Arka Planı
Göster/Gizle

KIZLAR SİVRİSİ TIRMANIŞI ve OLYMPOS

Etkinlik : Rafting
Tarih : 23 Ocak 2014 , Perşembe
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

kızlar_sivrisi_site

19 Mayıs tatilinde Dağ heyecanı ve Deniz keyfini beraber yaşayacağız. Batı Torosların Beydağlarının en yüksek noktası Kızlar Sivrisi’nin doruklarına ulaşacağız. Baharı yaşayan Torosların güzelliklerine Akdeniz’in berrak denizinin keyfini de ekleyeceğiz.

Kayıt: bilgi@dagtrek.com mail adresine ad-soyad, telefon numarası, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir.

Program:

16 Mayıs Cuma saat 21:00 de İncirli’den hareket.

17 Mayıs Cumartesi  11:00 Antalya Elmalı’dan traktörle kamp alanına hareket ediyoruz. 13:00 gibi kamp alanına yerleşmiş ve çadırlarımızı kurmuş olarak etrafı dolaşıyor, temiz havanın, çiçeklerin ve yeni uyanan doğanın keyfini çıkarmaya başlıyoruz. Akşam erkenden çadırlarımıza çekilerek gece başlayacak tırmanışımız için dinleniyoruz.

18 Mayıs Pazar 03:30 zirve tırmanışı için hareket ediyoruz. 07:30 gibi ulaştığımız zirveden Beydağları’nın muhteşem manzarasını izleyerek zirvede olmanın mutluluğu ve heyecanını beraber yaşıyoruz. Zirve dönüşünden sonra hızlıca toplanıyoruz ve traktörle aracımıza dönüyoruz. Elmalı’dan geldiğimiz Olympos’ta hemen kalacağımız tesislere yerleşiyoruz ve Akdeniz’in sularına kendimizi teslim ediyoruz. Akşam yemeği konakladığımız tesiste.

19 Mayıs Pazartesi güne erken başlayanlarla kahvaltı sonrasında tekrar deniz sefası yapıyoruz. Antalya’dan hareket saatimiz 14:00. Gece 02:00 gibi İstanbul’a dönmüş oluyoruz.

Tırmanış Bilgileri: Kamp alanı 2250 metre civarındadır ve su bulunmaktadır. Traktörle kamp alanına kadar ulaşılacaktır. Tırmanış yüksekliği yaklaşık 800 metre.

Gerekli Malzemeler;

Kamp için: Çadır, tulum, mat, ocak ve tencere seti ( her çadırda 1 set) Tırmanış için: Kask, kafa feneri, baton. Kıyafet: İçlik, polar, ceket, pantolon, isteğe bağlı su geçirmez pantolon, tozluk, bileği saran bot, termos, balaklava, bere, eldiven. Yiyecek: 1 kahvaltı, 1 akşam yemeği, 2 öğle yemeği, atıştırmalıklar

“Mayıs ayı koşulları gereği dağda kazma-krampon gerektiren koşullar kalmayacağını varsayıyoruz. Kazma ve krampon ihtiyacı faaliyet tarihine yakın bir zamanda tekrar gözden geçirilecektir”

Kamp Kuralları:

 • Faaliyet süresince (İstanbul’dan hareket edip tekrar İstanbul’a dönene kadar geçen süre) tek yetkili faaliyet lideridir.
 • Bütün katılımcılar faaliyet lideri tarafından konulan kuralları uygulamakla yükümlüdür.
 • Bütün tırmanış süresince, tırmanışa katılacak sporcuların alkollü ürünleri tüketmesi yasaktır.
 • Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz.
 • Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir.
 • Hava durumu ve diğer koşullar nedeni ile tırmanış planlarında değişiklik yapılabilir.
 • Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.

  Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

  YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

  Araç Durakları: 21:00 İncirli 21:15 Mecidiyeköy 21:20 Yıldız Sait Çiftçi 21:45 Kadıköy Evlendirme 21:50 Göztepe 21:55 Kozyatağı 22:00 Bostancı 22:10 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

  Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Cuma akşamı trafik vb. nedenlerle araç belirtilen saatlerde duraklara gelemeyebilir.

  1618 sayılı yasa kapsamına giren  bu faaliyetimiz, Türsab A Gurubu 5910 numaralı Seyahat Acentası Extway Turizm ile yapılmaktadır.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0