Arka Planı
Göster/Gizle

MESRURİYE BALKAYA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ "YENİ ROTA"

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 10 Ocak 2014 , Cuma
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

mesruriye_balkaya_siteOrta Zor – Zor parkur, yaklaşık 25 km, süre en az 8 saat

Bu hafta sıkı bir parkurda yürüyeceğiz. Uzun ve kar olduğunu tahmin ettiğimiz bu parkur 600 metreler civarında İzmit sınırlarında Mesruriye isimli bir köyde başlıyor. Dağlardan Sakarya topraklarına gireceğiz ve 1200 metrelere kadar tırmanacağız. Daha sonra meşhur Domuz Deresi inişini ip marifeti ile yaparak orman gülleri arasında Akçay Deresi kıyılarına 900 metreye kadar alçalacağız. Umarım köprüyü tutturmayı başarırız. Dere kenarından karşıya geçtikten sonra tekrar yükselecek ve 1100 metrelerde Soğucak Yaylasına ulaşacağız. Bu yaylaya çok farklı bir parkurdan bu sezon geldik, ancak bu sefer kış manzarasına hayran olacaksınız. Yayladan aşağıya inen güzergahımız bu sefer daha doğuda, duruma göre sırttan yada orman içi yollardan Balkaya köyüne ulaşacağız.

Sabah kahvaltı ve alışveriş molası, akşam dönüşte yemek molası verilecektir.

DİKKAT: Parkur uzunluğu, süresi ve bitiş saati tahminen belirtilmiştir. Büyük ihtimalle karanlıkta sonlandırılacaktır. Yarı keşif nitelikli bu parkur orman içi geçişler, dik iniş ve çıkış etapları barındırabilir. Yeni başlayanlar veya kondisyonu iyi olmayan katılımcılara uygun değildir.

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir. İrtibat için Faik Kayhan 0532 792 49 39 ve Esin Kayhan 0530 153 54 83

Fiyata Neler Dahil: Rehberlik Zorunlu Seyahat Sigortası Ulaşım

Gerekli Malzemeler:  Kış şartlarına uygun kıyafet (ceket yada yağmurluk, polar, içlik, yürüyüşe uygun pantolon, bileği saran bot ve mutlaka tozluk, isteğe bağlı su geçirmez pantolon, bere, boyunluk, kar eldiveni) en az 1 litre su, termos içinde sıcak su şiddetle tavsiye edilir, isteğe bağlı atıştırmalık çerez, meyve vs, en az 1 öğün yetecek kadar yiyecek (2 öğün taşımanız tavsiye edilir), mutlaka kafa feneri ve yedek pil, varsa kullandığımız ilaçlar.

Uygun donanımı olmayanları ekip lideri faaliyete almayabilir.

Yürüyüşten sonra ıslanan kıyafetleri değiştirmek için yedek kıyafet taşımanız şiddetle tavsiye edilir. Yedek kıyafetler arabada bırakılacaktır. Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.

Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Araç Durakları:                                                   06:30 İncirli 06:40 Mecidiyeköy 06:45 Yıldız Sait Çiftçi 07:05 Kadıköy Evlendirme 07:10 Göztepe 07:15 Kozyatağı 07:15 Bostancı 07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. 1618 sayılı yasa kapsamına giren  bu faaliyetimiz, Türsab A Gurubu 5910 numaralı Seyahat Acentası Extway Turizm ile yapılmaktadır

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0