaç örtüleri arasına gizlenmiş patikalarla ulaşılan bu noktadan bütün Serindere Kanyonunu ve bütün ihtişamıyla Kartepe’yi izleyebileceğiz.

Aksığın köyü civarında başlayacak olan yürüyüşlerimiz 2 liderle 2 parkur halinde 12 km kolay ve 18 km orta zor olarak yapılacaktır. Dilediğiniz parkurda yürüyebilirsiniz. 

Program; Sabah 06:30 hareketle İncirli’den yola çıkıyoruz. (duraklar aşağıda yer almaktadır) Yol üzerinde kahvaltı ve alışveriş molası veriyoruz. Yürüyüş programı bitiminde gurup kararına göre yemek molası verebiliriz.

Bilgi almak için Faik Kayhan 0532 792 49 39 yada bilgi@dagtrek.com

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu, bineceğiniz durak bilgilerini içeren bir mail gönderebilir yada internet sitemize üye olarak sitemizden etkinliğe kendinizi ve misafirlerinizi ekleyebilirsiniz .www.dagtrek.com, bilgi ve irtibat için Faik Kayhan 0532 792 49 39

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur

  • Araç Durakları
  • Gerekli Malzemeler
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Uyarılar
  • Parkur Fotoğrafları

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz. Etkinlikten 1 veya 2 gün önce kesin hareket saatleri ve araç bilgileri mail olarak gönderilecektir.

Araç Durakları:
06:30 İncirli
06:40 Mecidiyeköy
06:45 Yıldız Sait Çiftçi
07:05 Kadıköy Evlendirme
07:10 Göztepe
07:15 Kozyatağı
07:15 Bostancı
07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

Yürüyüşe uygun bot ve tozluk,

Küçük sırt çantası,

Su geçirmez yağmurluk panço yada mont,

Polar ceket ve yedekli sentetik t-shirt,

Bere ve eldiven,

Kafa feneri ve yedek piller,

1-2 litre su, en az 2 öğün yiyecek ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs,

Varsa kullandığımız ilaçlar.

Yürüyüş sonunda değiştirmek için yedek kıyafet ve spor ayakkabı (araçta bırakılacak)

Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

Belirtilen Fiyat İnternet sitemiz üyeleri ve onların misafirleri için geçerlidir.

Sitemize üye olmayanlar ve  üye olsalar bile kayıtlarını internet sitesinden yapmayanlar için 10 TL ilave edilir.

Sitemiz üyelerinin etkinlik kayıtlarını internet sitesi üzerinden kendilerinin yapıyor olması gerekmektedir.

Yukarıdaki fiyatlar 23 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir, daha az katılım halinde 5 TL ilave olunur.

Fiyata Neler Dahil:
Ulaşım
Acente maliyetleri ve rehberlik

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.
Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0