Arka Planı
Göster/Gizle

SPOR TIRMANIŞ EĞİTİMİ (KAYA TIRMANIŞI)

Etkinlik : Rafting
Tarih : 11 Nisan 2014 , Cuma
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

spor_tırmanıs_site (2)

SPOR TIRMANIŞ EĞİTİMİ (KAYA TIRMANIŞI)

Spor Tırmanış genellikle kaya üzerinde yada yapay duvar üzerinde çeşitli teknikler kullanılarak yapılan bir tırmanma sporudur. Daha önceleri Dağcılık içinde bir kol olarak düşünülen bu disiplin artık kendi kuralları ile gelişen farklı bir spor dalı olarak gelişimini sürdürmektedir.

Hayatınıza yeni bir tutku katacak bu spor dalı, doğa ile iç içe olmanın verdiği huzur yanında fiziksel antrenman seviyenizi de çok yükseltecek. Adrenalin salgılamanın keyfini ise anlatmaya hiç gerek yok.

Eğitimlerimiz minumum 8 kişi, maksimum 14 kişi ile yapılacaktır. 8-10 kişilik katılımlarda 1 eğitmen, 10 ve üzeri katılımlarda ise 2 eğitmen bulunacaktır.

Eğitim programımız bu spora yeni başlayanlar düşünülerek hazırlanmıştır ve tek ip boyluk spor tırmanış eğitimini kapsamaktadır. Daha önce bu sporu yaptıysanız ve bu kampa katılmak istiyorsanız lütfen telefonla bilgi isteyiniz.

Eğitimlerimizi, Dağcılık Antrenörü ve Spor Tırmanış Antrenörü olan hocamız İbrahim Akçay verecektir. İbrahim Akçay hakkında bilgi almak için tıklayınız

Kayıt: bilgi@dagtrek.com mail adresine ad-soyad, telefon numarası, vatandaşlık numarası, kan gurubu bilgileri içeren bir mail atmanız gerekmektedir.

Eğitim programımız hakkında ayrıntılı bilgi almak için Faik Kayhan 0532 792 49 39 telefon edebilir yada bilgi@dagtrek.com mail adresine mail atabilirsiniz.

Kimler Katılabilir Sağlıklı olan ve aşırı kilo problemi olmayan herkes katılabilir.(Sağlık durumunuzla ilgili aşağıda belirtilen açıklamaları mutlaka okuyunuz)

Bu Spor Ne Kadar Tehlikeli Bütün eğitimlerimiz sırasında Spor Tırmanış Eğitmenlerimiz tarafından hazırlanan ip emniyet sistemleri sizi olası tehlikelere karşı koruma altına almaktadır.

spor_tırmanıs_site (1)

Eğitim Nerede ve Süresi Ne Kadar Eğitimlerimiz Gebze Ballıkayalar Tabiat Parkı’nda 2 gün outdoor, İstanbul’da tırmanış salonunda 2 gün indoor olmak üzere toplam 4 gün süre ile yapılacaktır.

Hangi Malzemelere İhtiyacım Var Tırmanış eğitimi için Kask Friction 60 cm kapalı perlon yada cowstail Emniyet Kemeri (Kask ve friction olmayanlara kiralık malzeme temin edilecektir)

Tırmanış Salonu için Eşofman, tayt, tshirt vb. rahat kıyafet ve varsa friction (kiralık olarak salondan temin edilebilir)

Program 5 ve 7 Mayıs tarihlerinde 2 gün Levent’te bulunan Boulderhane Tırmanış Salonunda tamamlayıcı indoor eğitimler yapılacaktır. Boulderhane hakkında bilgi almak için tıklayınız.

10-11 Mayıs  Cumartesi ve Pazar günü belirtilen saatlerde araç ile Ballıkayalar tabiat parkına gidilecektir. Cumartesi ve Pazar akşamı saat 19:00 gibi dönüş için hareket edilecektir. Kamp kurulmayacak akşam İstanbul’a dönülecektir. (İsteyenler kamp malzemelerini getirerek Ballıkayalarda kalabilir)

Fiyata Neler Dahil Eğitmen ücreti İstanbul-Ballıkayalar gidiş dönüş ulaşım Zorunlu seyahat sigortası İp, ekspres set, karabina, atc, hms vs. teknik malzemeler

Fiyata Dahil Olmayanlar Kiralık malzeme bedelleri Ballıkayalar çalışmaları sırasında yemekler Tırmanış Salonu giriş ücretleri

Faaliyet Kuralları

Faaliyet süresince (İstanbul’dan hareket edip tekrar İstanbul’a dönene kadar geçen süre) tek yetkili faaliyet lideridir. Bütün katılımcılar faaliyet lideri tarafından konulan kuralları uygulamakla yükümlüdür. Bütün faaliyet süresince, tırmanışa katılacak sporcuların alkollü ürünleri tüketmesi yasaktır. Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Hava durumu ve diğer koşullar nedeni ile tırmanış planlarında değişiklik yapılabilir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.

Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA SPORLARI FAALİYETLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Araç Durakları

06:30 İncirli 06:40 Mecidiyeköy 06:45 Yıldız Sait Çiftçi 07:05 Kadıköy Evlendirme 07:10 Göztepe 07:15 Kozyatağı 07:15 Bostancı 07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Cuma akşamı trafik vb. nedenlerle araç belirtilen saatlerde duraklara gelemeyebilir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren  bu faaliyetimiz, Türsab A Gurubu 5910 numaralı Seyahat Acentası Extway Turizm ile yapılmaktadır

spor_tırmanıs_site (3)

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0