Arka Planı
Göster/Gizle
MUFLİZ DAĞLARI KEŞİF YÜRÜYÜŞÜ

MUFLİZ DAĞLARI KEŞİF YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 26 Aralık 2015 , Cumartesi Saat: 06:30 | 22:00 Arası
Süre : 8 Saat 25 km
Kontenjan : 16 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 5
Nerede : Pamukova Çilekli Köyü
Not :

26 Aralık Cumartesi Müfliz Dağlarında 25 km ve üstü keşif yürüyüşü

Bu hafta Cumartesi günü uzun zamandır yapmak istediğimiz ama gidemediğimiz bir bölgede keşif yürüyüşü yapacağız.  Yürüyüşümüz Çilekli köyü yakınlarında Ercuva yaylası civarında başlayacak. Önce doğuya doğru bulunduğumuz sırt hattından başka bir hatta geçiş yapacağız ve Müflizdere kanyonuna batımıza alarak sırt hattı ve yamaçlar boyunca Kızkalesi kayasına geleceğiz. Buradan sonra Serindere Kanyonunu izleyerek tüneli geçip yürüyüşümüzü sonlandıracağız. Müfliz Dağlarını güneyden kuzeye tamamen geçmiş olacağız.

Faaliyet Koordinatörü Faik Kayhan 0532 792 49 39, bilgi@dagtrek.com

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu, bineceğiniz durak bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir. 1 Ocak itibari ile kayıtlarımız internet sitesinden alınmaya başlayacaktır. Etkinliğimize katılmak için www.dagtrek.com internet sitemize üye olabilirsiniz ve etkinlik içinde bulunan etkinliğe katıl tuşuna tıklayarak kendiniz  ve misafirlerinizi etkinliğimize ekleyebilirsiniz. Bilgi ve irtibat için Faik Kayhan 0532 792 49 39

Dikkat: Bu yürüyüş zor bir doğa yürüyüşüdür. Kondisyonu yüksek ve deneyimli yürüyüşçüler katılabilirler.

1618 sayılı yasa kapsamına giren  bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur

  • Program
  • Gerekli Malzemeler
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Araç Durakları
  • Uyarılar

Program; Sabah 06:30 hareketle İncirli’den yola çıkıyoruz. Suadiye kasabasında kahvaltı ve alışveriş molası vereceğiz. Dönüş saatimize göre uygun bir yerde yemek ve çorba için mola vereceğiz.
 

Yürüyüşe uygun bot ve tozluk,

Küçük sırt çantası,

Su geçirmez yağmurluk panço yada mont,

Polar ceket ve yedekli sentetik t-shirt,

Bere ve eldiven,

Kafa feneri ve yedek piller,

1-2 litre su, en az 2 öğün yiyecek ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs,

Varsa kullandığımız ilaçlar.

Yürüyüş sonunda değiştirmek için yedek kıyafet ve spor ayakkabı (araçta bırakılacak)

Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

Fiyat 14 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir, 13 kişi ve daha az katılımlarda 10 TL ilave olunur.


Fiyata Neler Dahil:
Ulaşım, Acente Maliyetleri ve Rehberlik

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.
 

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

Araç Durakları:
06:30 İncirli
06:40 Mecidiyeköy
06:45 Yıldız Sait Çiftçi
07:05 Kadıköy Evlendirme
07:10 Göztepe
07:15 Kozyatağı
07:15 Bostancı
07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.
Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0