Arka Planı
Göster/Gizle
KÜRE DAĞLARI ILGARİNİ MAĞARASI ILICA ŞELALESİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

KÜRE DAĞLARI ILGARİNİ MAĞARASI ILICA ŞELALESİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Konaklamalı Geziler
Tarih : 20 Eylül 2019 , Cuma Saat: 23:00 | 00:00 Arası
Süre : 1 GECE 2 GÜN
Kontenjan : 23 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : Kastamonu Pınarbaşı
Not :

Küre Dağları Ilgarini Mağarası Ilıca Şelalesi Valla Kanyonu Horma Kanyonu

Dünyanın 4. büyüğü Ilgarini Mağarası, Mantar Mağarası, Valla Kanyonu, Ilıca Şelalesi, Horma Kayonu, el değmemiş bakir bir ormanda yürüyüş, sonbahar renklerinde nefis vadi ve pastoral köy manzaraları

 

Küre dağlarının muhteşem güzelliklerini görebileceğimiz bir program hazırladık. Programımız boyunca Pınarbaşında tamamen yenilenmiş bir otelde kalacağız ve tamamen yerel ürünlerle hazırlanan 2 kahvaltı ve akşam yemeğimiz programımıza dahil. Araçlarda ( midibüs) arka beşlide yolculuk etmeyeceksiniz. Ağzına kadar doldurulmuş sıkış tıkış rahatsız koltuklarda seyahat etmeyeceksiniz. Yavaş yavaş sonbahar renklerini kuşanmaya başlayacak olan Küre dağlarında gerçekleştireceğimiz programımız şöyle.

1. gün: Cumartesi sabahı erken saatlerde Pınarbaşı ilçesinde olacağız ve tamamen yerel ürünlerle hazırlanan köy kahvaltımızı alacağız. Kahvaltı sonrasında aracımızla yola çıkacağız. Küre dağlarına uzanan bir vadinin yamaçlarında sonbahar renklerine eşlik eden köylerin manzarlarını izleyerek ulaştığımız köyden başlayarak Dünyanın en büyük 4. mağarası olan Ilgarini mağarası, mantar mağarası ve Ejder Çukurunu göreceğimiz ilk gün el değmemiş bakir bir ormanda, göknar ağaçları altında yaklaşık 10.km’lik bir yürüyüş yapacağız. Kısa ama ilk bölümde biraz dik olan bu yürüyüş sonunda ulaşacağımız Ilgarini mağarası ve girişinin heybeti karşısında büyülenmemek imkansız. Akşam konaklamamız ve yemeğimiz Pınarbaşı’nda otelimizde. Akşam yemeğinde keyifli masa sohbetleri bizi bekler.

 

2. gün: Pazar sabahı kahvaltı sonrasında otelden ayrılıyoruz ve aracımızla Valla Kanyonu için yeni yapılan seyir terasına ulaşıyoruz. İlk gün gittiğimizden tamamen farklı bir vadide yaklaşık 750 metre yukarıdan dünyanın en derin 2. kanyonu olan Valla Kanyonu’nun manzarasını izleyeceğiz. Daha sonra güzeller güzeli Ilıca Şelalesine gideceğiz. İsteyenler yüzebilir. Bugün son durağımız Horma kanyonu. Kanyon içinde yapılan yürüme yolu ile kanyonun derinliklerine ulaşacağız. Saat 16:00 gibi dönüş için yola çıkacağız ve saat 22:00 gibi İstanbul’da olmayı umuyoruz.

Kayıt için:

1) www.dagtrek.com internet sitemize üye olabilir ve etkinliğe sitemizden katılabilirsiniz         

2) bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, telefon numaranız, bineceğiniz durak, kan gurubunuz, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atabilirsiniz yada

3) 0532 792 49 39 Faik Kayhan’a whatsapp bilgilerinizi gönderebilirsiniz.

Kaydınızı yaptıktan sonra ön ödeme alınacaktır.

 

Bilgi için Faik Kayhan 0532 792 49 39 yada bilgi@dagtrek.com

 

Not: Fiyatlarımız katılım sayısına göre farklılık göstermektedir. Lütfen Fiyat Bilgisi bölümünü inceleyiniz.

  • Araç Durakları
  • Gerekli Malzemeler
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Uyarılar
  • Parkur Fotoğrafları

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

Araç Durakları: 
23:00 İncirli
23:15 Mecidiyeköy
23:20 Yıldız Sait Çiftçi
23:45 Kadıköy Evlendirme
23:50 Göztepe
23:55 Kozyatağı
24:00 Bostancı
24:10 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

 

Kesin hareket saatleri faaliyetten önce mesaj ile bildirilecektir. Belirtilen saatler yaklaşık saatlerdir.

 

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Araçlarımız trafik vs. nedenlerle gecikebilir.

 

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 10240 numaralı Seyahat Acentası organizasyonudur.

Gerekli Malzemeler:
Yürüyüş için bot, tozluk (isteğe bağlı), küçük sırt çantası, yağmurluk.
 

 

Belirtilen fiyata 15 kişiye kadar katılımlarda 60 TL, 23 kişiye kadar katılımlarda 40 TL ilave edilir. Belirtilen fiyat 24 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir.

Midibüs tipinde araçlarla yapılan yolculuklarda (27 kişilik olanlara 22 yolcu, 31 kişilik olanlarda 26 yolcu alınır) arka beşli koltuklar kullanılmamaktadır. Herkes 2’li koltuklarda oturur.  

Fiyata Neler Dahil

İstanbul gidiş dönüş ulaşım.

Zorunlu seyahat sigortası ve acente giderleri

2 kahvaltı ve 1 akşam yemeği

1 gece konaklama (2-3 kişilik duşlu wc’li odalar)

 

Fiyata Dahil Olmayanlar

Milli Park ve ören yeri giriş ücretleri

Öğle kumanyaları veya öğle yemekleri

Kişisel Harcamalar

 

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. (Sağlık dahil herhangi bir nedenle yapılan bütün iptaller) İptal süresi öncesinde etkinlik dolarsa, etkinlik dolduğu tarihten sonra iptal kabul edilmez (etkinliğin dolduğu katılımcılara bildirilir) ve yerinize birisi bulunamazsa ödeme iadesi yapılmaz. Faaliyet iptal süresi (etkinlik tam olarak dolmadığı durumlarda) 12 Eylül Cuma saat 10:00'a kadardır. Sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır. 

DİKKAT;

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir. Araçların ayarlanma süresi etkinlikten 1 hafta önce biter.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir. Kaydını yaptırdığınız misafirlerin etkinliğe katılması ve ücreti sizin sorumluluğunuzdadır.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.
Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0