Arka Planı
Göster/Gizle

KURBAN BAYRAMINDA YUNANİSTAN KÜLTÜR ve DOĞA GEZİSİ

Etkinlik : Yurtdışı Gezileri
Tarih : 22 Eylül 2015 , Salı
Süre : 4 Gece 5 Gün
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede : Atina Selanik Kalambaka Kavala
Not :

Komşu Topraklarında Kültür,Tarih ve Doğa Gezisi

yunanistan_site

Kurban Bayramı tatilinde komşu ülke Yunanistan'da gerçekleştireceğimiz harika bir organizasyonumuz var. Yunanistan'ın güzelliklerini birlikte keşfedeceğiz.

Acentamız Vitray Travel ile ortak yaptığımız organizasyonumuzda sınırlı kontenjanımız bulunmaktadır. Katılım için lütfen acele ediniz.

Yolculuğumuz büyük otobüs ile yapılacaktır ...

Katılım için; bilgi@dagtrek.com mail adresine İsim Soyisim, TC No, Telefon ve acil durumda arayabileceğimiz bir yakınınızın telefon numarasını bildirmeniz gerekmektedir. Bilgi için Faik Kayhan 0532 792 49 39

Faaliyet Koordinatörü Esin Kayhan

ÜCRET: 330 Euro

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Gezi Boyunca Karayolu Ulaşımı 4 Gece - Otellerde Oda Kahvaltı Konaklama Profesyonel Türkçe Rehberlik Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Vize ücreti ve vize hizmet bedel 110 Euro Yurt dışı çıkış harcı -İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz. Yurt dışı çıkış harçlarını seyahat öncesi ilgili bankalara yatırmanız gerekmektedir- Ekstra Düzenlenen Turlar Acropolis giriş bedeli 16 Euro Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

PROGRAM;

1.Gün: 22 Eylül 2015 Salı akşamı saat 22.00’da İstanbul’dan hareket edip yola koyuluyoruz. Tekirdağ üzerinden İpsala sınır kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri tamamlanmasının ardından Dedeağaç, Gümülcine ve İskeçe üzerinden Selanik yolunu takip ediyoruz.

2.Gün: Günün ilk ışıkları ile kendimizi komşumuz Yunanistan’da buluyoruz. Selanik’e varışın ardından şehir turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Selanik’i tepeden de görebilecek olduğumuz Selanik Kalesini oluyor. Manzaranın ve fotoğraf çekmenin tadını çıkarıyoruz. Sonra ki durağımız ise bir kilise… MS.303 yılında Roma Döneminde Hristiyanlık çağrısı yaptığı için katledilen Aziz Saint Dimitros Kilisesine gideceğiz. Mezarının da bulunduğu kiliseyi görüp fotoğraf çektikten sonra aynı cadde üzerinde bulunan Konsolosluğumuz ve yanındaki Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evi gezeceğiz. Çevredeki çeşmeler, medreseler bizlerin gözlerini dolduracak. Gezimizin ardından kısa bir alış veriş molası veriyoruz. Molanın ardından Rotondo, Bey Hamamı, Galerius, Aristottle ve Vardar Meydanı gezileri sonrası İzmir ’e benzeyen Kordon’a gidiyoruz. Kordon Boyunca yürüyerek yine bir Osmanlı yapısı olan Beyaz Kule’yi görüyoruz, Büyük İskender Heykeli, Aristottle ve Venizelos Meydanları gezileri sonrası öğlen yemeği için serbest zaman. Selanik’in alışveriş mağazalarının bulunduğu Thimski Caddesinde verecek olduğumuz alışveriş için serbest zaman sonrası otelimize geçerek odalarımıza yerleşip dinleniyoruz. Akşam canlı yunanca müziklerin çalındığı, sirtaki ve buzikilerin yapıldığı mekan da taverna gecesi (ekstra) gece geç saatlerde tekrar otelimize geliyoruz. Konaklama Selanik’te…

3. Gün: Otelde aldığımız kahvaltının ardından yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz bizi 7 saatin ardından Başkent Atina’ya götürecek. Öğleden sonra varacak olduğumuz Atina’da hiç vakit kaybetmeden şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turunun ardından, son dönemde dünya gündeminde büyük yankı bulan Sosyalist Parti SYRZA’ya kısa bir ziyaret düzenleyip; Sosyalizm, vaatler ve Yunanistan ile ilgli sohbet edeceğiz. Ardından dünya tarihinin en meşhur sit alanlarından biri olan Akropolis’i geziyoruz. Atinanın en yüksek noktası 156 metrelik bir kayadan oluşan bölgede; harika tapınaklar inşa edilmiştir ve bu yapılar Athena gibi ünlü Yunan tanrı ve tanrıçalarına adanmıştır. Akropolis gezimiz ardından otele yerleşiyoruz. Konaklama Atina’da…

4. Gün: Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası gezimiz başlıyor. İlk durağımız Airgora ardından sırası ile Zeus Tapınagı (Panoramik olarak), Parlemento Binası, Syntagma – Omonia Meydanları Cumhurbaşkanlığı Sarayı Başbakanlık Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Panepistimiou bulvarları, Ulusal Kütüphane ve Akademi üniversitesini görüp harika kareler yakalayacağız. Adından iki denizi bağlayan kanal olan Korint Kanalını görmeye gidiyoruz. Dünyanın en etkileyici kanallarından biri olan Korint Kanalında gemilerin geçişini seyrederken yapımı ve tarihçesi ile ilgili bilgi alacağız. Ardından Atina’nın liman kenti Pire’ye geçiyoruz. Limanda balıklarımızı yiyip meşhur yunan içkisi Ouzo’yu rakıdan ayıran 7 farkı bulurken güneşi bu romantik liman kentinde söndürüp akşama hazırlanmak üzere otele geçiyoruz.

5.Gün: Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından mistik şehir Kalambaka’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde Meteora Turumuzu gerçekleştireceğiz. Bu turumuzda, içinde 24 adet manastır bulunan Kalambaka Kasabası yakınındaki kayaların tepesinde birbirinden bağımsız olarak kurulmuş bu manastırları ziyaret edeceğiz, aynı zaman da manastırlar Unesco Dünya Mirasları Listesinde de yer almaktadır. Kalambaka da yemek sonrası akşamın ve caddelerin tadını çıkarıyoruz. Konaklama Kalambaka da.

6.Gün: Sabah kahvaltı sonrası İstanbul’a dönmek üzere otelden ayrılıyoruz. Kavala şehir turu ,Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi (panoramik olarak), su kemerleri, belediye binası, liman turumuz esnasında görülecek yerler arasında… Liman turu ardından İskece’ye (Xanthi) varıyoruz. Panoramik şehir turumuzun ardından, Gümülcine’ye (Komotini) hareket. Gümülcine’den sonra Dedeağaç'a (Alexandroupoli) varıyoruz. Panoramik şehir turumuzun ardından yola devam ediyoruz ve İpsala Sınır Kapısı'na varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından yola devam ediyoruz. Yaklaşık 3 saat süren yolculuğumuzun ardından İstanbul’a ulaşıyoruz.

Araç Güzergahı ve Kalkış Saatleri: Kadıköy Evlendirme:22.00, Mecidiyeköy (Ziraat Bankası)22:30, İncirli (Ömür):23:00

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0