Arka Planı
Göster/Gizle
PERSEİD GÖKTAŞI YAĞMURU İZLEME GEBZE DENİZLİ GÖLETİ

PERSEİD GÖKTAŞI YAĞMURU İZLEME GEBZE DENİZLİ GÖLETİ

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 12 Ağustos 2020 , Çarşamba Saat: 22:00 | 05:00 Arası
Süre : Gece Yürüyüşü
Kontenjan : 18 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede : GEBZE DENİZLİ GÖLETİ
Not :

Perseid Göktaşı Yağmurunu izleyebileceğimiz gece yürüyüşü

Pandemi nedeni ile etkinliğimiz rehber dahil 14 + 4 kişi ile sınırlıdır. (kendi aracı ile gelenler hariç)

12 Ağustos’u 13 Ağustos’a bağlayan gece zirve noktasına ulaşacak olan Perseid Göktaşı yağmurunu izlemeye gidiyoruz. Akşam 22:00 de İncirli’den başlayarak aşağıda belirtilen duraklardan sizleri alarak Gebze Denizli göletine gideceğiz. Tamamen açık çayırlardan 4-5 km yürüyerek kuzeydoğu bakılı ( göktaşı yağmuru yönünde ) geniş bir çayıra gelerek buraya kurulacağız. Yaklaşık 1 saat göktaşı yağmurunu izledikten sonra 4-5 km farklı bir parkurdan yürüyerek araca ulaşacağız. Sabah en geç 05:00 gibi dönüşe geçeceğiz ve tahminen 07:00 gibi aracımız İncirli’ye dönmüş olacak. Ay batışı 14:31, Gün doğumu 06:12

Fener, üzerine oturmak için mat vs ve otururken üşümemek için kalın bir kıyafet unutmuyoruz. Kendi aracı ile gelmek isteyenler etkinliğimize katılabilir.

Kendi aracı ile geleceklerin siteden kayıt olmaması ve sadece 0532 792 49 39 dan iletişime geçmesi gerekmektedir.

Kayıt için:

1) 0532 792 49 39 Faik Kayhan’a whatsapp ile ad-soyad, TC NO, bineceğiniz durak, kan gurubunuz, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mesaj gönderebilir

veya

2) www.dagtrek.com internet sitemize üye olabilir ve etkinliğe sitemizden katılabilirsiniz (Sitemiz bakım nedeni ile kapalıdır, 2 Temmuz Perşembe günü aktif olacaktır)      

ETKİNİK KURALLARI  

1- Araca binerken ateş ölçümü yapılacak ve 37.8 derece üzerinde ateşi olanlar araca alınmayacaktır.
2- Öksürük vb soğuk algınlığı belirtisi gösterenler araca alınmayacaktır.
3- Araçlarda yolculuk süresince maske takılması zorunludur ve yolculuk süresince araçta yiyecek ve içecek tüketilmeyecektir.

4- Araçlarda en fazla koltuk kapasitesinin %50’si kadar yolcu olacak ve herkes tek oturacaktır.

5- Yolculuk esnasında sadece araç içindeki havayı soğutarak çalışan araç klimaları çalıştırılmayacak ve aracımız sürekli olarak dışarıdan içeriye temiz hava veren havalandırma sistemleri veya sunroof ve açılabilen camlar ile havalandırılacaktır.
6- Yürüyüş sırasında verdiğimiz molalarda Buff, eşarp veya maske ile ağız kapatmak zorunludur.
7- Yürüyüş sırasında yiyecek, içecek veya ekipman paylaşımı (kıyafet ve el ile temas edilen her şey) olmayacak.
8- Etkinliğe katılan herkes bu kuralları kabul etmiş sayılır ve kuralları ihlal edenler sonraki etkinliklere alınmazlar.

 

Bilgi almak için Faik Kayhan 0532 792 49 39

Fiyatlarımız katılım sayısına göre değişiklik göstermektedir. Lütfen aşağıda bulunan fiyat bilgisi bölümünü okuyunuz.

  • Araç Durakları
  • Gerekli Malzemeler
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Uyarılar

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

Araç Durakları:
22:00 İncirli
22:15 Mecidiyeköy
22:20 Yıldız Sait Çiftçi
22:30 Kadıköy Evlendirme
22:35 Göztepe
22:40 Kozyatağı
22:40 Bostancı
22:50 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

 

Kesin hareket saatleri faaliyetten önceki gün mesaj ile bildirilecektir. Belirtilen saatler yaklaşık saatlerdir.

 

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Araçlarımız trafik vs. nedenlerle gecikebilir.

 

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 10240 numaralı Seyahat Acentası organizasyonudur.

Yürüyüşe uygun bot veya rahat ayakkabı,

Küçük sırt çantası, üzerine oturmak için mat vs, fener, kalın bir üst kıyafet vs.

1-2 litre su, yiyecek ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs,

Varsa kullandığımız ilaçlar.

 

Yürüyüş sonunda değiştirmek için yedek kıyafet ve spor ayakkabı (araçta bırakılacak)

* Etkinliğimiz 14 kişi olduktan sonra 2 kişilik koltuklarda beraber oturmak şartı ile evli veya kardeş olan 4 kişi daha alabiliriz. Sayımız 14 kişiyi geçerse bu şekilde gelen 2. kişiden 90 TL alınır. Aracımızda maksimum kişi sayısı 18 kişiyi geçmeyecektir.

 

Kendi aracı ile gelenler için kişi başı 60 TL.

 

Belirtilen fiyat rehber hariç 11 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir. Daha az katılım halinde 10TL fiyata ilave olunur. Etkinlik bizim aracımızla katılacak minumum 8 kişi ile yapılır.

 

Fiyata Neler Dahil:
Ulaşım
Acente maliyetleri ve rehberlik

 

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Pazartesi günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

 

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

 

Faaliyet öncesinde mail ile araç durakları ve saatleri, araç iletişim bilgileri mesaj ile bildirilecektir. Lütfen faaliyet öncesinde maillerinizi kontrol ediniz. Faaliyete eklediğiniz yada mail ile kaydını yaptırdığınız misafirlerinizin etkinliğe gelmesi ve araç bilgilerine ulaşması misafiri ekleyenin sorumluluğundadır. Lütfen misafirlerinizin isimlerini, mail adreslerini ve telefon numaralarını kayıt sırasında doğru olarak veriniz.

 

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

 

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.
Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

 

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0