Arka Planı
Göster/Gizle
OSMANİYE AYVAŞ ORMANLARI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

OSMANİYE AYVAŞ ORMANLARI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 17 Ocak 2016 , Pazar Saat: 06:30 | 19:00 Arası
Süre : 5 Saat
Kontenjan : 28 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : İznik ve Gölcük
Not :

17 Ocak Pazar 14 km Kolay Parkur

Bu hafta muhteşem manzaraları izleyerek patikalar ve orman yollarından devam eden 14 km uzunluğunda kolay bir doğa yürüyüşü programımız var. İznik gölünün kuzeyinde yer alan Osmaniye köyü civarında, 800 metrelerden başlayan yürüyüşümüzde kayın ve gürgen ağaçları ile kaplı Ayvaş ormanları içinden geçerek nefis patikaları izleyeceğiz ve Gölcük köylerinden Mesruriye köyüne ulaşacağız.

Program; Sabah 06:30 hareketle İncirli’den yola çıkıyoruz. ( duraklar aşağıda yer almaktadır) Yol üzerinde Başiskele kasabasında alışveriş molası vereceğiz. Yürüyüş programı bitiminde gurup kararına göre yemek molası verebiliriz.

Bilgi almak için Nurcan Taşpınar 0506 787 52 05 yada bilgi@dagtrek.com

Yürüyüş Lideri Uğur Sarısoy

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu, bineceğiniz durak bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir. Etkinliğimize katılmak için www.dagtrek.com internet sitemize üye olabilirsiniz ve etkinlik içinde bulunan etkinliğe katıl tuşuna tıklayarak kendiniz  ve misafirlerinizi etkinliğimize ekleyebilirsiniz. 1 Şubat itibari ile internet sitesi üyelerimize fiyatlarımızda özel indirimler uygulanacaktır. Sitemize bir an önce üye olmanızı tavsiye ediyoruz.

1618 sayılı yasa kapsamına giren  bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur

  • Program
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Gerekli Malzemeler
  • Araç Durakları
  • Uyarılar

Program: Sabah İncirli’den hareket ederek aşağıda belirtilen duraklarda katılımcılarımızı alıyoruz ve uygun bir yerde kahvaltı ve alışveriş molası veriyoruz. Yürüyüşlerin bitiminde akşam yemeği molası ve dinlenme molası vereceğiz.

Fiyat 21 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir, 20 kişi altı katılımlarda 5 TL ilave olunur.

Fiyata Neler Dahil:
Ulaşım
Acente Maliyetleri ve rehberlik

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Cuma günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Gerekli Malzemeler:
Yürüyüşler için bilekli bot, isteğe bağlı tozluk, bir polar ve su geçirmez mont veya yağmurluk/panço,  rahat pantolon, 1 öğün yetecek kumanya ve aralarda atıştırmak için kuru meyve çerez, çikolata vs, 1,5 litre su, yürüyüş sonunda ıslanabilecek kıyafet ve ayakkabıları değiştirmek için araçta bırakmak üzere yedek kıyafet ve yedek ayakkabı. Varsa düzenli kullandığınız ilaçlar.

Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

 

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

Araç Durakları:
06:30 İncirli
06:40 Mecidiyeköy
06:45 Yıldız Sait Çiftçi
07:05 Kadıköy Evlendirme
07:10 Göztepe
07:15 Kozyatağı
07:15 Bostancı
07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.
Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0