Arka Planı
Göster/Gizle

Sultanpınar Civciv Güneyi Doğa Yürüyüşü

Etkinlik : Seminer
Tarih : 1 Ekim 2014 , Çarşamba
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

[caption id="attachment_3799" align="aligncenter" width="640"]Sultanpınar Yaylası Otlakları Sultanpınar Yaylası Otlakları[/caption]

20-22 km civarında, orta zor yürüyüş

Bu hafta Kapıorman dağlarında yürüyüşlerimize devam ediyoruz. Pazar günü için pırıl pırıl bir güneş gösteren hava durumununun fırsatını kullanarak, kış aylarında gidemediğimiz bu uzak yaylalarda, göletler köknar ağaçlarını arkasına fon yapmış masalsı yayla evleri, uzun çayırlar ve yemyeşil kuzey ormanlarını bir arada göreceğiz.

[caption id="attachment_3800" align="aligncenter" width="640"]Sultanpınar Göleti Sultanpınar Göleti[/caption]

Yürüyüşümüz 1150 metrelerle 1350 metreler arasında yüksek yaylalarda geçecek. 1200 metrelerde küçük bir sırt tırmanışı ile başlayacağımız yürüyüşümüzde sırt aşarak Sultanpınar yaylasına (1250 metre) ulaşacağız. Şifalı sularından ve geçen haftanın yağışları ile dolacağını düşündüğümüz göletinin manzaralarından nasiplendikten sonra Özdemirler yaylasına ulaşacağız. Uzun çayırlar boyunca ilerleyerek Sulucaova yaylasını da geçerek ulu çam ağaçlarının gölgesinde bir orman patikasına gireceğiz. Bu etap, adını bir türlü öğrenemediğimiz masalsı bir orman yaylası içinde sona erecek. Yayla sonrasında harikulade manzaraları olan bir sırt hattını ilerleyerek yol üzerinde birkaç küçük yaylacığıda geçerek Kapıorman Dağlarının kuzeyinde konuşlanmış yüksek ve küçük bir dağ köyü olan Civciv Güneyi’ne ( 1100 metre) ulaşacağız.

[caption id="attachment_3798" align="aligncenter" width="640"]Özdemirler Yaylası Özdemirler Yaylası[/caption]

Program; Sabah İstanbul’dan hareket ederek Sakarya Kuzuluk kasabasında alışveriş ve kahvaltı molası vereceğiz.

Faaliyet Koordinatörü; Faik Kayhan 0532 792 49 39 ve Esin Kayhan 0530 153 54 83

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir. Bilgi ve irtibat için Faik Kayhan 0532 792 49 39 ve Esin Kayhan 0530 153 54 83

Fiyata Neler Dahil: Ulaşım Rehberlik Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyat: Araç ücretleri yürüyüş yaptığımız bölgenin uzaklığına göre değişmektedir. Bu bölgenin uzaklığı sebebiyle 60-70 TL civarında bir ücret. Not: Parkur da yapılması muhtemel zorunlu değişiklikler sebebiyle arac güzergahı değiştirilmek zorunda kalınırsa araç km si farkı ücrete yansıtılır.

[caption id="attachment_3797" align="aligncenter" width="640"]İsimsiz Yaylalar İsimsiz Yaylalar[/caption]

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Gerekli Malzemeler:

Herhangi bir bot, herhangi bir sırt çantası, herhangi bir yağmurluk yada mont, polar ve sentetik t-shirt, 1-2 litre su, öğle için kumanya ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez,çikolata,kuruyemiş vs, fener ve pilleri, varsa kullandığımız ilaçlar

Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir. Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Araç Durakları: 06:30 İncirli 06:40 Mecidiyeköy 06:45 Yıldız Sait Çiftçi 07:05 Kadıköy Evlendirme 07:10 Göztepe 07:15 Kozyatağı 07:15 Bostancı 07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz, Türsab A Gurubu 5910 numaralı Seyahat Acentası Extway Turizm ile yapılmaktadır

[caption id="attachment_3796" align="aligncenter" width="640"]İsimsiz Yaylalar İsimsiz Yaylalar[/caption]

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0