Arka Planı
Göster/Gizle

KÜÇÜKCEBEL - CEBELBAŞI - GÜRTEPE ZİRVE TIRMANIŞI

Etkinlik : Dağcılık
Tarih : 16 Temmuz 2015 , Perşembe
Süre : 2 gece 3 Gün
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede : Niğde Aladağlar
Not :

Aladağlarda Zirve Tırmanışları

bayramda_aladağlar (1)

Bayram tatilinde Aladağlarda olacağız. Çok az gidilen bir sırt hattında 3 zirve tırmanışı deneyeceğiz.

Çıkış yapacağımız zirveler Küçükcebel (3250 mt),Cebelbaşı(3350 mt) ve Gürtepe (3600 mt).

Kayıt: bilgi@dagtrek.com mail adresine ad-soyad, telefon numarası, vatandaşlık numarası, kan gurubu ve acil durum kontağı bilgileri içeren bir mail atmanız gerekmektedir. Bilgi için Faik Kayhan 0532 792 49 39

Program;

16 Temmuz Perşembe akşam saat 21:00 da İncirli’den hareket ediyoruz.

17 Temmuz Cuma sabahı yolda Tuz Gölüne de uğrayarak Niğde Çamardı Çukurbağ köyüne ulaşıyoruz ve eşyalarımızı traktöre yükleyerek Emli Vadisine doğru yol alıyoruz. Emli vadisinde Belik ormanı girişinde traktörden inerek 20 dakikalık bir yürüyüşle kamp alanımıza ulaşıyoruz. Koca dölek kamp alanına çadırlarımızı kuruyoruz. İsteyenler dinlenebilir isteyenler civarda kısa yürüyüşler yapabilirler. Meşhur akşam pınarı ve Parmakkaya görebileceğimiz yerler arasında.

18 Temmuz Cumartesi gece saat 03:00 te tırmanışa başlıyoruz ve sıyırmalık boğazı boyunca yükseliyoruz. Güney Aladağları Kokorot vadisine bağlayan Küçükcebel Geçidi boyunca yükseleceğiz ve Kokorot vadisinin muhteşem manzarasında Küçükcebel, Cebelbaşı ve Gürtepe zirvelerine ulaşacağız. Akşam saatlerinde kampa dönmüş olacağız, yemeğimizi yiyeceğiz ve dağların koynunda dinlenmeye çekileceğiz.

bayramda_aladağlar (3)

19 Temmuz Pazar sabah kahvaltımızı ettikten sonra Belik ormanında traktörümüze biniyoruz ve Çukurbağ’a doğru hareket ediyoruz. Dönüş yolumuz Nevşehir, Hacıbektaş üzerinden olacak. Hacıbektaş’ta durup etrafı gezmek için biraz vaktimiz olacak. Pazar gecesi İstanbul’a varmış olacağız.

Fiyata Neler Dahil ( Milli park giriş ücretleri dahil değildir)

İstanbul-Gidiş-Dönüş ulaşım Çukurbağ-Emli Vadisi Traktör transferleri Rehberlik Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyat; 320 TL ( 12 kişi üzeri katılımlarda geçerlidir, 12 ve altı katılımlarda 340 TL )

Gerekli Malzemeler: Kamp için: Çadır, tulum, mat, ocak ve tencere seti ( her çadırda 1 set)

Tırmanış için: Kask, kafa feneri, baton. Kıyafet: İçlik, polar, ceket, pantolon, tozluk, bileği saran bot, termos, balaklava, bere, eldiven, güneş gözlüğü. Yiyecek: 2 kahvaltı, 2 akşam yemeği, 2 öğle yemeği, atıştırmalıklar

Çadırı olmayan kişilerin bu durumu mutlaka bildirmesi gerekmektedir. İmkanlar ölçüsünce ve çadır sahiplerinin onayı ile çadır dağılımı yapılacaktır. Kiralık çadır için lütfen irtibata geçiniz.

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Faaliyetten önceki son Pazartesi günü saat 14:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

bayramda_aladağlar (2)

Kamp Kuralları:

Faaliyet süresince (İstanbul’dan hareket edip tekrar İstanbul’a dönene kadar geçen süre) tek yetkili faaliyet lideridir.

Bütün katılımcılar faaliyet lideri tarafından konulan kuralları uygulamakla yükümlüdür.

Bütün faaliyet süresince, tırmanışa katılacak sporcuların alkollü ürünleri tüketmesi yasaktır.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz.

Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir.

Hava durumu, kar ve diğer koşullar nedeni ile tırmanış planlarında değişiklik yapılabilir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.

Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Araç Durakları:  21:00 İncirli 21:15 Mecidiyeköy 21:20 Yıldız Sait Çiftçi 21:45 Kadıköy Evlendirme 21:50 Göztepe 21:55 Kozyatağı 22:00 Bostancı 22:10 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Cuma akşamı trafik vb. nedenlerle araç belirtilen saatlerde duraklara gelemeyebilir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren  bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0