Arka Planı
Göster/Gizle

SUBATIMI YAYLASI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Seminer
Tarih : 4 Şubat 2015 , Çarşamba
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

subatımı_site (3)

2 Parkur birlikte, 14 km kısa parkur ve 20 km uzun parkur

Bu hafta Yuvacık bölgesinin çok az gidilen bir bölgesinde olacağız. 2 farklı parkuru takip ederek ulaşacağımız Subatımı Yaylası’nda Beşkayalar Tabiat Parkı’nın tamamını kuşbakışı görebileceğiz.

subatımı_site (1) Eski orman deposu mevkiinde başlayacak yürüyüşlerimizde uzun parkuru ( 20 km) yürüyecek olan ekibimizle eski orman deposunun olduğu alanı geçerek Bıçkıdere üstlerine doğru alçalacak ve güneye doğru yamaçlara tekrar tırmanarak Karpuz dere üstlerine inebileceğimiz uygun bir noktadan geçerek son bir yükselişle önce Menekşe Yaylası, sonrada Subatımı yaylasında tırmanışımızı sonlandıracağız.

subatımı_site (5) Kısa parkuru yürüyecek (14 km) ekibimizle Soğukdere’ye inecek ve Veysel dayının yerini geçtikten sonra Şahin tepesine yükseleceğiz. Buradan güneye doğru orman patikasını devam ederek Karpuz Deresi düzlüklerine ulaşacağız ve Menekşe Yaylasına doğru son tırmanışımıza geçeceğiz. Menekşe yaylası ve devamında Su batımı yaylasında bitecek olan bu tırmanışla bütün Beşkayalar tabiat parkını en yukarıdan kuşbakışı görme şansımız olacak. Dönüş güzergahlarımız Soğuksu üzerinden olacaktır. Program; sabah 06:30 hareketle İncirli’den hareket ediyoruz. Yukarı Yuvacık’ta kahvaltı ve alışveriş molası vereceğiz. Dönüşte gurup kararına göre yemek molası verebiliriz (çoğunluk kararına göre) Faaliyet Koordinatörü Faik Kayhan 0532 792 49 39 Yürüyüş Liderleri; Faik Kayhan, Nurcan Taşpınar ve Esin Kayhan Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir. Bilgi ve irtibat için Faik Kayhan 0532 792 49 39 Fiyata Neler Dahil: Ulaşım Rehberlik Zorunlu Seyahat Sigortası Fiyat: 50 TL (katılımcı sayısı 24 ve üzeri olursa geçerlidir,23 ve altı katılımlarda 55 TL) Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

subatımı_site (4) Gerekli Malzemeler: Su geçirmez yürüyüş botu ve tozluk ( zorunlu malzeme), su geçirmez mont yada yağmurluk, polar mont ve sentetik t-shirt, uzun kollu içlik, bere ve eldiven, 1 litre normal su ve 1 litre kadar termos içinde sıcak su, öğle için kumanya ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs, fener ve pilleri, varsa kullandığımız ilaçlar. Yürüyüş sonunda ıslanan kıyafet ve ayakkabıları değiştirmek için araçta bırakmak üzere yedek kıyafet ve yedek ayakkabı. Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir. Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir. Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir. Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir. Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir. Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir. YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR. Araç Durakları: 06:30 İncirli 06:40 Mecidiyeköy 06:45 Yıldız Sait Çiftçi 07:05 Kadıköy Evlendirme 07:10 Göztepe 07:15 Kozyatağı 07:15 Bostancı 07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. 1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz, Türsab A Gurubu 5910 numaralı Seyahat Acentası Extway Turizm ile yapılmaktadır.

subatımı_site (2)

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0