Arka Planı
Göster/Gizle
NİLÜFERLER İÇİNDE KANO ve BAKİR KOYLARDA YÜZME

NİLÜFERLER İÇİNDE KANO ve BAKİR KOYLARDA YÜZME

Etkinlik : Günübirlik Gezi
Tarih : 8 Eylül 2019 , Pazar Saat: 06:30 | 16:30 Arası
Süre : GÜNÜBİRLİK ETKİNLİK
Kontenjan : 21 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : İSTANBUL TERKOS GÖLÜ BALABAN KÖYÜ
Not :

tertemiz bir suda tamamen bakir koylarda yüzme ve kano keyfi

Pazar günü çok ama çok eğlenceli bir programımız var. Başlığa bakıp bütün gün kürek çekeceğinizi düşünmeyin sakın. Herkesin rahatlıkla yapabileceği bir aktivite bu. Yorulduğunuz ve artık yeter dediğiniz anda bütün gün bize eşlik eden refakat teknesi ile kanolar çekilebiliyor. Yani bütün gün kürek çekmeniz gerekmiyor. Üstelik dalgasız ve içilebilecek derecede tertemiz bir suda ve hiç kimselerin olmadığı yeşilikler içinde bakir koylarda bol bol yüzeceğiz. 2 veya 3 kişi kullandığımız kanolarda gerekli olan can yeleği tarafımızdan karşılanıyor. Gelelim programın güzelliklerine.

 

Köyde kahvaltı için duracağız. Dileyenler öğle yemeği için buradan alışveriş yapabilir. Bira vs. dahil bütün içecekler ve öğle için atıştırmalık bir şeyler almak mümkün. Öğle yemeği için karpuz alacağız tabi ki.

 

Köyün hemen altında Durusu gölü kenarında kanolarımıza bineceğiz ve yavaş yavaş yaklaşık 30 dakika içinde suda kanolarımızla süzülerek ilk mola noktamıza geleceğiz. Başlarken yanımızda getirdiğimiz içeceklerimizi, yemeğimizi ve özel eşyalarımızı telefon vs. refakat teknesine vereceğiz. Orman kenarında küçük bir koy burası. Tertemiz ve aniden derinleşen nefis bir yüzme noktası. Suyun içinde can yelekleri ile yüzeceğimiz için yüzme bilmenize de gerek yok. Yaklaşık 45 dakika burada yüzdükten sonra tekrar kanolarımıza biniyoruz ve yaklaşık yarım saat boyunca nilüfer çiçekleri arasında enfes bir doğa içinde kanolarımızla ilerliyoruz.

 

Sonra kanolarımızı tekneye bağlayarak 2. mola noktamıza ilerliyoruz. Orman içinde göl kıyısında adeta gizli kalmış küçük bir plaj burası. İsteyenler güneşlenebilir isteyenler ağaç gölgelerinde serinleyebilir. Sabah aldığımız içeceklerimizi, yemeğimizi ve tabii karpuzumuzu da keserek burada bir güzel keyif yapacağız, yüzeceğiz. Sonrası dönüş yolu ister kürekle ister tekne arkasında kano içinde çok çok keyifli bir yolculuğumuz olacak.

 

Program

Pazar sabahı 06:30 hareketle Pendik’ten yola çıkıyoruz ve Yenibosna’ya kadar katılımcılarımızı alarak Hasdal üzerinden Terkos gölü kıyısında Balaban köyüne ulaşıyoruz. Köyde yanınızda getirdiklerimizle yada orada buluna kahvede temin ettiklerimizle yapacağımız kahvaltı sonrasında ekip liderimiz tarafından kısa bir kano eğitimi verilecek. Can yeleklerimizi giyerek (mecburidir) gölün sularında keyifle kürek çekmeye başlıyoruz. Gezimiz sırasında bol bol yüzme molası vereceğiz ve refakat teknesinde bulunan içeceklerimizle keyif yapacağız. Saat 16:00 civarında başlangıç noktamızda kano gezimiz sona erecek. Grup kararına göre yemek yiyebiliriz yada kahvede çay keyfi sonrasında geri dönebiliriz.

 

Kayıt için:

1) www.dagtrek.com internet sitemize üye olabilir ve etkinliğe sitemizden katılabilirsiniz         

2) bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, telefon numaranız, bineceğiniz durak, kan gurubunuz, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atabilirsiniz yada

3) 0532 792 49 39 Faik Kayhan’a whatsapp bilgilerinizi gönderebilirsiniz.

 

Bilgi almak için Faik Kayhan 0532 792 49 39 veya bilgi@dagtrek.com

 

Fiyatlarımız katılım sayısına göre değişiklik göstermektedir. Lütfen aşğıda bulunan fiyat bilgisi bölümünü okuyunuz.

  • Araç Durakları
  • Gerekli Malzemeler
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Parkur Fotoğrafları

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

 

Araç Durakları:
06:30 Pendik/Kartal
06:40 Maltepe
06:45 Bostancı-Kozyatağı
06:50 Göztepe
07:00Kadıköy Evlendirme
07:15 Mecidiyeköy
07:30 İncirli
07:35 Yenibosna

 

Kesin hareket saatleri faaliyetten önceki gün mail ile bildirilecektir. Belirtilen saatler yaklaşık saatlerdir.

 

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Araçlarımız trafik vs. nedenlerle gecikebilir.

 

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 10240 numaralı Seyahat Acentası organizasyonudur.

Gerekli Malzemeler:

suya uygun kıyafet (şort, mayo, havlu, güneşte yanmamak isteyenler için tshirt, güneş kremi ve şapka, terlik, sandalet vs)

Telefonlarınızı yanınızda taşırsanız su geçirmez kılıf, su, öğle için kumanya,..

 

Yürüyüş sonunda değiştirmek için yedek kıyafet ve spor ayakkabı (araçta bırakılacak)

Belirtilen fiyat rehberler hariç 23 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir. Daha az katılım halinde 10 TL fiyata ilave olunur. 

 

 

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

 

 

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

 

Faaliyet öncesinde mesaj ile araç durakları ve saatleri, araç iletişim bilgileri bildirilecektir. Faaliyete eklediğiniz yada mail ile kaydını yaptırdığınız misafirlerinizin etkinliğe gelmesi ve araç bilgilerine ulaşması misafiri ekleyenin sorumluluğundadır. Lütfen misafirlerinizin isimlerini, mail adreslerini ve telefon numaralarını kayıt sırasında doğru olarak veriniz.

 

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0