Arka Planı
Göster/Gizle

MOLLAYAKUP ÇAYIRI KAR YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Seminer
Tarih : 10 Ocak 2014 , Cuma
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

kar_yuruyusu -site

Kolay Kar Yürüyüşü yaklaşık 14 km, yaklaşık süre 5 saat  

Bu hafta içinde kar yağışları devam edecek ve hafta sonu özellikle 1000 metreden daha yüksek bölgelerde çok keyifli kar yürüyüşleri yapma şansımız olacak. Standart yürüyüş rotalarının pek uğramadığı bir güzergahı takip ederek kar keyfi yapacağız. Uzun ve zahmetli kar rotaları ile başlangıç yapmadan önce kar keyfi yapmak için özel bir fırsat.

Rotamız Kartepe’de bulunan Greenpark Otel’den başlayacak ve bir vadi hattı boyunca çok dik olmayan bir eğimle yavaş yavaş yükselecek. Yürüyüş başlangıcı 1300 metre, çıkılacak son yükseklik 1510 metre. Çok az gidilen Mollayakup çayırından geçen rotamız uzun ve dik olmayan inişlerle ve hemen hemen hiç kullanılmayan patika ve tali orman yolu hatlarından geçerek Kuzuyayla milli park girişinde sona erecek. Yolda alışveriş ve kahvaltı için mola verilecektir. Dönüş yolunda sıcak çorba ve balık yemek için mola verilecektir.

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir. İrtibat için Faik Kayhan 0532 792 49 39 ve Esin Kayhan 0530 153 54 83

Fiyata Neler Dahil: Rehberlik Zorunlu Seyahat Sigortası Ulaşım

Gerekli Malzemeler: Kış şartlarına uygun kıyafet( ceket yada yağmurluk, polar, içlik, yürüyüşe uygun pantolon, bileği saran bot ve mutlaka tozluk, isteğe bağlı su geçirmez pantolon, bere, boyunluk, kar eldiveni) en az 1 litre su, termos içinde sıcak su şiddetle tavsiye edilir, isteğe bağlı atıştırmalık çerez, meyve vs, en az 1 öğün yetecek kadar yiyecek (2 öğün taşımanız tavsiye edilir), mutlaka kafa feneri ve yedek pil, varsa kullandığımız ilaçlar.

Kar yürüyüşlerinden sonra ıslanan kıyafetleri değiştirmek için yedek kıyafet taşımanız şiddetle tavsiye edilir. Yedek kıyafetler arabada bırakılacaktır. Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.

Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Araç Durakları:                                                   06:30 İncirli 06:40 Mecidiyeköy 06:45 Yıldız Sait Çiftçi 07:05 Kadıköy Evlendirme 07:10 Göztepe 07:15 Kozyatağı 07:15 Bostancı 07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren  bu faaliyetimiz, Türsab A Gurubu 5910 numaralı Seyahat Acentası Extway Turizm ile yapılmaktadır

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0