Arka Planı
Göster/Gizle
LİKYA YOLU KAŞ-KEKOVA

LİKYA YOLU KAŞ-KEKOVA

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 25 Ekim 2019 , Cuma Saat: 21:00 | Arası
Süre : 3 GECE 4 GÜN
Kontenjan : 16 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : ANTALYA KALKAN KAŞ KEKOVA
Not :

Kaş Kekova etaplarını yürüyeceğiz ve bol bol yüzeceğiz

29 Ekim tatilini içine lan 26-29 Ekim tarihlerinde ülkemizin ilk uzun mesafeli yürüyüş yolu olan Likya yolunda Kaş-Kekova arasında bulunan etaplarda yürüyeceğiz. Hemen belirtelim Kalkan merkezde terasında nefis bir Kalkan koyu manzarası olan bir otelde kalacağız ve sayımız toplam 16 kişi ile sınırlıdır. 25-30 kişinin olduğu ve pansiyon yada çadırlı yapılan programlarla bu programı karşılaştırmayın lütfen.

 

Likya yolunun toplam 535 km uzunluğundadır ve Fethiye Ovacık’dan başlayarak Antalya Geyikbayırı mevkiine kadar uzanır. Tarihte Likya olarak adlandırılan Teke yarımadası boyunca devam eden patikalar üzerinde nefis bir doğa, bölgede bulunan köyler, nefis manzaralar ve tarihi eserler arasında zaman zaman kıyılardan zaman zaman yüksek dağlardan geçerek yürümenin en keyifli zamanlarını yaşarsınız.

 

Bu programımız boyunca Kaş-Ufakdere, Boğazcık Köyü, Apollonia, Aperlai ve Kekova arasında 3 farklı parkurda yürüyeceğiz. Dönüş günümüzde ise Kaş’ın yaylarında nefis manzaralara şahitlik edecek ve harika doğa güzelliklerini görerek geleceğiz.

 

Faaliyet Koordinatörü ve Yürüyüş Lideri Faik Kayhan

Faik Kayhan Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık ve Arama-Kurtarma eğitimlerini tamamlamıştır. Türkiye Dağcılık Federasyonu Yürüyüş Liderliği belgesi ve Sağlık Bakanlığı İlkyardımcı kimlik kartı sahibidir. Uzun yıllardır Doğa Yürüyüşü ve Dağcılık etkinliklerinde Faaliyet liderliği yapmaktadır.

 

Programımız minumum 10 kişilik katılımla yapılacaktır

 

KONAKLAMA AYRINTILARI

Kalkan merkezde nefis terasında akşam yemeği ve kahvaltımızı alacağımız bir otelde 3 gece kalacağız.

 

PROGRAM

25 Ekim Cuma günü saat 21:00 gibi İstanbul’dan yola çıkacağız ve

 

26 Ekim Cumartesi sabah otelimize ulaşarak yerleşeceğiz. Kahvaltı sonrasında Kaş Bayındır köyünden başlayacağımız yürüyüşümüzde Fakdere de diye bilinen Ufakdere koyunda yüzme molası vererek Kaş Limanağzı koyuna ulaşacağız. Burada vereceğimiz yüzme molası sonrasında saate ve duruma göre ya buradan Kaş’a sürekli giden teknelerle yada yürüyerek Kaş merkeze gidecek ve aracımızla otelimize ulaşacağız. Akşam yemeği otelimizde. Toplam yürüyüş 8 km.

 

27 Ekim Pazar Kahvaltı sonrasında konakladığımız tesisten aracımızla Boğazcık köyüne ulaşacağız. Orman içi etapları geçtikten sonra ulaştığımız sahil boyunca bol bol yüzme molası da vererek İnönü Koyu, Körmen Adası, Yağlıca koyu güzergahı ile Bayındır köyünde rotamızı sonlandıracağız. Akşam yemeği otelimizde. Toplam yürüyüş 12-14 km.

 

28 Ekim Pazartesi Kahvaltı sonrasında Aracımızla Apollania Antik kentine ulaşacağız ve Antik kent kalıntıları arasında zaman zaman orman zaman zaman makilik arazi üzerinden Aperlai Antik Kenti’ne ulaşacağız. Meşhur Turtle House ve batık antik kent kalıntılarının olduğu bu koyu çok sevceksiniz. Program öncesi karar vermek üzere burada 2 alternatifimiz var. Yakın bir koydan bizi alacak bir tekne ile Kekova koyları ve batık kentler arasında bir tekne turu ile yada parkurun kalan kısmını yürüyerek Kekova’ya ulaşcağız ve aracımızla otelimize geçeceğiz. Bu akşam yemeğimizi gelmek isteyenlerle Kaş merkezde yiyeceğiz. Beraber son akşamımızda eğlenebileceğimiz bir mekanda hem yemek yeriz hem de eğleniriz. Katılmak istemeyenler Kalkan da kalabilir. Toplam yürüme mesafesi 10 km yada 16 km.

