Arka Planı
Göster/Gizle
TARAKLI GÖYNÜK ve ÇUBUK GÖLÜ FOTOĞRAF DOĞA ve KÜLTÜR GEZİSİ

TARAKLI GÖYNÜK ve ÇUBUK GÖLÜ FOTOĞRAF DOĞA ve KÜLTÜR GEZİSİ

Etkinlik : Günübirlik Gezi
Tarih : 18 Kasım 2017 , Cumartesi Saat: 06:30 | 17:00 Arası
Süre : Günübirlik Doğa Kültür ve Fotoğraf Gezisi
Kontenjan : 37 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : SAKARYA TARAKLI ve BOLU GÖYNÜK KASABASI ve ÇUBUK GÖLÜ
Not :

Taraklı ve Göynük Tarihi ve Çubuk Gölü'nün Muhteşem Doğası

Cumartesi günü yakın bölgemizin güzelliklerini görmeye devam ediyoruz. Öncelikle belirtelim bu bir doğa yürüyüşü programı değildir. Kültürel, tarihi ve doğal güzellikleri göreceğimiz, bol bol fotoğraf çekeceğimiz bu programımıza herkesi bekliyoruz. Profesyonel kokartlı rehberimiz Semra Atilla ile birlikte bütün tarihi ve doğal güzellikleri ile Sakarya Taraklı Kasabası, Bolu Göynük Kasabası ve muhteşem manzarası ile Çubuk gölünü göreceğiz.

 

Bilgi almak için Faik Kayhan 0532 792 49 39 yada bilgi@dagtrek.com

Kayıt için: www.dagtrek.com internet sitemize üye olabilir ve etkinliğe sitemizden katılabilirsiniz yada bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, telefon numaranız, bineceğiniz durak, kan gurubunuz, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atabilirsiniz.

 

Bilgi almak için Faik Kayhan 0532 792 49 39 veya bilgi@dagtrek.com

 

* Fiyatlarımız internet sitemiz üyeleri için indirimlidir. Fiyatlarımız katılım sayısına göre farklılık göstermektedir. Lütfen aşağıda bulunan fiyat bilgisi bölümünü inceleyiniz.

 

Taraklı Kasabası

Taraklı Kasabası

Göynük Kasabası

Göynük Kasabası

Çubuk Gölü

Çubuk Gölü

 

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 10:00’dan sonra herhangi bir nedenle yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan talep edilir.

  • Program
  • Araç Durakları
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Parkur Fotoğrafları

Sabah 06:30 da İncirli’den başlayarak aşağıda belirtilen duraklardan katılımcılarımızı alıyoruz ve Kurtuluş Savaşımızın ilk çatışmasının yaşandığı Ali Fuat Paşa kasabasında kahvaltı için mola vereceğiz. Sakarya nehri kenarında köy kahvesinde, pastanede veya küçük restoranlarda kahvaltı edebilirsiniz.

 

Kahvaltı’dan sonra ilk durağımız reklam filmlerinin meşhur kasabası Mümkünlü olarak bilinen Taraklı. Cittaslow sakin şehirler birliğinin Türkiye’deki 10 üyesinden birisi olan Taraklı doğası, özgün mimarisi  ve doğal güzellikleri ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisi. Taraklı Osmanlı sivil mimarisinin en güzel örneklerinin sergilendiği bu kasaba cumbalı evler ve tarihi konaklarla keşfedilmeyi bekliyor. Restore edilen Kültür Evi’nde kumaş dokuma aletleri, Çingenelerin yaptığı demir ferforje işleri, Taraklı doğumlu ünlü hattat sanatçısı Saim Özel'in eserlerini ve bölgenin yöresel kıyafetlerini görebilirsiniz. Bağdat yolu üzerinde bulunan Taraklı'nın eskiden kervanların konakladığı ve yılların hiçbir zaman eskitemediği Tarihi Han, Çakırlar Konağı ve eski Vali Konağı, Yavuz Sultan Selim’in Vezir-i Azamı Yunus Paşa tarafından Mimar Sinan’a yaptırılan Yunus Paşa Camii, (Kurşunlu Camii), yapıldığı yıllarda Yunus Paşa Camii’ni merkezi sistemle alttan ısıtılmasında kullanılmış Tarihi Hamam, Yusuf Bey Mahallesi’ndeki 5 asırlık Tarihi Çınar Ağacı ve Osmanlı’dan Cumhuriyet’e kadar kullanılan Rüştiye Mektebi görebileceğimiz diğer tarihi zenginliklerimiz.

 

Taraklı’dan sonraki 2. durağımız Akşemsettin’in yöresi Göynük. 1987 yılında kentsel sit alanı ilen edilen bu kasabanın eski evleri ve tarihi sokaklarında yürüyerek Gazi Süleyman Paşa Hamamı ve Camii, Akşemsettin Türbesini görebilirsiniz. Şehri panoramik olarak görebileceğimiz Zafer Kulesi'ndeki manzarayı çok seveceksiniz. Yörenin meşhur fasulyelerinin satıldığı dükkanlardan alışveriş yapıp hediyelik eşya alabilirsiniz. Yöresel yemeklerin sunulduğu şirin restoranlarda yerel lezzetleri tadabilirsiniz.

 

Göynük’ten sonra Çubuk gölüne hareket ediyoruz. Kayabaşı tepesinden inen bir heyelanın genişleyen vadiyi tıkaması sonucu oluşmuş, etrafı güzel çam ormanlarıyla kaplı Çubuk Gölü’nü ve film seti olarak yapılmış yeldeğirmenlerini görüp fotoğraflayacağız. Gölün kenarında bulunan tesiste çay-kahve molası verdikten sonra dönüş için İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.

 

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 9361 numaralı Seyahat Acentası organizasyonudur.

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

Araç Durakları:
06:30 İncirli
06:40 Mecidiyeköy
06:45 Yıldız Sait Çiftçi
07:05 Kadıköy Evlendirme
07:10 Göztepe
07:15 Kozyatağı
07:15 Bostancı
07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

 

Kesin hareket saatleri faaliyetten önceki gün mail ile bildirilecektir. Belirtilen saatler yaklaşık saatlerdir.

 

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Araçlarımız trafik vs. nedenlerle gecikebilir.

İnternet sitemize üye olarak etkinliğe sitemizden kayıt olanlar için 10 TL indirimlidir. Belirtilen fiyat rehberler hariç 21 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir. Daha az katılım halinde 10 TL ilave olunur

 

Fiyata Neler Dahil:

 

Profesyonel Kokartlı Rehber

Ulaşım
Acente maliyetleri


Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 10:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

 

Bu bir gurup faaliyetidir. Katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmesi beklenir. Rehber programda değişiklik yapabilir.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0