Arka Planı
Göster/Gizle

SULTANİYE SERİNDERE BAHAR DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 10 Haziran 2015 , Çarşamba
Süre : 5 saat
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede : İzmit Suadiye
Not :

2 Parkur 13 km Kolay ve 18 km Orta Zor Parkur

serindere_site (4)

Kolay Yürüyüş 13 km ve orta zor yürüyüş 19 km

Dikkat; bu bir dere yada kanyon yürüyüşü değildir. Bir dere yanında bulunan patikada yapılacak bir yürüyüştür.

Bu hafta çok çok kolay bir parkur ve orta zor parkur olmak üzere 2 rotada yürüyeceğiz. Serindere boyunca ilerleyen patikayı takip ederek baharın yeşilliğini taşıyan doğada güzel bir Cumartesi günü bizleri bekliyor. Sultaniye köyünden sonra vadi tabanında Serindere ile yolun birleştiği noktada başlayan parkurumuz Serindere kıyılarını izleyerek meşhur Serindere tünelini de geçerek kanyon sonunda bulunan Alabalık tesislerinde sona eriyor.

Kolay parkurda hiç tırmanış yoktur. Serinderenin yanından dere boyunca yürüyecek ve parkur sonunda bulunan meşhur Serindere tünelini geçerek ( 100 metre) Alabalık tesislerinde yürüyüşü sonlandıracağız.

Orta zor parkurda yürüyecek arkadaşlarla dere yatağının orta bölümlerinden itibaren 2,5 km kadar 220-300 metre irtifa aldığımız bir etapta yükseleceğiz ve Kızkalesi adlı bir tepenin üzerine çıkacağız. Harika bir manzarası olan bu tepeden bütün vadiyi izleyeceğiz. Sonra dere yatağına geri dönerek tüneli geçecek ve yürüyüşü sonlandıracağız.

serindere_site (2)

Yürüyüş Liderleri; Faik Kayhan ve Uğur Sarısoy

Program; Sabah İstanbul’dan hareket ederek Suadiye kasabasında kahvaltı ve alışveriş molası vereceğiz. Yürüyüşümüz sonrasında gurup kararında göre yemek molası verebiliriz. ( Yukarı Yuvacık Kasabası yada Hereke TEM )

Faaliyet Koordinatörü; Faik Kayhan 0532 792 49 39

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir. Bilgi ve irtibat için Faik Kayhan 0532 792 49 39

Fiyata Neler Dahil: Ulaşım Rehberlik Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyat: 55 TL ( 23 kişi üzeri katılımlarda geçerlidir, 23 ve altı katılımlarda 60 TL)

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

serindere_site (3)

Gerekli Malzemeler:

Herhangi bir bot, herhangi bir sırt çantası, herhangi bir yağmurluk yada mont, polar ve sentetik t-shirt, 1-2 litre su, öğle için kumanya ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs, fener ve pilleri, varsa kullandığımız ilaçlar

Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir. Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Araç Durakları: 06:30 İncirli 06:40 Mecidiyeköy 06:45 Yıldız Sait Çiftçi 07:05 Kadıköy Evlendirme 07:10 Göztepe 07:15 Kozyatağı 07:15 Bostancı 07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur.

 serindere_site (1)

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0