 

29 Ekim Salı Bu gün sabah kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılacağız ve Kaş sırtlarında bulunan yaylalara doğru yola çıkacağız. Kaşın üzerinde bulunan tepelerden nefis manzaralar şahitlik ederek Bezirgan yaylasına ulaşacağız. Nefis bir manzaraya sahip bu yaylayı ve yüzlerce yıldır tahiı saklamak için kullanılan geleneksel ambarları göreceğiz ve 2. durağımız olan Gömbe Yaylasına ulaşacağız. Yayla üzerinde bulunan Yeşil Göl ve topraktan fışkıran Uçansı Şelalesini göreceğiz ve Gömbe Yaylasında öğle yemeğimizi yiyerek İstanbul yolllarına revan olacağız. Akşam 23:00-24:00 gibi İstanbul’a gelmiş olmayı umuyoruz.

 

Kayıt için:

1) www.dagtrek.com internet sitemize üye olabilir ve etkinliğe sitemizden katılabilirsiniz         

2) bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, telefon numaranız, bineceğiniz durak, kan gurubunuz, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atabilirsiniz yada

3) 0532 792 49 39 Faik Kayhan’a whatsapp bilgilerinizi gönderebilirsiniz.

Kaydınızı yaptıktan sonra ön ödeme alınacaktır.

 

Bilgi için Faik Kayhan  0532 792 49 39 yada bilgi@dagtrek.com

 

Not: Fiyatlarımız katılım sayısına göre farklılık göstermektedir. Lütfen Fiyat Bilgisi bölümünü inceleyiniz.

  • Araç Durakları
  • Gerekli Malzemeler
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Uyarılar
  • Parkur Fotoğrafları

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

Araç Durakları:                                                  
21:00 İncirli
21:15 Mecidiyeköy
21:20 Yıldız Sait Çiftçi
21:45 Kadıköy Evlendirme
21:50 Göztepe
21:55 Kozyatağı
22:00 Bostancı
22:10 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

 

Kesin hareket saatleri faaliyetten önceki gün mail ile bildirilecektir. Belirtilen saatler yaklaşık saatlerdir.

 

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Araçlarımız trafik vs. nedenlerle gecikebilir.

 

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 10240 numaralı Seyahat Acentası organizasyonudur.

NELER GEREKLİ

Yürüyüşler için tshirt, havaya bağlı yağmurluk ve polar üst, yürüyüş pantolonu veya şort, rahat botlar, küçük sırt çantası, mutlaka güneş gözlüğü - güneş kremi ve şapka,  isteğe bağlı baton( çok işinize yarar) ve tozluk (istek dahilinde), yürüyüşlerde yüzme molalarında ve denizde kullanmak için havlu, mayo, şort vs.

Belirtilen fiyat rehber hariç 13 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir. Daha az katılım halinde 50 TL fiyata ilave olunur. BU etkinlik minumum 10 kişi katılması halinde yapılır.

 

Fiyata Neler Dahil;
İstanbul gidiş dönüş ulaşım
Bütün ara transferleri
2 Akşam yemeği ve 3 kahvaltı ( 1. gün kahvaltı ve Pazartesi akşam yemeği hariçtir)
2 kişilik odalarda konaklama
Rehberlik
Zorunlu seyahat sigortası

Dahil Olmayanlar
1. gün kahvaltı
Pazartesi akşam yemeği
Öğle yemekleri
Bütün yemeklerde alınan içecekler
Ören yeri giriş ücretleri ve kişisel harcamalar.
Dahil olanlar bölümünde belirtilmeyen bütün kalemler
Tekne turu

Önemli Not: Araç ve konaklama tesisi organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Kayıt olduktan sonra sağlıkta dahil her ne sebeple olursa olsun yapılan iptallerde yerinize birisini bulamamamız yada faaliyete gelmemeniz durumunda ön ödeme iadesi yapılmaz ve faaliyet ücretinin tamamı katılımcıdan alınır.

Doğada karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

 

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

  

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

 

Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0