Arka Planı
Göster/Gizle
SULTANİYE SERİNDERE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

SULTANİYE SERİNDERE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 17 Nisan 2016 , Pazar Saat: 06:30 | 18:00 Arası
Süre : 5 Saat
Kontenjan : 56 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : Sultaniye Köyü
Not :

2 Parkur birlikte 13 km kolay ve 19 km orta zor parkur

Kolay Yürüyüş 13 km ve orta zor yürüyüş 19 km

Dikkat; bu bir dere yada kanyon yürüyüşü değildir.

Bu hafta sonu nefis bir hava bizleri bekliyor. Kısa parkur ve orta zor parkur olmak üzere 2 rotada yürüyeceğiz. Serindere boyunca ilerleyen patikayı takip ederek baharın yeşilliğini taşıyan doğada güzel bir gün yaşayacağız.  Sultaniye köyünden sonra vadi tabanında Serindere ile yolun birleştiği noktada başlayan parkurumuz Serindere kıyılarını izleyerek meşhur Serindere tünelini de geçerek kanyon sonunda bulunan Alabalık tesislerinde sona eriyor.

Kısa parkurda hiç tırmanış yoktur. Serinderenin yanından dere boyunca yürüyecek ve parkur sonunda bulunan meşhur Serindere tünelini geçerek (100 metre) Alabalık tesislerinde yürüyüşü sonlandıracağız.

Orta zor parkurda yürüyecek arkadaşlarla dere yatağının orta bölümlerinden itibaren 2,5 km mesafe ve 350 metre kadar irtifa aldığımız bir etapta yükseleceğiz ve Kızkalesi adlı kayalık tepenin üzerine çıkacağız. Harika manzarası olan bu tepeden bütün vadiyi izleyeceğiz. Sonra dere yatağına geri dönerek tüneli geçecek ve yürüyüşü sonlandıracağız.

Yürüyüş Liderleri; Olcay Bul, Uğur Sarısoy

Program; Sabah İstanbul’dan hareket ederek Suadiye kasabasında kahvaltı ve alışveriş molası vereceğiz. Yürüyüşümüz sonrasında gurup kararına göre yemek molası verebiliriz. (Başiskele Kasabası)

Faaliyet Koordinatörü; Nurcan Taşpınar 0506 787 52 05

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu, bineceğiniz durak bilgilerini içeren bir mail gönderebilir yada internet sitemize üye olarak sitemizden etkinliğe kendinizi ve misafirlerinizi ekleyebilirsiniz. www.dagtrek.com

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur.

  • Araç Durakları
  • Gerekli Malzemeler
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Uyarılar
  • Parkur Fotoğrafları

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

Araç Durakları:
06:30 İncirli
06:40 Mecidiyeköy
06:45 Yıldız Sait Çiftçi
07:05 Kadıköy Evlendirme
07:10 Göztepe
07:15 Kozyatağı
07:15 Bostancı
07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

Yürüyüşe uygun bot ve tozluk,

Küçük sırt çantası,

Su geçirmez yağmurluk panço yada mont,

Polar ceket ve yedekli sentetik t-shirt,

Bere ve eldiven,

Kafa feneri ve yedek piller,

1-2 litre su, en az 2 öğün yiyecek ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs,

Varsa kullandığımız ilaçlar.

Yürüyüş sonunda değiştirmek için yedek kıyafet ve spor ayakkabı (araçta bırakılacak)

Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

Belirtilen Fiyat İnternet sitemiz üyeleri ve onların misafirleri için geçerlidir.

Sitemize üye olmayanlar ve  üye olsalar bile kayıtlarını internet sitesinden yapmayanlar için 10 TL ilave edilir.

Sitemiz üyelerinin etkinlik kayıtlarını internet sitesi üzerinden kendilerinin yapıyor olması gerekmektedir.

Yukarıdaki fiyatlar 23 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir, daha az katılım halinde 5 TL ilave olunur.

Fiyata Neler Dahil:
Ulaşım
Acente maliyetleri ve rehberlik

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.
Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0