Arka Planı
Göster/Gizle

TEPECİK SERİNDERE 2 PARKUR BİRLİKTE 15 ve 22 KM

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 21 Mayıs 2014 , Çarşamba
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

[caption id="attachment_3598" align="aligncenter" width="640"]tepecik_serindere_site Büyükkaya'dan Serindere Kanyonu ve Kızkalesi[/caption]

Bu hafta çokça ziyaret ettiğimiz, muhteşem doğasını çok sevdiğimiz bir bölgede 2 farklı parkuru birlikte yürüyeceğiz. Serindere kanyonu içinde ve Tepecik köyü arasında ki parkurlarımız 15 ve 22 km uzunluğunda iki parkurdan oluşmaktadır.

15 km; Serindere kanyonu üstlerinden Sultaniye köyü civarından başlamaktadır. Güzel bir derenin yanında devam eden parkurumuz Serindere kanyonu boyunca devam etmektedir. Kız kalesine ayrılan köprüye kadar dereyi takip edecek olan ilk bölümde dere boyunca yaklaşık 5 km boyunca tırmanış olmadan yürüyeceğiz. Köprüden geçerek kız kalesine yaklaşık 3 km yükseleceğiz. Kız kalesine çıkacak ve manzaranın tadını çıkaracağız. Daha sonra kanyona doğru tekrar inişe geçeceğiz ve yine dere boyunca kanyonun kalan kısmını yürüyerek meşhur Serindere tünelini geçerek Serindere alabalık tesislerinde yürüyüşümüzü sonlandıracağız. Yaklaşık 15 km ve kolay parkur. Kontenjan 14-28 kişi, Rehberliğimizi Cemal Üstün ve Mustafa Üstün yapacak.

22 km; Serindere kanyonu sonunda bulunan Alabalık tesislerinde başlayacak olan rotamız Serindere tünelini geçtikten sonra Kızkalesine doğru tırmanışa başlayacak. Kızkalesine tırmanıp manzarayı izleyeceğiz. Buradan devam eden tırmanışımız 900 metrelerde sona erecek ve büyük şelale ve gölün olduğu bölüme doğru inişe geçecek. İnişi tamamladıktan sonra indiğimiz 700 metrelerden tekrar tepecik yönünde yükseleceğiz ve 900 metrelerde bulunan Büyükkaya zirvesine ulaşacağız. Manzaraya bayılacaksınız. Tepecik köyüne inerek parkurumuzu sonlandıracağız. Kontenjan 14-17 kişi. Yürüyüş tempolu yapılacaktır, doğa yürüyüşü deneyimi olan ve kondisyonu iyi katılımcılara uygundur

Program; Sabah İstanbul’dan hareket ederek Yuvacık’ta alışveriş ve kahvaltı molası vereceğiz. Sayımıza bağlı olarak 1 yada 2 araç olacağız. Dönüşte yemek molası duruma göre karar verilecektir.

Faaliyet Koordinatörü; Nurcan Taşpınar 0506 787 52 05 ve Faik Kayhan 0532 792 49 39

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu, yürümek istediğiniz parkur bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir. Bilgi ve irtibat için Faik Kayhan 0532 792 49 39

Fiyata Neler Dahil: Ulaşım Rehberlik Zorunlu Seyahat Sigortası

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Gerekli Malzemeler:

Kolay Parkur; herhangi bir bot, herhangi bir sırt çantası, herhangi bir yağmurluk yada mont, polar ve sentetik t-shirt, 1 litre su, öğle için kumanya ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez,çikolata,kuruyemiş vs, fener ve pilleri, varsa kullandığımız ilaçlar

Zor parkur; Doğa yürüyüşüne uygun kıyafet (ceket yada yağmurluk, polar, sentetik t-shirt, yürüyüşe uygun pantolon, bileği saran bot, isteğe bağlı tozluk) en az 1 litre su, isteğe bağlı atıştırmalık çerez, meyve vs, en az 1 öğün yetecek kadar yiyecek (2 öğün taşımanız tavsiye edilir), mutlaka kafa feneri ve yedek pil, varsa kullandığımız ilaçlar.Zor yürüyüşe uygun donanımı olmayanları ekip lideri faaliyete almayabilir. Yürüyüşten sonra ıslanan kıyafetleri değiştirmek için yedek kıyafet taşımanız şiddetle tavsiye edilir. Yedek kıyafetler arabada bırakılacaktır. Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir. Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Araç Durakları: 06:30 İncirli 06:40 Mecidiyeköy 06:45 Yıldız Sait Çiftçi 07:05 Kadıköy Evlendirme 07:10 Göztepe 07:15 Kozyatağı 07:15 Bostancı 07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz, Türsab A Gurubu 5910 numaralı Seyahat Acentası Extway Turizm ile yapılmaktadır

 

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0