Arka Planı
Göster/Gizle

SAZLIDERE ERİKLİ ŞELALESİ GECE YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Dalış
Tarih : 18 Ağustos 2014 , Pazartesi
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

DCIM100GOPRO

Yaklaşık 20 km, orta zor parkur, yaklaşık süre 5 saat

Yalova Çınarcık bölgesinde bulunan Samanlı dağlarında yapacağımız yürüyüşümüzün büyük kısmı orman içi patikalardan ilerleyerek Erikli Şelalelerinde son bulacaktır. Kayın, gürgen ve kestane ağaçları arasında Karlık dağı sırtlarında yapacağımız yürüyüş yaklaşık 6-7 saat sürecektir. Yürüyüş sonunda ulaşacağımız şelalenin havuzunda isteyenler yüzebilirler. Yüzmek isteyenler havlu ve mayolarını yanlarında taşımalılardır, yada kıyafetlerimizle suya dalarız. Aracımız şelaleye 15 dakika mesafede olacak. Dönüş yolunda Teşvikiye köyünde bir kır lokantasında kahvaltı için duracağız. İsteyenler yanlarında getirdikleri ilede kahvaltı edebilirler. ( Serpme köy kahvaltısı 15 TL civarında, köyde üretilen bal, peynir, d.tes, salatalık, zeytin, köy üretimi sucuklu sahanda yumurta, çay, vs)

Program; 23 Ağustos Cumartesi akşamı 21:00 de incirliden hareket edilecektir. Yalova Çınarcık ilçesi civarında Samanlı Dağları'nda yürüyüşümüz başlayacak. Gece olması sebebi ile alışveriş yapacak yer bulamayabiliriz. Yürüyüş sabah 08:00 civarında bitebilir, 1-2 saat duruma göre şelalede yüzme molası ve ardından kahvaltı yerine hareket. İstanbul dönüşümüz Pazar günü öğleden sonra civarında olacaktır.

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir. Bilgi ve irtibat için Esin Kayhan 0530 153 54 83

Fiyata Neler Dahil: Ulaşım Rehberlik Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyat: Tutacağımız araç ve katılım sayısına bağlı olarak 60 TL civarında, minumum 12 katılımcı olduğu takdirde yapılacaktır.

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Gerekli Malzemeler: Herhangi bir bot, herhangi bir sırt çantası, herhangi bir yağmurluk yada mont, polar ve sentetik t-shirt, 1 litre su, öğle için kumanya ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs, fener ve pilleri, varsa kullandığımız ilaçlar. Yüzme noktasına geldiğimizde aracımızı görmeyeceğiz. Dolayısıyla yüzme sırasında kullanacağınız eşyalarınızı yürüyüş süresince yanınızda taşımanız gerekiyor.( havlu, mayo vs)

Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir. Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Araç Durakları: 21:00 İncirli 21:10 Mecidiyeköy 21:20 Yıldız Sait Çiftçi 21:45 Kadıköy Evlendirme 21:50 Göztepe 21:55 Kozyatağı 22:00 Bostancı 22:10 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Akşam trafiği nedeni ile araç saatlerimiz gecikebilir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz, Türsab A Gurubu 5910 numaralı Seyahat Acentası Extway Turizm ile yapılmaktadır

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0