Arka Planı
Göster/Gizle
ŞELALE ROTASINDAN KERAMET

ŞELALE ROTASINDAN KERAMET

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 26 Mart 2017 , Pazar Saat: 06:30 | 16:00 Arası
Süre : 5 Saat
Kontenjan : 50 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : İznik Keramet
Not :

Harika Manzaralar, Mevsimlik Şelale ve Keramet Ilıcası

Bu hafta sonu nefis bir hava var. İznik Gölü’nü yukarılardan görebileceğimiz nefis manzaralar barındıran bir parkurumuz var. Klasik Keramet rotalarından farklı olarak daha önce bir kere gittiğimiz bir rotadan yürüyeceğiz. Mevsimlik ortaya çıkan ve sıra sıra kayalardan onlarca metre düşen ve şu sıralar tüm coşkusunu görebileceğimiz bir şelaleyi göreceğiz. Parkurumuz yemyeşil çayırlar, nefis meşe ormanları ve İznik Gölü’nün muhteşem manzaraları ile baş başa kalabileceğimiz harika panorama noktalarından geçiyor. Parkurumuz meşhur Keramet ılıcasında sona eriyor. İsteyenler yürüyüş sonunda kaplıca havuzunda sıcak suyun keyfini çıkarabilir. Kısa parkur 14-15 km, uzun parkur ise 20-21 km civarındadır. 2 rehber ile 2 farklı parkurda yürüyeceğiz.

Yürüyüş Liderleri; Faik Kayhan ve İsmail şekerci

Program: Sabah İncirliden hareket ederek Eskihisar feribot iskelesine kadar aşağıda belirtilen duraklardan katılımcılarımızı alıyoruz ve uygun bir noktada kahvaltı ve alışveriş molası veriyoruz. Yürüyüşlerin bitiminde gurup kararına göre akşam yemeği molası verebiliriz. (oylama sonucuna göre karar verilmektedir)

Kayıt için: www.dagtrek.com internet sitemize üye olabilir ve etkinliğe sitemizden katılabilirsiniz yada  bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, telefon numaranız, bineceğiniz durak, kan gurubunuz, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atabilirsiniz.

Bilgi almak için Faik Kayhan 0532 792 49 39 veya bilgi@dagtrek.com ( Facebook Messenger yada Whatsup vb mesajlarınıza cevap veremeyebiliriz. Lüfen mail yada doğrudan telefon ediniz )

  • Araç Durakları
  • Gerekli Malzemeler
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Uyarılar
  • Parkur Fotoğrafları

Araç Durakları:
06:30 İncirli
06:45 Mecidiyeköy
06:50 Yıldız Sait Çiftçi
07:05 Kadıköy Evlendirme
07:10 Göztepe
07:10 Kozyatağı
07:15 Bostancı
07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Kesin hareket saatleri faaliyetten önceki gün mail ile bildirilecektir. Belirtilen saatler yaklaşık saatlerdir.

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Araçlarımız trafik vs. nedenlerle gecikebilir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 9361 numaralı Seyahat Acentası organizasyonudur.

Yürüyüşe uygun bot ve tercihen tozluk,

Küçük sırt çantası, su geçirmez yağmurluk panço yada mont, isteğe bağlı bere ve eldiven, polar ceket ve yedekli sentetik t-shirt, Kafa feneri ve yedek piller, isteğe bağlı baton. Kaplıcaya girecekler şort, terlik, havlu, mayo, tayt, tshirt, havlu gibi ekipmanlarını unutmasınlar.

1-2 litre tercihen termos içinde sıcak su, en az 2 öğün yiyecek ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs, varsa kullandığımız ilaçlar.

Yürüyüş sonunda değiştirmek için yedek kıyafet ve spor ayakkabı ( araçta bırakılacak)

Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

 

Yukarıdaki fiyatlar 23 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir, daha az katılım halinde 5 TL ilave olunur.

Fiyata Neler Dahil:
Ulaşım
Acente maliyetleri ve rehberlik

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Faaliyet öncesinde mail ile araç durakları ve saatleri, araç iletişim bilgileri mail ile bildirilecektir. Lütfen faaliyet öncesinde maillerinizi kontrol ediniz. Faaliyete eklediğiniz yada mail ile kaydını yaptırdığınız misafirlerinizin etkinliğe gelmesi ve araç bilgilerine ulaşması misafiri ekleyenin sorumluluğundadır. Lütfen misafirlerinizin isimlerini, mail adreslerini ve telefon numaralarını kayıt sırasında doğru olarak veriniz.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.
Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0