Arka Planı
Göster/Gizle

MENEKŞE YAYLASI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ 2

Etkinlik : Dağcılık
Tarih : 8 Nisan 2014 , Salı
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

[caption id="attachment_3297" align="aligncenter" width="640"]menekşe_site Baharda Menekşe Yaylası ve Çiçekleri[/caption]

 

Kolay parkur, Yürüyüş mesafesi yaklaşık 15km, yürüyüş süresi 6 saat

Bu hafta, Doğa Yürüyüşü rotalarının klasiklerinden olan, yaylaların en güzeli Menekşe Yaylası’na gidiyoruz.

Aytepe den yürüyüşe başlayıp ilk molamızı soğuksu da Veysel dayının yerinde veriyoruz. Küçük adımlar ve sık nefeslenme molaları ile şahin yuvasına doğru yükselmeye başlıyoruz. Yüksek kayın ormanlarının içinde dar bir patika eğlenceli... Şahin yuvasından Beşkayalar konyonuna kuş bakışı bakıyoruz, uzun manzara molası… Buradan menekşe yaylasına doğru ilerlemeye devam ediyoruz...  Eğlenceli ve görsel olarak son derece zengin parkurumuza Menekşe yaylasının güzellikleri renk katıyor. Papazın çayırında dere kenarında öğlen yemeğimizi yiyip geri dönüşe başlıyoruz. Dönüşte Veysel dayının yerinde çaylarımızı yudumlayıp aracımıza doğru hareket ediyoruz.

Faaliyet Koordinatörü Nurcan Taşpınar, bilgi için: 0506 787 52 05, rehber Bilal Dönmez

Kayıt için bilgi@dagtrek.com mail adresine Ad-Soyad, telefon numarası, bineceğiniz durak, kan grubu ve acil durumda aranacak kişi ve telefon bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir.

[caption id="attachment_3307" align="alignleft" width="384"]menekşe_site4 Şahin Tepesinden Beşkayalar Kanyonu[/caption]

Fiyata Neler Dahil Rehberlik Zorunlu Seyahat Sigortası Ulaşım

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Cuma günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Gerekli Malzemeler Kış şartlarına uygun kıyafet( ceket yada yağmurluk, polar, içlik, yürüyüşe uygun pantolon, bileği saran bot ve mutlaka tozluk, isteğe bağlı su geçirmez pantolon, bere, boyunluk, kar eldiveni) en az 1 litre su, termos içinde sıcak su şiddetle tavsiye edilir, isteğe bağlı atıştırmalık çerez, meyve vs, en az 1 öğün yetecek kadar yiyecek (2 öğün taşımanız tavsiye edilir), mutlaka kafa feneri ve yedek pil, varsa kullandığımız ilaçlar.

Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir. Yürüyüşler sırasında katılımcıların yanında bere ve eldiven taşıması önerilir. Yürüyüş sonunda giymek için araçta bırakmak üzere yanınızda yedek t-shirt, spor ayakkabı bulundurmanız tavsiye edilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Aksi programda belirtilmediği sürece doğa yürüyüşü programlarımızda alkollü ürünler tüketilmemektedir. Tütün ürünleri etrafı rahatsız etmemek kaydı ile sadece molalarda içilebilir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.

Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Araç Durakları 06:30 İncirli 06:40 Mecidiyeköy 06:45 Yıldız Sait Çiftçi 07:05 Kadıköy Evlendirme 07:10 Göztepe 07:15 Kozyatağı 07:15 Bostancı 07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz, Türsab A Gurubu 5910 numaralı Seyahat Acentası Extway Turizm ile yapılmaktadır

[caption id="attachment_3299" align="aligncenter" width="640"]menekşe_site3 Sonbaharda Menekşe Yaylası[/caption]

 

 

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0