Arka Planı
Göster/Gizle

TEKİRDAĞ GANOS DAĞLARI UÇMAKDERE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Yurtdışı Gezileri
Tarih : 26 Mart 2015 , Perşembe
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

[caption id="attachment_4084" align="aligncenter" width="640"]Ganos Dağları Manzarası Ganos Dağları Manzarası[/caption]

Bu hafta klasik rotalarının çok dışında farklı bir rota ile Ganos Dağlarını ve muhteşem manzaralarını göreceğiz. Ormanlı köyünden başlayacak rotalarımızla iki ekip olarak 15 ve 20 km uzunluğunda iki farklı rotada yürüyeceğiz. Rotamız, klasik rotaların aksine Uçmakdere’ye doğudan geldiği için bu bölgede bulunan sık orman örtüsü, orman içi patika ve orman yollarını kullanarak ilerleyeceğiz. Yeşil Trakya ormanları ve Marmara Denizi’nin mavisini bir arada izleme fırsatı bulacağız.

[caption id="attachment_4081" align="aligncenter" width="640"]Ganos Dağlarından Ganos Dağlarından[/caption]

Program; sabah 06:15 Pendik hareket, Tekirdağ’da kahvaltı ve alışveriş molası, yürüyüş sonunda Uçmakdere köy kahvesinde çay ieceğiz ve isteyenler için taze yerel şaraplardan tatma imkanı bulabiliriz. Dönüşte yemek molası gurup kararına göre verilecektir. ( Tekirdağ’da köfte) Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir. Bilgi ve irtibat için Faik Kayhan 0532 792 49 39 ve Nurcan Taşpınar 0506 787 52 05 Faaliyet Koordinatörü Faik Kayhan 0532 792 49 39 Fiyat: 60 TL ( 22 ve üzeri katılımlarda geçerlidir, 22 ve altı katılımlarda 65 TL) Fiyata Neler Dahil: Rehberlik Zorunlu Seyahat Sigortası Ulaşım Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

[caption id="attachment_4078" align="aligncenter" width="640"]Ganos Dağlarından Ganos Dağlarından[/caption]

Gerekli Malzemeler: Yüksek bilekli yürüyüş botu, su geçirmez mont yada yağmurluk, polar mont ve sentetik t-shirt, 1,5 litre normal su, öğle için kumanya ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs, fener ve pilleri, varsa kullandığımız ilaçlar. Yürüyüş sonunda ıslanabilecek kıyafet ve ayakkabıları değiştirmek için araçta bırakmak üzere yedek kıyafet ve yedek ayakkabı. Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir. Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir. Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir. Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir. Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir. Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir. YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

[caption id="attachment_4082" align="aligncenter" width="640"]Ganoslarda Gün Batımı Ganoslarda Gün Batımı[/caption]

Araç Durakları: 06:15 Pendik 06:20 Kartal 06:25 Maltepe 06:35 Kozyatağı-Bostancı-Göztepe 06:45 Kadıköy Evlendirme 07:10 Mecidiyeköy 07:20 İncirli 07:30 Avcılar-Beylikdüzü-Büyükçekmece Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. 1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz, Türsab A Gurubu 5910 numaralı Seyahat Acentası Extway Turizm ile yapılmaktadır

[caption id="attachment_4080" align="aligncenter" width="640"]Ganos Dağlarında Yamaç Paraşütçüleri Ganos Dağlarında Yamaç Paraşütçüleri[/caption]

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0