Arka Planı
Göster/Gizle

KIZDERBENT KERAMET YAZ YÜRÜYÜŞÜ VE ILICA HAVUZU

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 28 Haziran 2015 , Pazar
Süre : 5 saat 12 km
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede : Bursa Orhangazi
Not :

Doğa Yürüyüşü ve Sonrasında Kaplıca Keyfi

keramet_Site (1)

Bu hafta sulu yürüyüşlerimize devam ediyoruz. 10-12 km. uzunluğunda kolay bir parkurda yürüyeceğiz. Parkur sonunda ise meşhur Keramet Ilıcasının açık hava havuzunda suya gireceğiz. Pazar günü muhtemel bir yağmur sonunda Ilıca’nın 25 derece sabit sıcaklıkta bulunan suyunda hem günün yorgunluğunu atacağız hemde şifalı sulara bulaşmanın keyfini yaşayacağız. Parkurumuz Kızderbent köyünden başlayacak. Klasik rotada bulunan dik etapları tırmanmayacağız. Bunun yerine alternatif rota olan ve çok az yürüyüş gurubunun bildiği Şelale rotasından geçerek az eğimli bir rotadan Samanlı dağlarını geçerek sırt hattında hem İzmit Körfezi hemde İznik gölünün muhteşem manzarasını izleyerek Keramet köyüne ulaşacağız. Hem açık yeşil çayırlar hemde orman içi etaplar bulunan rota sonunda doğal bir ılıca suyu ve bunun önüne yapılan doğal su havuzunda günü sonlandıracağız.

keramet_Site (3) Program; Sabah İstanbul’dan hareketle Eskihisar’dan vapurla Topçulara geçeceğiz. Burada sabah kahvaltısı ve alışveriş için mola vereceğiz. Yürüyüş sonunda gurup kararına göre yemek molası verilecektir. ( Yalova Köfteci Yusuf)

Keramet ılıcasında soyunma kabinleri bulunmaktadır. Giriş ücreti geçen yıl 2 TL idi … Faaliyet Koordinatörü; Faik Kayhan 0532 792 49 39 Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir. Bilgi ve irtibat için Faik Kayhan 0532 792 49 39

keramet_Site (5) Fiyata Neler Dahil: Ulaşım Rehberlik Zorunlu Seyahat Sigortası Fiyat: 60 TL (23 kişi üzeri katılımlarda geçerlidir, 23 ve altı katılımlarda 65 TL) Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Cuma günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır. Gerekli Malzemeler: Herhangi bir bot, herhangi bir sırt çantası, herhangi bir yağmurluk yada mont, polar ve sentetik t-shirt, 1-2 litre su, öğle için kumanya ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs, fener ve pilleri, varsa kullandığımız ilaçlar. Araçta bırakmak üzere havuza girecekler için havlu, şort, mayo ve terlik. Ayrıca yürüyüş ve havuz sonunda üstünüzü değiştirmek için yedek kıyafet ve ayakkabı bulundurmanız şiddetle tavsiye edilir. Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir. Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir. Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir. Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir. Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir. Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir. YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

[caption id="attachment_4256" align="aligncenter" width="640"]Parkurdan Parkurdan[/caption]

Araç Durakları: 06:30 İncirli 06:40 Mecidiyeköy 06:45 Yıldız Sait Çiftçi 07:05 Kadıköy Evlendirme 07:10 Göztepe 07:15 Kozyatağı 07:15 Bostancı 07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. 1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur.

[caption id="attachment_4254" align="aligncenter" width="600"]Keramet Köyü Keramet Köyü[/caption]

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0