Arka Planı
Göster/Gizle

OKŞAR - SUNER - DKSK ZİRVE TIRMANIŞI

Etkinlik : Tiyatro
Tarih : 11 Nisan 2014 , Cuma
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

[caption id="attachment_3448" align="aligncenter" width="640"]Yedigöllerden H4, Okşar, Suner ve DKSK sırt hattı Yedigöllerden H4, Okşar, Suner ve DKSK sırt hattı[/caption]

Aladağlar’ın az tırmanılan rotalarından birisini deneyeceğiz. Valikonağı kamp alanından yükselerek ulaşacağımız sırt hattında Okşar Tepe zirvesine ulaşacağız. Duruma göre Suner ve DKSK zirvelerine yapacağımız traversden sonra dönüşe geçeceğiz.

Faaliyet Liderliğimizi, Sakarya Dağcılık Kulübünden sevgili dostumuz Kenan Hazar yapacaktır. Kenan Hazar uzun yıllar Sakarya Dağcılık Kulübü başkanlığını görevini sürdürmüştür. Kulübün pek çok dağcılık ve doğa yürüyüşü faaliyetinde ekip liderliği yapmıştır.

Faaliyetimiz 10 kişi ile sınırlıdır.

Daha önce Kenan Haznar tarafından gerçekleştirilen bir tırmanışın fotoğraflarını ve raporunu görmek için tıklayınız.

Kayıt: bilgi@dagtrek.com mail adresine ad-soyad, telefon numarası, vatandaşlık numarası, kan gurubu bilgileri içeren bir mail atmanız gerekmektedir.

Program: 27 Haziran Cuma akşamı saat 21:00 de İncirli’den hareket. Faaliyete Aladağlara giden diğer Dağ ve Trekking ekiplerimiz ile birlikte büyük otobüs ile gidilecektir.

Cumartesi sabah erken saatlerde kahvaltı ve son alışveriş molası ardından Çukurbağ köyüne hareket. Traktörle Emli ormanına ulaşım ve kamp yerine hareket. Yaklaşık 1,5 saat kamp yükü taşınacaktır. Kamp alanında su bulunmaktadır.

Pazar Gece 02:00 da hareket ve zirve denemesi, duruma göre dönüş ve İstanbul’a hareket. Pazartesi günü sabah 04:00 gibi İstanbul’a gelmiş olmayı umuyoruz.

[caption id="attachment_3450" align="aligncenter" width="640"]DKSK zirveden Suner tepe ve Okşar tepeye bağlanan sırt hattı DKSK zirveden Suner tepe ve Okşar tepeye bağlanan sırt hattı[/caption]

Gerekli Malzemeler: Kamp için: Çadır, tulum, mat, ocak ve tencere seti ( her çadırda 1 set)

Tırmanış için: Kask, kafa feneri, baton. Kıyafet: İçlik, polar, ceket, pantolon, isteğe bağlı su geçirmez pantolon, tozluk, bileği saran bot, termos, balaklava, bere, eldiven. Yiyecek: 1 kahvaltı, 1 akşam yemeği, 2 öğle yemeği, atıştırmalıklar

Katılımcılara ayrıntılı malzeme listesi istek dahilinde gönderilecektir. Çadırı olmayan kişilerin bu durumu mutlaka bildirmesi gerekmektedir. İmkanlar ölçüsünce ve çadır sahiplerinin onayı ile çadır dağılımı yapılacaktır.

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Faaliyetten önceki son Çarşamba günü saat 14:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Kamp Kuralları: Faaliyet süresince (İstanbul’dan hareket edip tekrar İstanbul’a dönene kadar geçen süre) tek yetkili faaliyet lideridir. Bütün katılımcılar faaliyet lideri tarafından konulan kuralları uygulamakla yükümlüdür. Bütün faaliyet süresince, tırmanışa katılacak sporcuların alkollü ürünleri tüketmesi yasaktır. Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Hava durumu, kar ve diğer koşullar nedeni ile tırmanış planlarında değişiklik yapılabilir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.

Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Araç Durakları:                                                   21:00 İncirli 21:15 Mecidiyeköy 21:20 Yıldız Sait Çiftçi 21:45 Kadıköy Evlendirme 21:50 Göztepe 21:55 Kozyatağı 22:00 Bostancı 22:10 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Cuma akşamı trafik vb. nedenlerle araç belirtilen saatlerde duraklara gelemeyebilir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren  bu faaliyetimiz, Türsab A Gurubu 5910 numaralı Seyahat Acentası Extway Turizm ile yapılmaktadır

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0