Arka Planı
Göster/Gizle

TEŞVİKİYE ERİKLİ ŞELALESİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Yurtdışı Gezileri
Tarih : 10 Ocak 2014 , Cuma
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

Faaliyetimiz tamamlanmıştır. Etkinlik fotoğrafları ve raporu için tıklayınız.

 

Orta zor Doğa Yürüyüşü, Parkur Uzunluğu 15 km, süre yaklaşık 6-7 saat

Samanlı dağlarında Teşvikiye köyünün hemen dışından başlayacağımız yürüyüşümüzde 100 yıl önce kullanılan Teşvikiye-Erikli patikasını kullanarak Erikli yaylasına ulaşacağız. Ihlamur, kayın ve kestane ağaçları arasında yürüyeceğimiz parkurumuz ilk bölümlerinde çıkış etapları sonrasında düz etaplar ve iniş etapları barındırmaktadır. Şelaleleri gördükten sonra Erikli yaylasında vereceğimiz mangal molasında sucuk ekmek yiyeceğiz. Sucuklarımız Teşvikiye köyünde üretilen sucuklardır.  Dönüşümüzde farklı bir patika kullanarak Teşvikiye köyüne geleceğiz.

Sabah Yalova Özdilek tesislerinde kahvaltı ve alışveriş molası verilecektir.

Dönüşte Teşvikiye köyünde üretilen sucuk, bal ve tereyağı alma şansımız var. İsteyenler sabahtan köy ekmeği veya cevizli ekmek siparişi verebilirler.

Fiyata Neler Dahil Sucuk Mangal Rehberlik Zorunlu Seyahat Sigortası Ulaşım

Gerekli Malzemeler; yağmurluk ya da panço, en az 1 litre su, isteğe bağlı atıştırmalık çerez, meyve vs, yürüyüşe uygun pantolon, bileği saran bot, isteğe bağlı tozluk, kafa feneri, varsa kullandığımız ilaçlar.

Not: Kot pantolon, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir. Yürüyüşler sırasında katılımcıların yanında bere ve eldiven taşıması önerilir. Yürüyüş sonunda giymek için araçta bırakmak üzere yanınızda yedek t-shirt, spor ayakkabı bulundurmanız tavsiye edilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Araç Durakları; 06:30 İncirli 06:40 Mecidiyeköy 06:45 Yıldız Sait Çiftçi 07:05 Kadıköy Evlendirme 07:10 Göztepe 07:15 Kozyatağı 07:15 Bostancı 07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

1618 sayılı yasa kapsamına giren  bu faaliyetimiz, Türsab A Gurubu 5910 numaralı Seyahat Acentası Extway Turizm ile yapılmaktadır.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0