Arka Planı
Göster/Gizle
TEKİRDAĞ GANOS DAĞLARI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

TEKİRDAĞ GANOS DAĞLARI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 24 Nisan 2016 , Pazar Saat: 06:15 | 20:00 Arası
Süre : 5 Saat
Kontenjan : 54 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : Tekirdağ Uçmakdere
Not :

Ganos Dağlarının Muhteşem Manzaralarında 2 Parkur Birlikte

Kısa Parkur 12 km ve Uzun Parkur 19 km

Bu hafta muhteşem manzaralar eşliğinde nefis bir parkurda yürüyeceğiz. Yamaç paraşütü atlama noktalarından birisi olan meşhur Tekirdağ Ganos Dağlarında yürüyeceğiz. Parkur üzerinde Marmara Denizi, Uçmakdere ve Marmara adasının izlenebileceği muhteşem manzara noktaları bulunmaktadır.

Tekirdağ köylerinden başlayacak parkurlarımız Ganos dağlarına doğru yükselerek Uçmakdere köyünde sona ermektedir. Yakın bir zamana kadar yolu olmayan ve sadece denizden ulaşılabilen bu köy şarapları ile ünlü. Belki şarapta buluruz.

2 Parkurda yürüyeceğiz, 12 km kısa parkur ve 19 km uzun parkur. Kısa parkura Ganos dağlarına yavaş yavaş tırmanarak başlayacağız ama inanın göreceğiniz manzaralar bu tırmanışa fazlasıyla değer. 1 saat kadar sürecek ve 300 metre irtifa alacağımız bu çıkışı rahat bir tempo ile ve yavaş yavaş yapacağız, korkmayın. Sonrasında muhteşem manzaralar bizleri bekliyor. Baharın bütün güzelliklerini görebileceğiz. Uzun parkur ise her zamanki gibi tempolu yürüyenler ve mola sevmeyenler için. Uzun parkura ilk defa başlayanları ve uzun yürüyüşlere alışık olmayanları almıyoruz.

Yürüyüş Liderleri; Esin Kayhan ve Uğur Sarısoy

Program; Sabah İstanbul’dan hareket ederek Tekirdağ’da kahvaltı ve alışveriş molası vereceğiz. Yürüyüşümüz sonrasında gurup kararında göre yemek molası verebiliriz. ( Tekirdağ Özcanlar Köfte )

Faaliyet Koordinatörü; Nurcan Taşpınar 0506 787 52 05

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu, bineceğiniz durak bilgilerini içeren bir mail gönderebilir yada internet sitemize üye olarak sitemizden etkinliğe kendinizi ve misafirlerinizi ekleyebilirsiniz .www.dagtrek.com

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur.

  • Gerekli Malzemeler
  • Araç Durakları
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Uyarılar
  • Parkur Fotoğrafları

Yürüyüşe uygun bot ve tozluk,

Küçük sırt çantası,

Su geçirmez yağmurluk panço yada mont,

Polar ceket ve yedekli sentetik t-shirt,

Bere ve eldiven,

Kafa feneri ve yedek piller,

1-2 litre su, en az 2 öğün yiyecek ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs,

Varsa kullandığımız ilaçlar.

Yürüyüş sonunda değiştirmek için yedek kıyafet ve spor ayakkabı (araçta bırakılacak)

Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

Araç Durakları:
06:15 Pendik
06:20 Kartal
06:25 Maltepe
06:35 Kozyatağı-Bostancı-Göztepe
06:45 Kadıköy Evlendirme
07:10 Mecidiyeköy
07:20 İncirli
07:25 Avcılar-Beylikdüzü-Büyükçekmece

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

Belirtilen Fiyat İnternet sitemiz üyeleri ve onların misafirleri için geçerlidir.

Sitemize üye olmayanlar ve  üye olsalar bile kayıtlarını internet sitesinden yapmayanlar için 10 TL ilave edilir.

Sitemiz üyelerinin etkinlik kayıtlarını internet sitesi üzerinden kendilerinin yapıyor olması gerekmektedir.

Yukarıdaki fiyatlar 23 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir, daha az katılım halinde 5 TL ilave olunur.

Fiyata Neler Dahil:
Ulaşım
Acente maliyetleri ve rehberlik

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.
Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0