Arka Planı
Göster/Gizle

SELİMİYE DELMECE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 11 Ekim 2015 , Pazar
Süre : 5 saat 13 ve 18 km
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede : Yalova Çınarcık
Not :

2 Parkur 13 km Kolay ve 18 km Orta Zor Parkur

selimiye_delmece_site (2)

2 Parkur birlikte, 13 km Kolay Parkur ve 18 km Orta Zor Parkur

Bu Hafta Bursa Gemlik ilçesi köylerinden Yalova köylerine ulaşan bir parkurumuz var. Gemlik Narlı kasabası Selimiye köyünde ünlü sanatçı Onno Tunç adına yapılan anıt mezardan başlayacak parkurlarımız Karlık Yaylası, Papaz Çayırı, Aldere Çayırı ve Küçük Delmece üzerinden ilerleyerek Delmece Yaylasında son bulacak. Muhteşem güzellikte Kayın ormanları ve orman içine gizlenmiş nefis çayırlar göreceğiz.

Kolay parkurumuz rahat bir tempoda yürümek isteyenler için, orta zor parkurumuz ise seri yürüyen ve kondisyonu yüksek katılımcılar için uygundur.

Program: Sabah İncirliden hareket ederek aşağıda belirtilen duraklarda katılımcılarımızı alıyoruz ve Yalova Özdilek tesislerinde kahvaltı ve alışveriş molası veriyoruz. Yürüyüşlerin bitiminde gurup kararına göre akşam yemeği molası verebiliriz. (oylama sonucuna göre karar verilmektedir)

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir.

selimiye_delmece_site (1)

Faaliyet Koordinatörü: Faik Kayhan 0532 792 49 39, Yürüyüş rehberleri Uğur Sarısoy, Faik Kayhan ve Esin Kayhan .

Fiyata Neler Dahil: Rehberlik Zorunlu Seyahat Sigortası Ulaşım

Fiyat: 60 TL (23 kişi üzeri katılımlarda geçerlidir, 23 ve altı katılımlarda 70 TL) Fiyatlarımız araçların yaptığı km.ye göre hesaplanmaktadır.

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Cuma günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Gerekli Malzemeler:

Herhangi bir bot, herhangi bir sırt çantası, herhangi bir yağmurluk yada mont, polar ve sentetik t-shirt, 1-2 litre su, öğle yemeği için kumanya ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs, varsa kullandığımız ilaçlar. Yürüyüş sonunda değiştirmek için yedek kıyafet ve spor ayakkabı ( araçta bırakılacak)

Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir. Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Araç Durakları: 06:30 İncirli 06:45 Mecidiyeköy 07:00 Kadıköy Evlendirme 07:10 Göztepe-Kozyatağı-Bostancı 07:20 Maltepe 07:25 Kartal 07:30 Pendik-Kaynarca vd.

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur.

selimiye_delmece_site (3)

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0