Arka Planı
Göster/Gizle

KIRANYURT TEPECİK DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Dağcılık
Tarih : 10 Ocak 2014 , Cuma
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

  [caption id="attachment_1729" align="aligncenter" width="640"]kıranyurt_site2 Kıranyurt Yaylasından çevre görünüşü[/caption] Orta Zor Doğa Yürüyüşü, yarı keşif, parkur uzunluğu yaklaşık 20-25 km, süre yaklaşık 8 saat

Bu hafta seçtiğimiz parkurumuz yürüyüşlerde çok az gidilen Kıranyurt yaylasına yapacağımız tırmanışla başlıyor. Yaklaşık 800 metre irtifadan başlayacak olan tırmanışımız 1250 metrelerde Kıranyurt Yaylası ve Çepiçkaya sırtlarında sona erecek.

kıranyurt_site1Buradan tamamen doğaçlama geçişlerle orman içi açıklık ve patikalardan Serindere Vadisine doğru alçalacağız ve 750 metrelerde Müflizdere Kanyonu girişinden vadinin batısına geçeceğiz. Orman içi yollar ve patikalardan tekrar 900 metrelere yükselerek Tepecik köyü sırtlarına ulaşacağız ve köye ineceğiz.

Kıranyurt Yaylası Sakarya ilimizde Pamukova ilçesi Mesruriye köyü sınırlarında bulunmaktadır. Tepecik ise Kocaeli-Yuvacık ilçesi sınırlarındadır. İniş ve çıkışlar nedeni ile hafife alınmaması gereken bir rotadır.

Program; 06:30 İstanbul İncirli den hareket edeceğiz. Yolda kahvaltı ve alışveriş molası verilecektir. 10:30 civarında yürüyüşe başlamayı, 18:00 civarında bitirmeyi hedefliyoruz. Yürüyüş sonunda istenirse Yuvacık’ta balık, çorba yda başka tercihler için yemek molası verebiliriz.

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir.

Fiyata Neler Dahil: Rehberlik Zorunlu Seyahat Sigortası Ulaşım

Gerekli Malzemeler: yağmurluk ya da panço, en az 1 litre su, isteğe bağlı atıştırmalık çerez, meyve vs, en az 1 öğün yetecek kadar yiyecek( 2 öğün taşımanız tavsiye edilir), yürüyüşe uygun pantolon, bileği saran bot, isteğe bağlı tozluk, mutlaka kafa feneri ve yedek pil, varsa kullandığımız ilaçlar.

Not: Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir. Yürüyüşler sırasında katılımcıların yanında bere ve eldiven taşıması önerilir. Yürüyüş sonunda giymek için araçta bırakmak üzere yanınızda yedek t-shirt, spor ayakkabı bulundurmanız tavsiye edilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.

Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Araç Durakları: 06:30 İncirli 06:40 Mecidiyeköy 06:45 Yıldız Sait Çiftçi 07:05 Kadıköy Evlendirme 07:10 Göztepe 07:15 Kozyatağı 07:15 Bostancı 07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. 1618 sayılı yasa kapsamına giren  bu faaliyetimiz, Türsab A Gurubu 5910 numaralı Seyahat Acentası Extway Turizm ile yapılmaktadır

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0