Arka Planı
Göster/Gizle
TARAKLI GÖYNÜK ÇUBUK ve SÜNNET GÖLÜ GEZİSİ

TARAKLI GÖYNÜK ÇUBUK ve SÜNNET GÖLÜ GEZİSİ

Etkinlik : Günübirlik Gezi
Tarih : 27 Şubat 2016 , Cumartesi Saat: 06:30 | 20:00 Arası
Süre : 1 GÜN
Kontenjan : 53 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : Bolu Taraklı ve Göynük
Not :

Taraklı, Göynük, Çubuk Gölü ve Sünnet Gölü Gezisi

27 Şubat Cumartesi günü yakın bölgelerimizin zenginliklerini görmeye gidiyoruz. Öncelikle belirtelim bu bir doğa yürüyüşü programı değildir. Kültürel ve doğa güzellikleri göreceğimiz, bol bol fotoğraf çekeceğimiz bu programımıza herkesi bekliyoruz.

Programımızda Taraklı kasabası, Göynük İlçesi, Çubuk Gölü ve Sünnet gölü görebileceğimiz yerler. Fotoğraf makinelerinizi unutayın.

Bilgi almak için Faik Kayhan 0532 792 49 39 yada bilgi@dagtrek.com

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu, bineceğiniz durak bilgilerini içeren bir mail gönderebilir yada internet sitemize üye olarak sitemizden etkinliğe kendinizi ve misafirlerinizi ekleyebilirsiniz . www.dagtrek.com  

Bilgi ve irtibat için Faik Kayhan 0532 792 49 39

1618 sayılı yasa kapsamına giren  bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur

  • Program
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Araç Durakları
  • Parkur Fotoğrafları

Sabah İstanbul’dan hareket ettikten sonra İzmit’te kahvaltı için mola vereceğiz. İsteyenler açık büfe olarak isteyenlerde dilediği tercihe göre kahvaltısını yapabilir.

Kahvaltı’dan sonra ilk durağımız reklam filmlerinin meşhur kasabası Mümkünlü olarak bilinen Taraklı. Cittaslow sakin şehirler birliğinin Türkiye’deki 10 üyesinden birisi olan Taraklı doğası, özgün mimarisi  ve doğal güzellikleri ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisi. Taraklı Osmanlı sivil mimarisinin en güzel örneklerinin sergilendiği bu kasaba cumbalı evler ve tarihi konaklarla keşfedilmeyi bekliyor. Restore edilen Kültür Evi’nde kumaş dokuma aletleri, Çingenelerin yaptığı demir ferforje işleri, Taraklı doğumlu ünlü hattat sanatçısı Saim Özel'in eserlerini ve bölgenin yöresel kıyafetlerini görebilirsiniz. Bağdat yolu üzerinde bulunan Taraklı'nın eskiden kervanların konakladığı ve yılların hiçbir zaman eskitemediği Tarihi Han, Çakırlar Konağı ve eski Vali Konağı, Yavuz Sultan Selim’in Vezir-i Azamı Yunus Paşa tarafından Mimar Sinan’a yaptırılan Yunus Paşa Camii, (Kurşunlu Camii), yapıldığı yıllarda Yunus Paşa Camii’ni merkezi sistemle alttan ısıtılmasında kullanılmış Tarihi Hamam, Yusuf Bey Mahallesi’ndeki 5 asırlık Tarihi Çınar Ağacı ve Osmanlı’dan Cumhuriyet’e kadar kullanılan Rüştiye Mektebi görebileceğimiz diğer zenginlikler.

Taraklı’dan sonraki 2. durağımız Akşemsettin’in yöresi Göynük. 1987 yılında kentsel sit alanı ilen edilen bu kasabanın eski evleri ve tarihi sokaklarında yürüyerek Gazi Süleyman Paşa Hamamı ve Camii, Akşemsettin Türbesini görebilirsiniz. Şehri panoramik olarak görebileceğimiz Zafer Kulesi'ndeki manzarayı çok seveceksiniz. Yörenin meşhur fasulyelerinin satıldığı dükkanlardan alışveriş yapıp hediyelik eşya alabilirsiniz. Yöresel yemeklerin sunulduğu şirin restoranlarda yerel lezzetleri tadabilirsiniz.

Göynük’ten sonra Çubuk gölüne hareket ediyoruz. Kayabaşı tepesinden inen bir heyelanın genişleyen vadiyi tıkaması sonucu oluşmuş, etrafı güzel çam ormanlarıyla kaplı Çubuk Gölü’nü ve film seti olarak yapılmış yeldeğirmenlerini görüp fotoğrafladıktan sonra bir başka doğal güzelliği görmek için hareket ediyoruz.

Bu gün son durağımız Sünnet gölü. 1050 metre irtifada bulunan sünnet gölü etrafı çam ağaçları ile çevrilmiş manzarası ve doğal güzelliği ile cennetten bir köşe gibi adeta. Göl etrafında kısa bir yürüyüş ve fotoğraf molasından sonra İstanbul’a dönüş için yola çıkıyoruz.

Fiyata Neler Dahil:
Ulaşım
Acente Maliyetleri

Belirtlen fiyat İnternet sitemiz üyeleri ve onların misafirleri için geçerlidir. Sitemize üye olmayanlar ve kayıtlarını internet sitesinden yapmayanlar için 80 TL. Sitemiz üyelerinin etkinlik kayıtlarını internet sitesi üzerinden kendilerinin yapıyor olması gerekmektedir.

Yukarıdaki fiyatlar 23 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir, daha az katılım halinde 5 TL ilave olunur.

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

Araç Durakları:
06:30 İncirli
06:40 Mecidiyeköy
06:45 Yıldız Sait Çiftçi
07:05 Kadıköy Evlendirme
07:10 Göztepe
07:15 Kozyatağı
07:15 Bostancı
07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0